• Spotkania z Rodzicami
          • Spotkania z Rodzicami

            16.05.2023

            W dniu 25 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży i Szkole Podstawowej nr 4 w Łomży odbyły się spotkania rodziców uczniów klas VIII z doradcą zawodowym i przedstawicielem pracodawców z branży handlowej.

          • Uczniowie technikum w Łodzi

            15.05.2023

            Podróże to jedyna rzecz na którą wydajemy pieniądze a stajemy się bogatsi.”

            W dniach 10-12 maja 42 uczniów naszej szkoły z klas I, II i III w zawodzie technik reklamy pod opieką nauczycieli: p. Ewy Bielak, p. Agnieszki Wądołowskiej-Pieniek, p. Lidii Drozdowskiej i p. Justyny Milczarskiej pojechało na 3-dniową wycieczkę Łódź-Warszawa.

            Uczestnicy przez 2 pierwsze dni poznawali walory turystyczne miasta, a kolejny dzień spędzili na warsztatach w Warszawskiej Szkole Reklamy w Warszawie.

            Pierwszym punktem programu było Orientarium w Łodzi, czyli najnowocześniejszy kompleks prezentujący faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej. Największy słoń indyjski w Europie, rekordowych rozmiarów krokodyl gawialowy, krytycznie zagrożone w naturze orangutany sumatrzańskie oraz podwodny tunel, z którego podziwiać można przepływające nad głowami rekiny i płaszczki – to tylko część atrakcji, które mogliśmy podziwiać w Łodzi. 

            Drugim punktem było EC1 - Miasto Kultury w Łodzi - obszar byłej elektrociepłowni. Centrum Nauki i Techniki EC1 to 150 stanowisk i eksponatów na ponad 8.000 m2 powierzchni wystawienniczej. W obiekcie zwiedziliśmy trzy ścieżki dydaktyczne: „Przetwarzanie energii”, „Rozwój wiedzy i cywilizacji”, "Mikroświat — makroświat" oraz na piątym piętrze taras widokowy rozciągający się na piękną Łódź. Młodzież miała okazję również skorzystać z strefy sferycznej Planetarium i uczestniczyć w dwóch seansach filmowych pt: „Jesteśmy gwiazdami” oraz „Jesteśmy kosmitami”.

            Nasz program na drugi dzień zaczęliśmy realizować od odwiedzin w jednym z najciekawszych a jednocześnie najstarszych łódzkich parków – Źródliska, w którym znajduje się zupełnie inna roślinność, a znaleźć ją można w parkowej Palmiarni. Park Źródliska to rosnące wiekowe dęby pamiętające jeszcze porastającą te tereny przed dwustu laty Puszczę Łódzką. Z tego miejsca poprowadził nas w dalsze zakątki Łodzi przewodnik Krzysztof Olkusz pokazując nam miasto rozwinięte dzięki przemysłowi. Księży Młyn - to dawne imperium rodziny Scheiblerów, gdzie obok fabryk zachowała się rezydencja właścicieli, osiedle domów robotniczych, nazywanych w Łodzi famułami, a także szkoła, sklep, szpital czy remiza straży pożarnej. Miejsce to posiada wyjątkowy klimat, a dzięki systematycznie odnawianym budynkom, nabiera blasku. Kontynuowaliśmy zwiedzanie szlakiem zabytków techniki - Centralne Muzeum Włókiennictwa. To miejsce, mieszczące się w najstarszej łódzkiej fabryce, gromadzi wszelkie przejawy historii związanej z włókiennictwem. Ekspozycję tworzy tu nie tylko ogromna kolekcja maszyn włókienniczych (w tym również sprawnych, puszczanych w ruch), ale także historyczna kotłownia z oryginalną maszyną parową oraz wystawy poświęcone ubiorom i artystycznym tkaninom. Uzupełnieniem muzeum jest znajdujący się przy nim Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej, gdzie odtworzona została łódzka ulica z XIX w. Potem spacerowaliśmy po ulicy Piotrkowskiej. Jest to ulica mierząca aż 4 kilometry. Okazałe kamienice, pokazujące pełne bogactwo architektury XIX wieku, do tego miejskie pałace, oryginalne pomniki, a w podwórzach kolejne wyjątkowe miejsca do odkrycia – ogrody, fabryki. Zwiedzanie z przewodnikiem zakończyliśmy na Manufakturze, czyli zabytkowej fabryce, która kilka lat temu przekształcona została w centrum wielkomiejskiej rozrywki. Dawny kompleks fabryczny rodziny Poznańskich od 2006 r. jest otwarty dla wszystkich. Zabytkowe budynki wykorzystywane są na muzea, teatr, kino, a także pełne spektrum różnych lokali gastronomicznych. 

