• Sukces na Bank

      22.03.2023

      22 marca 2023 rok uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskim turnieju wiedzy o finansach i ekonomii dla szkół średnich „Sukces na Bank”.  W skład drużyny wchodzili:  Oliwia Rydzewska, Izabela Zawłocka, Marcin Sokalski, Marcin Urbanowski oraz Krystian Zawalich. Opiekunem drużyny była p. Agnieszka Leśniewska. Drużyna odpowiadała na 40 pytań i uzyskała 34 punkty. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Tekst i zdjęcia: Agnieszka Leśniewska

    • Spotkania z rodzicami
     • Spotkania z rodzicami

      22.03.2023
      26 marca 2023 r., w niedzielę, odbędą się spotkania z rodzicami. 
       
      Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień  w Łomży dotyczące uzależnień współczesnej młodzieży.
      Rodziców klas I i II zapraszamy o godz. 9.00 do sali gimnastycznej na 30-minutowe spotkanie z terapeutą
     • Uczniowie Ekonomika na wycieczce w Warszawie

      16.03.2023

      10 marca 2023 r. trzydzieścioro sześcioro uczniów technikum Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży wzięło udział w wycieczce w ramach projektu „Kształcenie zawodowe  szansą na lepszy start w dorosłość” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

      Młodzież naszej szkoły mogła poszerzyć swoją wiedzę na temat kształcenia na Uniwersytecie Warszawskim odpowiadającego potrzebom współczesnego rynku pracy.  Dużym zainteresowaniem uczniów kształcących się na kierunku technik ekonomista cieszyło się zwiedzanie Centrum Pieniądza  NBP w Warszawie. Wiele emocji dostarczył uczestnikom wycieczki film „Filip”, który obejrzeli w Multikinie Złote Tarasy. Tematyka wojenna przedstawiona została z perspektywy zwykłego chłopaka, który ucieka przed wojną.

      Tekst i zdjęcia: Iwona Listowska

     • Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

      16.03.2023

      14 marca 2023 roku w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki  i Transportu we Wrocławiu odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej we współpracy z Ministerstwem  Edukacji i Nauki. 

      Naszą szkołę reprezentowali, uzyskując tytuł finalisty: Partycja Panach, Jakub Górecki, Milena Mertens, Kamila Sarnacka i Julia Tyszkiewicz. Wszyscy finaliści  są  uczniami klasy IV TL. Znaleźli się oni w gronie najlepszych w zawodzie technik logistyk. W finale zetknęli się z pytaniami dotyczącymi wyzwań współczesnej ekologistyki, która była przewodnim tematem olimpiady. Sama olimpiada jako główny cel zakłada podniesienie poziomu kształcenia zawodowego, odkrywanie oraz rozwijanie uzdolnień i pasji uczniów w obszarze branży TSL, a także lepsze przygotowanie uczniów do nauki w szkołach wyższego stopnia (kształcących na kierunkach Logistyka i/lub Transport) lub do wykonywania zawodu.

      Tekst i zdjęcia: Katarzyna Szymańska

     • II Mistrzostwa Ekonomika Klas Mundurowych

      10.03.2023

      Dla uczczenia pamięci naszych Bohaterów, z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych,  po raz drugi odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Ekonomika Klas Mundurowych. Zawody przeprowadzone zostały 27 lutego 2023 roku. Udział wzięły trzy Oddziały Przygotowania Wojskowego. Tytułu mistrza, z jesieni 2022 roku, broniła klasa 3 TL OPW.

      Rywalizacja była zacięta i wyrównana, jednak wszystko odbyło się w przyjacielskiej atmosferze i  zachowaniem zasad fair-play. Młodzież rywalizowała w następujących konkurencjach: rzut granatem, tor przeszkód, drużynowy rzut do kosza, bieg łączony, konkurencja siłowa, transport rannego. Zawody kończył test dotyczący tematyki związanej z Żołnierzami Wyklętymi Niezłomnymi.

      Rywalizację wygrała klasa 2 TL OPW, zdobywając o 1 punkt więcej od klasy 3 TL OPW. Trzecie miejsce zajęła klasa 1 TL OPW.

