• Obchody 80-lecia powstania NSZ

      02.10.2022

      W niedzielę 18 września 2022 r. uczniowie klas 2 i 3 TL OPW wyjechali do stolicy, aby wziąć udział w ogólnopolskich uroczystościach związanych z 80 rocznicą powstania Narodowych Sił Zbrojnych.

      Przemarsz uczestników, wśród których znaleźli się kombatanci Polskiego Państwa Podziemnego z NSZ i AK, ponad 100 umundurowanych członków Grup Rekonstrukcji Historycznej, 28 pocztów sztandarowych oraz 200 uczniów klas mundurowych z Podlasia, Lubelszczyzny i Mazowsza rozpoczął się po mszy św., która odbyła się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Następnie spod pomnika Powstańców Warszawskich, ulicą Miodową i Krakowskim Przedmieściem udano się do Grobu Nieznanego Żołnierza. Na miejscu Orkiestra Reprezentacyjna WP odegrała hymn narodowy. Następnie przemawiał prezes Zarządu Głównego Związku Żołnierzy NSZ Karol Wołek. Modlitwę NSZ odmówił z kolei dowódca grup rekonstrukcyjnych Ireneusz Piątek, a uroczysty Apel Pamięci wygłosił oficer Wojska Polskiego. Salwę Honorową oddał pododdział Pułku Reprezentacyjnego WP. Po ceremonii składania wieńców i zniczy odbyła się defilada uczestników uroczystości przed kombatantami NSZ i AK.

      W defiladzie oraz uroczystościach 80-lecia Narodowych Sił Zbrojnych udział wzięli uczniowie klasy 2 i 3 TL OPW Ekonomika:

      1 Bałdyga Dominik
      2 Borawska Amelia
      3 Brzeziak Aleksandra
      4 Cencelewicz Piotr
      5 Cwalina Dawid
      6 Dąbrowska Karolina
      7 Drozdowski Rafał
      8 Duda Marcin
      9 Frąckiewicz Krystian
      10 Gadomska Julia
      11 Gałązka Konrad
      12 Głębocka Karolina
      13 Górski Adam
      14 Grela Nikola
      15 Jabłońska Patrycja
      16 Jarnutowska Dominika
      17 Jarnutowska Wiktoria
      18 Jarnutowski Adrian
      19 Karwowski Jakub
      20 Kochanowski Jakub
      21 Komorowska Sylwia
      22 Konopka Karol
      23 Kopańczyk Wiktor
      24 Kozłowska Oliwia
      25 Malesa Szymon
      26 Małecki Kamil
      27 Matejkowski Filip
      28 Mroczkowska Eliza
      29 Plona Dominik
      30 Solińska Kinga
      31 Śliwka Karol
      32 Zając Kacper
      33 Zaręba Natalia
      34 Zaręba Oliwia
      35 Żebrowska Aleksandra
      36 Żukowski Patryk

      wraz z opiekunami Bielickim Grzegorzem oraz Rogalskim Piotrem.

      Tekst: Piotr Rogalski

      Zdjęcia: Grzegorz Bielicki, Piotr Rogalski

     • Światowy Dzień Turystyki

      02.10.2022

      Drodzy Czytelnicy!

      Wczoraj, tj. 27 września br., miał miejsce Światowy Dzień Turystyki, którego stolicą w tym roku było Bali. Z tej okazji spotkaliśmy się w szkole z pracownikiem marketingu i punktu informacji turystycznej z Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Celem tego spotkania było m. in. podniesienie naszej świadomości na temat turystyki w naszym regionie.

      Pani Elżbieta Baczewska opowiadała nam o parku, miejscach, które warto zobaczyć  i ludziach pochodzących z naszego regionu.Wyświetlony tego dnia film pt. "Cztery Pory Roku" autorstwa Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi wywarł na nas niesamowite wrażenie. Dowiedzieliśmy się więcej o ziemi na której mieszkamy. Dostaliśmy także foldery Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi oraz paszporty turystyczne.