            Nasza przygoda się jeszcze nie kończy...

            Nauka, nauka, nauka …to temat przewodni inego artykułu.

            Opracowała: Ewa Bielak

          • Warsztaty w Warszawskiej Szkole Reklamy

            15.05.2023

            „Inwestowanie w wiedzę, zawsze przynosi największe zyski”

            Nauka, nauka, nauka…

            Grupa uczestników wycieczki Łódź-Warszawa zakończyła swoją wycieczkę na warsztatach w Warszawskiej Szkole Reklamy, gdzie klasy I-III TR uczestniczyły w zajęciach wykładowo-warsztatowych.

            W świat studiów wyższych ze struktury organizacyjnej wprowadził nas p. Andrzej Sągin. Podział klas na wykładach ułożył się następująco:

            Klasa trzecia uczestniczyła w zajęciach z animacji. Poznali oni podstawy animacji, budowanie postaci oraz sami na tabletach graficznych mogli wykonać animację poklatkową (prowadzący zajęcia p. Alicja Witkowska).

            Klasa druga zagłębiła się w zajęcia reklamowe „Od produktu do sloganu" - warsztat z design thinking (prowadzący warsztat p. Grzegorz Rusinek).

            Klasa pierwsza natomiast poznała ciężką pracę produkcji telewizyjnej, czyli podstawy pracy w studiu telewizyjnym, nad  scenariuszem oraz ćwiczenia z realizacji telewizyjnej (prowadzący wykład p. Julia Jabłońska - absolwentka jednej z łomżyńskich szkół).

            Na koniec każdy z uczestników otrzymał dyplom uczestnictwa w warsztatach Warszawskiej Szkoły Reklamy oraz Wyższej Szkoły Biznesu, Mediów i Reklamy.

            Tekst i zdjęcia: Ewa Bielak

             

          • Żegnamy kolejny rocznik Absolwentów

            28.04.2023

            Dziś, punktualnie o godz. 12, zabrzmiał dla kolejnego rocznika uczniów Ekonomika ostatni dzwonek. Wtedy to rozpoczęła się uroczystość pożegnania 224 Absolwentów Technikum nr 6 oraz 22 Absolwentek VI Liceum Ogólnokształcącego w Łomży.

            W imieniu swoim i całej Rady Pedagogicznej tegorocznych Maturzystów pożegnał Pan Dyrektor Paweł Drożyner:

            Z kolei w imieniu wychowawców klas IV przemówił Pan Bartłomiej Pytel:

            W kolejnej części uroczystości głos zabrały przedstawicielki Absolwentów, które w imieniu swoich koleżanek i kolegów dziękowały za poświęcony czas, czteroletnią opiekę i okazane serce Wychowawcom:

            • Pani Justynie Zaczek - klasa IV TA
            • Pani Magdalenie Kamińskiej - klasy IV TB i IV TT
            • Pani Annie Klimaszewskiej - klasy IV TC i IV TR
            • Pani Agnieszce Urbaniak - klasa IV TL
            • Panu Bartłomiejowi Pytlowi - klasa IV Ap.