      Zawody zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego.  

       

      Składy drużyn II Mistrzostw Ekonomika klas mundurowych:

       

      • 1 miejsce - 2 TL OPW: Jarnutowska Dominika, Górski Adam, Malesa Szymon, Konopka Karol, Brzeziak Aleksandra, Gadomska Julia, Solińska Kinga.
      • 2 miejsce - 3 TL OPW: Duda Marcin, Szulc Maciej, Zając Kacper, Śliwka Karol, Zaręba Natalia, Żebrowska Aleksandra, Dąbrowska Karolina.
      • 3 miejsce - 1 TL OPW: Demby Kacper, Sobuta Karolina, Parzych Klaudia, Brzózka Gabriel, Sejnowski Kacper, Łada Aleksandra, Grabowska Aleksandra.

      Opracował: Piotr Rogalski

     • Dzień Kobiet 2023

      08.03.2023

      Zgodnie z wieloletnią tradycją, społeczność szkolna zebrała się dziś w sali gimnastycznej, żeby wspólnie uczcić Dzień Kobiet.

      Na głowną część uroczystości złożyły się wzruszające życzenia, ktore w imieniu męskiej części naszej społeczności skierował do płci pięknej Pan Dyrektor Paweł Drożyner, po czym wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego przygotowanego pod kierunkiem Pana Krzysztofa Domalewskiego. O scenografię zadbała młodzież z technikum reklamy wraz z PaniąEwą Bielak.

      Zapraszamy do obejrzenia foto- i videorelacji.

     • Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna

      06.03.2023

      3 marca 2023 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim  odbył się etap okręgowy VII Edycji Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej Uniwersytetu Gdańskiego. Swoją wiedzę z zakresu szeroko rozumianej logistyki i spedycji sprawdzało ponad siedemdziesięciu uczniów szkół średnich z województwa podlaskiego i mazowieckiego.

      Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV TL i IV TLp: Banach Patrycja, Chrostowski Maksymilian, Jankowska Paulina, Mertens Milena, Sarnacka Kamila i Czerwiński Mateusz. Celem olimpiady organizowanej przez Wydział Ekonomiczny jest przede wszystkim zainteresowanie uczniów szkół ponadpodstawowych problematyką spedycyjną i logistyczną z perspektywą kontynuacji tych zainteresowań w charakterze studentów Uniwersytetu Gdańskiego.

      Tekst i  zdjęcia: Katarzyna Szymańska

     • "Ponieważ żyli prawem wilka, historia o nich głucho milczy..."

      04.03.2023

      1 marca 2023 roku odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten obchodzony jest dla uczczenia bohaterów tragicznych wydarzeń z 1951 r., kiedy to wykonano wyroki śmierci na kierownictwie IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. 1 marca 1951 r. w więzieniu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie zamordowano Łukasza Cieplińskiego, Adama Lazarowicza, Mieczysława Kawalca, Józefa Rzepkę, Franciszka Błażeja, Józefa Batorego i Karola Chmiela.

      Podczas apelu przedstawiono 3 sceny ukazujące postacie wyklętych: Mariana Plucińskiego pseud. „Mścisław”, Henryka Wieliczko pseud. „Lufa”, Tadeusza Zielińskiego pseud. „Igła” oraz Anatola Radziwonika, pseud. „Olech” Przybliżono także zebranym postać Danuty Siedzikówny, ps. „Inka” zamordowanej przez komunistycznych oprawców w sierpniu 1946 roku w gdańskim więzieniu przy ul. Kurkowej 12. Odegrano także scenę partyzantów rozmawiających w lesie. Całość dopełniła ciekawa scenografia, kostiumy uczniów i utwory muzyczne w wykonaniu szkolnego zespołu kierowanego przez Pana Krzysztofa Domalewskiego.

      Uroczystość przygotowali uczniowie klasy II TL OPW wraz z wychowawcą Panem Grzegorzem Bielickim. Godnym uwagi jest fakt, że zaangażowała się i czynny udział wzięła w przygotowaniach do apelu praktycznie cała klasa.