      Koło turystyczne

     • Świętujemy Dzień Głośnego Czytania i Dzień Języków Obcych

      29.09.2022

      29 września 2022 r. osiem uczennic klasy II TT wzięło czynny udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Języków Obcych oraz corocznego Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, ustanowionego z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Trzy dni wcześniej na świecie obchodzi się Dzień Języków Obcych. Z tych okazji nasze uczennice po raz kolejny, w ramach wieloletniej współpracy szkoły z Miejską Biblioteką Publiczną w Łomży, zorganizowały i przeprowadziły pod kierunkiem Pana Bartłomieja Pytla bardzo udane warsztaty literacko-językowe.

      Dziewczęta z klasy II TT przeczytały dzieciom z łomżyńskiego Publicznego Przedszkola nr 14 angielską wersję książki o przygodach uznanej przez najmłodszych czytelników Kici Koci. Pozycja Kitty Kotty Helps to Clean (Kicia Kocia sprząta) została uważnie wysłuchana przez uczestników, a jej tematyka stanowiła motyw przewodni spotkania. Rozmawialiśmy o obowiązkach domowych, pomieszczeniach w domu oraz jego wyposażeniu. Warsztaty były okazją do obcowania z literaturą, osłuchiwania się z językiem angielskim oraz kształtowania w dzieciach poczucia odpowiedzialności za utrzymywanie porządku i czystości oraz pomaganie w tym starszym domownikom.

      Opracował: Bartłomiej Pytel

     • Ekonomik na Czarnej Hańczy

      28.09.2022

      W dniach 19-23 września wybrani uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spływie kajakowym rzeką Czarną Hańczą. Naszą bazą wypadową była Stanica Wodna PTTK Frącki.

      W ciągu 4 dni przepłynęliśmy odcinek rzeki od Wysokiego Mostu do dwukomorowej śluzy Paniewo. Trzeciego dnia mieliśmy przerwę w pływaniu kajakami. Dla odmiany tego dnia odbyły się zajęcia z: przygotowania oraz rozpalania ogniska różnymi metodami, poruszania się i orientacji w terenie prowadzone przez żołnierza WOT, zajęcia z łucznictwa oraz integracyjna gra terenowa na terenie Puszczy Augustowskiej.

      Klimat wyjazdu niezaprzeczalnie tworzyły codzienne ogniska trwające do późnych godzin nocnych. W ostatni wieczór odbyła się również dyskoteka. Atmosferę wyjazdu niewątpliwie wzbogaciły także nocne kąpiele w rzece, pod gwiazdami, w połączeniu z korzystaniem z sauny fińskiej i bani ruskiej.

      Pomimo zimnych nocy, pogoda podczas spływu jak na tę porę roku była bardzo dobra. Byliśmy w tym czasie jedynymi gośćmi tego urokliwego miejsca. Wyżywienie podczas wyjazdu było bardzo dobre, a w środę podczas obiadu gospodarze uraczyli nas regionalnymi specjałami.

      Gospodarze miejsca przyjęli nas życzliwie i serdecznie, wykazali się profesjonalizmem w organizacji naszego pobytu i prowadzonych zajęć. Dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejne spływy kajakowe.

      Organizatorami wyjazdu ze strony szkoły byli: p. Aneta Zadroga, p. Grzegorz Bielicki oraz p. Piotr Rogalski.

      Organizatorami całej imprezy byli z kolei właściciele stanic wodnych w Jałowym Rogu oraz we Frąckach, których usługi serdecznie polecamy.