            Nie zabrakło również wyrazów wdzięczności skierowanych do wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, obdarowanych pamiątkowymi zakładkami do książek ozdobionych następującą sentencją:

            "Największym darem, jaki możesz komuś dać, jest Twój czas,

            ponieważ kiedy dajesz swój czas,

            oddajesz część swojego życia, której nigdy nie odzyskasz".

             

            W dalszej części uroczystości świadectwa ukończenia szkoły otrzymali z rąk Pana Dyrektora uczniowie wyróżniający się w nauce, a reprezentanci szkoły w różnych dyscyplinach sportu oraz finaliści olimpiad przedmiotowych otrzymali pamiątkowe tabliczki, nagrody książkowe i puchary.

            Tegorocznych Maturzystów pożegnali również młodsi koledzy, którzy przygotowali pod kierunkiem nauczycieli wzruszającą część artystyczną. Dla równowagi, salwy śmiechu wywołał w zebranych krótki film przygotowany przez Absolwentów, żartobliwie podsumowujący czteroletni trud nauki w Ekonomiku:

            Naszym tegorocznym Absolwentom życzymy "połamania piór" podczas egzaminów dojrzałości, satysfakcjonujących studiów na uczelniach wyższych, wymarzonej pracy i wszelkiej pomyślności w przyszłym życiu prywatnym i zawodowym.

            Zapraszamy do obejrzenia pozostałych relacji foto/video z dzisiejszej uroczystości:

          • "Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego"

            28.04.2023

            22 kwietnia w Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży odbył się etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu "Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego". Do rywalizacji zgłosiło się 14  drużyn ze szkół ponadpodstawowych:

            1. Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży 
            2. Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży
            3. III Liceum Ogólnokształcące w Łomży
            4. VIII Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Białymstoku
            5. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach
            6. Zespół Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku
            7. Zespół Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego Grota w Zambrowie
            8. Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem
            9. Zespół Szkół Technicznych w Kolnie
            10. I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Kolnie
            11. Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży
            12. II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Łomży
            13. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży
            14. Zespół Szkół Nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego w Ostrowi Mazowieckiej

            Uczestnicy konkursu losowali pytania zawarte w prezentacji multimedialnej wg wcześniej ustalonej strategii z puli pytań za jeden (pytania różnego typu po polsku), za dwa (test wyboru po niemiecku) lub za trzy punkty (pytania otwarte po niemiecku). Tematyką konkursu w tym roku była Austria. Najlepszy w tej dziedzinie oraz obranej strategii okazał się zespół z Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem, w składzie: Małgorzata Kruszewska, Marcin Tomaszewski, Jakub Dołęgowski. Do konkursu uczniów przygotowała pani Joanna Piekutowska. Ten zespół będzie reprezentował nasz region na konkursie ogólnopolskim w czerwcu w Krakowie. 

            Drugie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży w składzie: Lena Siudakiewicz, Julia Pezowicz i Mikołaj Ruszczyk. Uczniów do konkursu przygotowała pani Sylwia Wądołowska. Warto podkreślić, iż różnica między zespołami z miejsca pierwszego i drugiego wyniosła tylko jeden punkt. Trzecie miejsce osiągnęli uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach,  a czwarte uczniowie z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży.

            Podczas rozdania nagród swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele uczelni, które objęły patronat nad naszym przedsięwzięciem: dr Izabela Sekścińska, prodziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Akademii Nauk Stosowanych w Łomży, dr inż. Piotr Ponichtera, dziekan ds. nauk społecznych, medycznych i nauk o zdrowiu Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży oraz mgr Dorota Dąbrowska – wicedyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży.

            Wszyscy uczniowie otrzymali zaświadczenia o udziale w konkursie, a zwycięskie drużyny dostały również drobne upominki oraz dyplomy i puchary dla szkół. Fundatorami nagród byli: Ambasady Niemiec i Szwajcarii, Instytut Austriacki w Warszawie, Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży, Akademia Nauk Stosowanych w Łomży oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Łomża. Dyplomy zostały przygotowane w Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży.