      Po apelu nastąpiło podsumowanie i wręczenie nagród II edycji zawodów klas mundurowych, oraz wyróżnieni zostali uczniowie z najwyższą średnią i najwyższą frekwencja w szkole.

       

      Uczniowie ze stuprocentową frekwencją na zajęciach w I semestrze roku szkolnego 2022/2023:

       

      • 1TA Bartosz Rogowski
      • 1TC Alicja Dąbrowska
      • 1TL Adam Mioduszewski
      • 1TL Lena Siudakiewicz
      • 1TL OPW Klaudia Parzych
      • 1TL OPW Karolina Sobuta
      • 1TRach. Patrycja Gacka
      • 1TRach. Aleksandra Galińska
      • 1TT Julia Bukowska
      • 1TT Karolina Olszewska
      • 2TL Damian Boguski
      • 2TR Weronika Przestrzelska
      • 3TT Magdalena Kochanowska
      • 4TA Magdalena Gadomska
      • 4TTp Aleksandra Wykowska

      Uczniowie z najwyższą średnią ocen w I semestrze roku szkolnego 2022/2023:

       

      • 4TT Kossakowski Dawid - średnia ocen 5,31 - zachowanie wzorowe
      • 4TT Modzelewska Natalia - średnia ocen 5,29 - zachowanie wzorowe
      • 4TA Kryś Weronika - średnia ocen 5,27 - zachowanie wzorowe
      • 4A p Pawelczyk Wiktoria - średnia ocen 5,17 - zachowanie bardzo dobre
      • 1TA Zienkiewicz Patrycja - średnia ocen 5,16 - zachowanie bardzo dobre
      • 4A p Bechta Zuzanna - średnia ocen 5,14 - zachowanie wzorowe
      • 1TA Przyborowska Ewelina - średnia ocen 5,11 - zachowanie bardzo dobre
      • 4TA Baczewska Gabriela - średnia ocen - 5,00 - zachowanie wzorowe
      • 4TBp Sokalski Marcin - średnia ocen 5,00 - zachowanie wzorowe
      • 4TL Mertens Milena - średnia ocen 5,00 - zachowanie bardzo dobre

       

      Tekst: Grzegorz Bielicki

      Foto/video: Magdalena Karwowska

     • 160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

      23.01.2023

      W piątek 20 stycznia 2022 r. uczniowie klasy IITL OPW wraz z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji w Łomży, 18. Pułku Logistycznego im. gen. Mariana Raganowicza i Wojsk Obrony Terytorialnej uczcili 160 rocznicę wybuchu powstania styczniowego zapaleniem zniczy na grobach bohaterów powstania, którzy spoczywają na cmentarzu komunalnym w Łomży: Ludwika Paschalisa Mościckiego urodzonego w 1845 r., zmarłego w Łomży w 1917 r. oraz proboszcza protestanckiej parafii w Łomży pastora Kacpra Mikulskiego urodzonego w 1849r., a zmarłego  w 1935 r. w Łomży.

      Pamięć wymienionych  oraz wszystkich poległych w powstaniu styczniowym uczciliśmy minutą ciszy. Dla naszych uczniów było to ważne wydarzenie, gdyż poznali bohaterów największego z powstań narodowych. W powstaniu styczniowym walczyło łącznie ok. 200 tys. ludzi. Trwało ono od 22 stycznia 1863 r. do 10 kwietnia 1864 r. Było charakterystyczne ze  względu na partyzancką formę walki z rosyjskim zaborcą i bardzo dobrze zorganizowaną administrację działającą w kospiracji, obejmującą wszystkie niezbędne dziedziny funkcjonowania państwa.

      Powstańcy stoczyli ok. 1200 bitew i potyczek z wojskami rosyjskimi. Powstanie miało charakter miedzynarodowy. Oprócz ludności Królestwa Polskiego, Litwy, Ukrainy, Polaków z zaboru austriackiego i pruskiego, uczestniczyło w nim wielu Rosjan, Węgrów,  Włochów,  Francuzów. Ważną rolę w powstaniu odgrywał powiat łomżynski guberni augustowskiej, ponieważ tędy biegły szlaki zaopatrzenia armii rosyjskiej.

      Klęska powstania spowodowała ogrom represji że strony Rosjan. Oprócz masowych egzekucji (Rosjanie nie brali jeńców), zesłania na Syberię (40 tys.), wiele miasteczek naszego regionu utraciło prawa miejskie.  Ale jak każdy zryw narodowy, dawało nadzieję na niepodległość i jako jedyne zjednoczyło w walce przedstawicieli wszystkich warstw społecznych.

      Tekst i zdjęcia: Krzysztof Domalewski

     • Finał konkursu - "Solidarność - droga do wolności"

      19.01.2023

      17 stycznia 2023r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży miało miejsce uroczyste podsumowanie finału Konkursu Wiedzy "Solidarność - droga do wolności".

      Wśród zaproszonych gości byli m.in.: wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś, starosta łomżyński Lech Szabłowski, pracownik IPN w Białymstoku prof. Krzysztof Sychowicz, Sławomir Zgrzywa z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Łomży Paweł Piwowarski, dyrektor CEN w Łomży – Zbigniew Bernard Kossakowski, radni miejscy, nauczyciele-opiekunowie i nagrodzeni uczniowie.

      Na początku spotkania prof. Krzysztof Sychowicz wygłosił krótki wykład na temat genezy Solidarności.

      Następnie zostali nagrodzeni uczniowie. Wśród uczniów Ekonomika znalazła się uczennica klasy 4TA Aleksandra Szymańska, która otrzymała wyróżnienie. Natomiast Krystian Zawalich (klasa 4TBp) i Jakub Gadomski (klasa IVTLp) otrzymali listy gratulacyjne jako finaliści konkursu.
       

      Tekst i zdjęcia: Arkadiusz Bałazy

     • Strzelnica oficjalnie otwarta

      17.01.2023

      16 stycznia 2023 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste otwarcie tzw. Wirtualnej Strzelnicy, opartej na multimedialnym, laserowym systemie szkolno-treningowym "Pojedynek". Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi: Posłanka na sejm RP Pani Aleksandra Łapiak, Poseł na Sejm RP Pan Kazimierz Gwiazdowski, Senator RP Pan Marek Komorowski, Wicewojewoda Podlaski Pani dr Bogusława Szczerbińska, Prezydent Miasta Łomża Pan dr Mariusz Chrzanowski wraz z zastępcą Panem Andrzejem Stypułkowskim, Pułkownik Paweł Gałązka - Dowódca 18 Pułku Logistycznego w Łomży, Pułkownik Adam Olszewski - Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Łomży, Porucznik Michał Korzeniecki z pierwszej Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Białymstoku. Związek Strzelecki "Strzelec" reprezentował młodszy inspektor Adam Perkowski, a Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży Dyrektor Zbigniew Bernard Kossakowski. Wśród zebranych na sali gimnastycznej Ekonomika nie zabrakło również Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Łomży Pana Pawła Piwowarskiego oraz radnych miejskich.

      Pan Dyrektor Paweł Drożyner przedstawił w swoim wystąpieniu genezę powstania szkolnej strzelnicy, a następnie wyświetlony został film informujący o możliwościach wykorzystania systemu "Pojedynek" oraz spot-wizytówkę 18 Pułku Logistycznego, który współpracuje ze szkołą w zakresie szkolenia młodych logistyków - uczniów trzech Oddziałów Przygotowania Wojskowego. Następnie dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi strzelnicy, a goście mieli możliwość odbycia instruktażu posługiwania się bronią przeprowadzonego przez Pana Grzegorza Bielickiego i ucznia klasy 2TL OPW Konrada Gałązkę, a także oddania kilku strzałów. 

      System szkoleniowy pozyskany przez Ekonomik pozwoli uczniom nabywać i doskonalić umiejętności w zakresie  strzelania statycznego i dynamicznego, w rozmaitych symulowanych warunkach, w bezpieczny sposób, pod okiem kompetentnych instruktorów.