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy serdecznie zaangażowania, a nauczycielom dziękujemy za podjęty trud przygotowania młodzieży.
             

            Konkurs organizowany jest przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego od ośmiu lat i przebiega trzyetapowo: na szczeblu szkolnym, regionalnym i ogólnopolskim.

            Za zwycięską drużynę trzymamy kciuki w czerwcu, a pozostałym uczestnikom życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

             

          • Konkurs międzyszkolny „Różne oblicza księstwa Liechtensteinu”

            28.04.2023

            20 kwietnia odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Różne oblicza księstwa Liechtensteinu”. Na konkurs wpłynęły 64 prace z 32 szkół z naszego regionu. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica 3 klasy TR ZSEiO nr 6 w Łomży Milena Gutowska, zajmując 2 miejsce.

            Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli języka niemieckiego Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży we współpracy z Oddziałem Łomża Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży. Honorowy patronat nad konkursem objął pan Mariusz Chrzanowski, prezydent Miasta Łomży.

            Celem podjętej inicjatywy było 

            • rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań językiem niemieckim;
            • poszerzenie wiedzy na temat krajów niemieckiego obszaru językowego;
            • motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego w ciekawy i przyjemny sposób;
            • rozwijanie kreatywności, wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej;
            • rozwijanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy i korzystania z różnych źródeł informacji,
            • zacieśnienie współpracy z rodziną książęcą von und zu Liechtenstein.

            Najlepsze prace zostaną zamieszczone w specjalnie przygotowanym kalendarzu na rok 2024, który zostanie przesłany do rodziny książęcej w Lichtensteinie.

          • Mistrzostwa miasta w siatkówce

            27.04.2023

            27 kwietnia odbył się turniej o Mistrzostwo Miasta Łomża w siatkówce dziewcząt. Zawodniczki reprezentujące naszą szkołę pod opieką p. Anety Zadrogi-Siwek i p. Grzegorza Bielickiego pokazały się ze świetnej strony zajmując II miejsce.

            Skład drużyny:

            • Marta Wygnał
            • Anna Wiśniewska
            • Aleksandra Brzeziak
            • Aleksandra Łada
            • Zuzanna Staniórska
            • Marta Mroczkowska
            • Weronika Kryś
            • Gabriela Baczewska
            • Aleksandra Żebrowska
            • Karolina Dąbrowska
            • Aleksandra Cimochowska
            • Natalia Modzelewska

            Ogromne brawa i życzenia dalszych sukcesów dla Dziewcząt!

            Natomiast Zawodnicy reprezentujący naszą szkołę w finale chłopców (opiekun p. Aneta Zadroga-Siwek) zajęli V miejsce.

             

            Skład drużyny:

            • Dawid Resko
            • Jakub Kochanowski 
            • Robert Modzelewski
            • Krystian Mrozek
            • Dawid Palczewski
            • Mateusz Czerwiński
            • Jakub Gadomski
            •  Mateusz Grala

            Gratulacje dla zawodników.

             

            Tekst i zdjecia: Grzegorz Bielicki

          • Finał mistrzostw w koszykówce chłopców

            27.04.2023

            26 kwietnia odbył się turniej finałowy o Mistrzostwo Miasta Łomża w koszykówce chłopców. Pomimo walki i zaangażowania całego zespołu, tym razem naszej drużynie nie udało się zdobyć medalu i ten rok kończymy na IV miejscu.

            Skład drużyny:

            • Adam Szablanowski
            • Bartek Szymański
            • Jakub Olszewski
            • Adam Górski
            • Wojtek Gardocki
            • Hubert Koszykowski
            • Filip Malesa
            • Szymon Malesa
            • Paweł Chyliński
            • Bartosz Chmielewski
            • Kamil Krystowczyk
            • Zadroga Adam
            • Bartosz Borawski
            • Szymon Trzcinka
            • Konrad Wądołowski
            • Kacper Demby
            • Oliwier Wójcicki
            • Kacper Szymański

            Gratulacje dla zawodników.

            Tekst i zdjecia: Grzegorz Bielicki

          • Praca i relaks nad Czarną Hańczą

            21.04.2023

            Uczniowie naszej szkoły w dniach 17-19 kwietnia 2023 roku uczestniczyli w wyjeździe integracyjno- rekreacyjnym, który miał miejsce w Stanicy Wodnej PTTK Frącki. Ośrodek położony jest w malowniczym miejscu nad rzeką Czarną Hańczą, którą to jednego dnia młodzież pokonywała spływając kajakami odcinek z miejscowości Frącki do miejscowości Dworczysko. Na miejscu mieliśmy do dyspozycji, pięknie położoną na skarpie, tuż obok rzeki, saunę oraz balię, w których mogliśmy się zrelaksować i  odpocząć. Czas wolny spędzaliśmy na różnego rodzaju grach i zabawach, m.in bule, dart, badminton, piłka nożna, siatkówka. Wieczorami spotykaliśmy się przy ognisku, gdzie wspólnie bawiliśmy się grając i rozmawiając do późnych godzin nocnych. Kilka godzin dziennie poświęcaliśmy na prace porządkowe, przygotowujące ośrodek do otwarcia sezonu. Uczniowie podzieleni byli na zespoły, które pomagały między innymi w przygotowaniu posiłków dla całej grupy.

            Organizatorami wyjazdu ze strony szkoły byli: p. Piotr Rogalski, p. Sebastian Dąbrowski oraz p. Grzegorz Bielicki

            Organizatorami całej imprezy byli z kolei właściciele stanic wodnych w Jałowym Rogu oraz we Frąckach, których usługi serdecznie polecamy.

            Opracował: Grzegorz Bielicki

             

          • Uczymy i szkolimy "Turystów" w Warszawie

            21.04.2023

            To już drugi raz kiedy uczniowie Technikum Organizacji Turystyki wyruszyli do Warszawy na lekcję ekspercką "no to lecę!". Uczniowie klasy I i IV wraz z opiekunami: p. Magdaleną Kamińską, p. Beatą Dzięgielewską oraz p. Bartłomiejem Pytel dowiedzieli się jak mądrze podróżować, jak się przygotować do podróży - co robić, a czego unikać. Po omówieniu odprawy i kontroli pasażera uczniowie wzięli udział w grze dotyczącej ruchu lotniczego. 

            Następnie wszyscy udali się w fantastyczną podróż w przeszłość. Do zwiedzenia wystawy o największym odkryciu archeologicznym w historii nie trzeba było nikogo namawiać.

            Na wystawie można było podziwiać komory grobowca i skarby słynnego egipskiego faraona dokładnie tak, jak zobaczył je odkrywca Howard Carter.

            Równo 100 lat po sensacyjnym odkryciu starożytnego grobowca, wystawa TUTANCHAMON – GROBOWIEC I SKARBY w spektakularny sposób przeniosła wszystkich do starożytnego Egiptu.

            Na koniec pełnego nowych doświadczeń dnia uczestnicy odwiedzili Łazienki Królewskie oraz Pałac Kultury i Nauki. 

             

            "Podróże małe i duże.

            Naprawdę, czy też w zabawie,

            w podróży zawsze jest ciekawie".

            Tekst i zdjęcia: Magdalena Kamińska 

             

          • Trenuj jak żołnierz; trenuj z wojskiem

            21.04.2023

            "TRENUJ JAK ŻOŁNIERZ" to rozszerzona wersja projektu „Trenuj z wojskiem”. W tej odsłonie każdy pełnoletni ochotnik może się zgłosić na 16-dniowe szkolenie wojskowe, które będzie prowadzone w formule zapoznania z wojskiem i nabycia podstawowych umiejętności wojskowych i obronnych.Ta edycja będzie podzielona na 2 etapy – pierwszy to 2-dniowe poznanie jednostki i wojska, a drugi to 14-dniowe szkolenie w wakacje.