      Tekst i materiał foto/video: Magdalena Karwowska

     • Bóg się rodzi...

      22.12.2022

      22 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie przedświąteczne Zostało ono przygotowane przez uczniów klasy 2 TLw pod kierunkiem p. Ewy Przystępskiej i s. Marii Sieczki, które zadbały również o wprowadzającą w magiczny nastrój scenografię.

      Wydarzeniu towarzyszył piękny koncert kolęd w wykonaniu niezawodnego szkolnego zespołu muzycznego pod przewodnictwem  p. Dyrektora Krzysztofa Domalewskiego - zapraszamy do obejrzenia foto i videorelacji.

      W imieniu Pana Dyrektora Pawła Drożynera i całej społeczności szkolnej Ekonomika prosimy o przyjęcie tych życzeń:

      Niech pełna nadzei moc Wigilijnego Wieczoru przyniesie spokój i radość.

      Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem,

      a Nowy Rok 2023 obdaruje pomyślnością i szczęściem.

       

      Opracowala: Magdalena Karwowska

     • HAZARD? Nie, daj się wciągnąć!

      22.12.2022

      21 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem Izby Celno-Skarbowej w Łomży nadkomisarzem Tadeuszem Mądrym, który przybliżył społeczności szkolnej problem hazardu, jego przyczyny, zasięg, rodzaje i skutki.

      Spotkanie z młodzieżą realizowane było w ramach ogólnopolskiej kampanii „HAZARD? Nie, daj się wciągnąć!" zainicjowanej przez Krajową Administrację Skarbową.   

      Pan nadkomisarz przestrzegał przed szczególnym rodzajem uzależnienia, jakim jest hazard. Bardzo łatwo wpaść w jego sidła korzystając z różnych gier internetowych lub na tzw. maszynach do gier, również tych nielegalnych. Najłatwiejszy kontakt i dostępność uczniowie mają do gier internetowych, zaczynających się niewinnie, coraz bardziej wciągających i równie kosztownych jak automaty do gier.

      Przyczyny uzależnienia mogą być różne: problemy szkolne, ekonomiczne, środowiskowe, łatwa dostępność dzieci do Internetu,  przykre doświadczenia życiowe, ucieczka młodych ludzi w świat wirtualny i szereg innych.

      Tekst: Krzysztof Domalewski

      Zdjęcia: Magdalena Karwowska

     • Dzień świątecznej pidżamy/swetra

      21.12.2022

      15 grudnia br. w naszej szkole odbyły się spóźnione Mikołajki zorganizowane przez klasę 3 TA, połączone z dniem tematycznym pod haslem "Xmas Sweater/Pyjamas Day".

      W ciągu dnia uczniowie i nauczyciele mogli zakupić w kawiarence ciepłe napoje i ciasta przygotowane w większości przez uczniów naszej klasy przy wsparciu rodziców oraz koleżanek ze szkoły. Powstała również ścianka/scenka świąteczna, na której wszyscy chętni mogli zrobić sobie zdjęcia z Mikołajami. Z pieniędzy podarowanych nam przez Szkolny Budżet Obywatelski zakupiliśmy m.in. maszynę do waty cukrowej, która będzie wykorzystywana na wydarzeniach szkolnych, jednak tego dnia wszyscy mogli posmakować waty za darmo.

      Z zarobionych przez nas pieniędzy zostały zakupione m.in. środki higieniczne do różowych skrzyneczek, które znajdują się w damskich toaletach.

      Dziękujemy całej społeczności szkolnej za udział w zabawie!

      Tekst: Kalina Kiełczewska

      Zdjęcia: Magdalena Karwowska oraz kl. 3 TA

   • Kontakt

    • Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży
    • administrator: admin@ekonomiklomza.pl
    • (+48) 86-216-62-63
    • ul. M. Kopernika 16, 18-400 Łomża Poland
    • sekretariat@ekonomiklomza.pl; zselomza@poczta.onet.pl
    • IOD Paweł Stankowski kontakt@iod24.eu
   • Logowanie