            Zapraszamy na szkolenie w 18. Białostockim Pułku Rozpoznawczym w dniach 6-7 maja (pierwszy etap) oraz 16-29 lipca (drugi etap).Szczegółowe informacje pod numeremi telefonu: 261 398 796,  514 930 134.

            Zapisy prowadzone są za pośrednictwem elektronicznego systemu naboru pod adresem: https://trenujjakzolnierz.wp.mil.pl

            "TRENUJ Z WOJSKIEM WIOSNA-LATO" to szkolenie jednodniowe, skierowane do osób w wieku 15-65 lat, które odbywa się w sobotę, trwa 8 godzin, ma bardzo przystępną formułę, jest bezpłatne i prowadzone przez wojskowych instruktorów. 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy zaprasza na zajęcia 20 maja.

          • Super Logistyk Ekonomika 2023

            17.04.2023

            14 kwietnia 2023 roku pięćdziesięciu uczniów klas: II TL, II TL OPW, III TL OPW, IV TL i IV TLp zmierzyło się z pytaniami w ramach VIII edycji szkolnego konkursu „Super Logistyk Ekonomika”. Uczniowie zmagali się z szerokim zakresem zagadnień, między innymi z obszaru obsługi magazynów oraz organizacji transportu. Głównym zadaniem konkursu jest propagowanie i pogłębianie wiedzy oraz umiejętności z zakresu logistyki oraz motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w tym zakresie.

            „Super Logistyk Ekonomika” to konkurs z kilkuletnią tradycją, do którego szkoła powróciła po okresach związanych ze zdalnym nauczaniem. Uczestnicy tym razem mieli możliwość zweryfikować wiedzę i umiejętności nabyte w czasie edukacji szkolnej w zakresie szeroko pojętej logistyki. To jednocześnie potwierdzenie swoich możliwości przed egzaminami  z kwalifikacji SP.01 i SPL.04.

            Zwycięzcami VIII edycji "Super Logistyka Ekonomika 2023” zostali:

            1. Hubert Jabłonowski IV TLp
            2. Julia Kościelecka IV TLp
            3. Oliwia Bazydło III TL OPWDominik Kamiński IV TL

             

            Opracowanie i zdjęcia: K. Szymańska, M. Salamońska

          • Kurs Stewardesy i Stewarda

            12.04.2023

            11 kwietnia 2023 r., na specjalne zaproszenie Pani Magdaleny Kamińskiej, w murach naszej szkoły gościliśmy Prezesa Zarządu i Szkoleniowca Kadr Turystyki Pana Radosława Szafranowicza-Małozięć, który dla 15 uczniów klas Technikum Organizacji Turystyki przeprowadził kurs Stewardesy i Stewarda Linii Lotniczych, przygotowujący do udziału w rekrutacji personelu pokładowego. 

            Uczestnicy zostali zapoznani z wymaganiami, które stawia kandydatom do pracy na stanowisko członka zespołu pokładowego każda linia lotnicza. Dowiedzieli się gdzie szukać ogłoszeń z ofertami pracy oraz jak przebiega proces rekrutacji. Dość trudnym, ale bardzo ważnym, elementem była rozmowa z rekruterami w języku polskim i angielskim.

            Uczniowie po odpowiednim przygotowaniu wizualnym (wykonaniu makijażu, wywiązaniun apaszki i krawatu) przystąpili do części praktycznej, podczas której uczyli się radzić sobie z klientem konfliktowym, ogólnych procedur pokładowych oraz procedur awaryjnych. 

            Punktem kulminacyjnym był test wiedzy, który wszyscy uczestnicy zdali bezbłędnie. W nagrodę każdy uczestnik otrzymał certyfikat ukończenia kursu.

            Tekst i zdjęcia: Magdalena Kamińska

             

          • Misterium Wielkanocne

            06.04.2023

            5 kwietnia 2023 r. społeczność szkolna Ekonomika zebrała się w sali gimnastycznej, żeby wspólnie przeżywać Misterium Wielkanocne. Pantomimę pt. "Pascha Chrystusa i Kościoła" przygotowaną pod kierunkiem p. Ewy Przystępskiej odegrały dziewczęta z kl. 4TA z towarzyszeniem chłopców z kl. 3TA. Utoczystość prowadzili: Dominika Jarnutowska i Konrad Gałązka z kl. 2TL OPW oraz Mateusz Czerwiński z kl. 4TLp, a za nagłośnienie i muzykę odpowiadali Bartosz Wilimczyk i Kacper Męczkowski z kl. 1TL.

            Życzenia wiary, nadziei i miłości płynących ze zmartwychwstania Chrystusa złożył wszystkim Pan Dyrektor Paweł Dożyner:

            Spotkanie zakończyło podsumowanie turnieju koszykówki 3x3 (pełna relacja tu) oraz wręczenie nagród zwycięzcom Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Szkolnych Kół Caritas pt. "Dobra Nowina - Św. Jan Ewangelista" - Mateuszowi Czerwińskiemu i Hubertowi Jabłonowskiemu z kl. 4 TLp.

            Opracowanie: Magdalena Karwowska

            Grafika świąteczna: Julia Kowalewska kl. 3 TR

          • „Od technika do logistyka 4.0” - etap okręgowy

            05.04.2023

            Nasza szkoła w dniu 5 kwietnia 2023 roku podejmowała w swoich murach uczestników II etapu (okręgowego) Ogólnopolskiego Konkursu „Od technika do logistyka 4.0” organizowanego przez Międzyuczelniane Studenckie Koło Naukowe LogPoint działające przy Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego oraz Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej we współpracy ze Szkolnym Kołem Naukowym Sigma (Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stefana Roweckiego “Grota” w Opolu). 

            ZSEiO nr 6 w Łomży reprezentowali: Jarnutowska Weronika, Jankowska Paulina, Sarnacka Kamila Wiktoria, Chrostowski Maksymilian, Mertens Milena (wszyscy klasa IV TL) oraz  Mroczkowska Eliza ( klasa III TL OPW). Gościliśmy również przedstawicieli Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie oraz ZSZ w Wysokiem Mazowieckiem.

            Uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z 6 pytań otwartych i 18 zamkniętych wielokrotnego wyboru, zgodnie z następującą tematyką:

            • historia powstania logistyki jako nauki; systemy i procesy logistyczne; infrastruktura logistyczna; system GS1 (identyfikatory, kody kreskowe).
            • analiza i prognozowanie popytu; rodzaje i poziomy zapasów; rodzaje magazynów; infrastruktura magazynowa; procesy technologiczne w magazynach.
            • klasyfikacja środków transportu; infrastruktura transportowa; formuły handlowe INCOTERMS®2020; czas pracy kierowcy.
            • koncepcje zarządzania produkcją – lean management, agile management, TPS, OPT; planowanie potrzeb materiałowych i planowanie potrzeb dystrybucji; ocena dostawców; kanały dystrybucji, metoda środka ciężkości.

            Trzeci etap konkursu, finałowy, przewidziany jest w Opolu. Na laureatów czekają indeksy i cenne nagrody.

             

                                                                                    Opracowanie i zdjęcia: Katarzyna Szymańska

      • Kontakt

        • Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży
        • administrator: admin@ekonomiklomza.pl
        • (+48) 86-216-62-63
        • ul. M. Kopernika 16, 18-400 Łomża Poland
        • sekretariat@ekonomiklomza.pl; zselomza@poczta.onet.pl
        • IOD Paweł Stankowski kontakt@iod24.eu
      • Logowanie