       

      Tekst: Piotr Rogalski

      Zdjęcia: Grzegorz Bielicki

     • Malwina Szewczyk z kolejnymi medalami

      27.09.2022

      Malwina Szewczyk, uczennica klasy IV TLp naszej szkoły, zakończyła właśnie zmagania w Mistrzostwach Świata Kobiet Niesłyszących zdobywając 2 brązowe medale. Zawody odbywały się w Warszawie w dniach 14-24 września 2022 r. Malwina wywalczyła medal w turnieju szachów błyskawicznych - Blitzu oraz wspólnie z Drużyną Kobiet w szachach klasycznych. W Mistrzostwach uczestniczyły zawodniczki z Ukrainy, Litwy, Łotwy, Kazachstanu, Węgier, Chorwacji, Włoch, Ekwadoru i Polski.

      To już ósmy i dziewiąty medal Malwiny zdobyty dla Reprezentacji Polski. Wysoki poziom w szachach osiągnęła głównie dzięki solidnej pracy przy wsparciu jej trenera i dziadka Sławomira Sobocińskiego.

      Życzymy sukcesów w kolejnych rozgrywkach, a w szczególności zdobycia medalu podczas Olimpiady Zimowej 2023 w Insbruku!

      Tekst i zdjęcia: Magdalena Sobocińska

     • Narodowe Czytanie 2022

      26.09.2022

      W piątek 23 września 2022r. społeczność szkolna Ekonomika miała przyjemność uczestniczyć w Narodowym Czytaniu „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Ta ogólnopolska akcja publicznej lektury wybitnych polskich dzieł literatury odbywa się od 2012 r. pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

      Program tegorocznego wydarzenia został opracowany przez panią Natalię Przestrzelską. Społeczność szkolna w trakcie długiej przerwy wysłuchała fragmentów ballady „Romantyczność” zaprezentowanych przez uczniów klas czwartych.

      Tegoroczna edycja nie tylko promowała czytelnictwo w naszej szkole, ale także ukazała piękno Rzeczypospolitej, z jej kulturą tradycyjną, z jej niezwykłą przyrodą, malowniczymi krajobrazami.

      Opracowała: Natalia Przestrzelska

     • Ślubowanie uczniów klas pierwszych

      18.09.2022

      16 września br. 178 uczniów klas pierwszych Ekonomika ślubowało uroczyście na sztandar ZSEiO nr 6 w Łomży. Młodzi ludzie obiecali w obecności zgromadzonych wychowawców i rodziców systematycznie i wytrwale pracować nad wzbogacaniem swojej wiedzy, dbać o honor szkoły, szanować jej dobre tradycje, być koleżeńskim oraz postępować uczciwie i sprawiedliwie.

      Po uroczystości odbyły się pierwsze zebrania rodziców uczniów klas I z wychowawcami.

      Zapraszamy do wysłuchania krótkiego konceru uczniów oraz obejrzenia zdjęć z uroczystości.

     • Zaproszenie

      08.09.2022

      Szanowni Państwo,

      zapraszam na ślubowanie Waszych córek i synów, a naszych uczniów klas pierwszych oraz pierwsze, organizacyjne spotkanie z wychowawcami.

      Uroczystość odbędzie się 16 września br. o godz. 16 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

      Bezpośrednio po ślubowaniu, ok. godz.16.20, odbędą się spotkania z wychowawcami:

      • klasa technik ekonomista - 1 TA - wychowawca Pani Monika Bukowska - sala 12
      • klasa technik handlowiec i technik rachunkowości - 1 TCRach - wychowawca Pani Izabela Haponik - sala 43
      • klasa technik reklamy -  1 TR - wychowawca Pani Ewa Bielak - sala 39
      • klasa technik logistyk - 1 TL - wychowawca Pani Justyna Milczarska - sala 16
      • klasa technik logistyk wojskowy - 1 TL OPW -wychowawca Pan Robert Chojnowski - sala 7
      • klasa technik organizacji turystyki - 1 TT - wychowawca Pani Beata Dzięgielewska - sala 11

      Paweł Drożyner

      dyrektor szkoły 

     • Inauguracja nowego roku szkolnego

      01.09.2022

      Rok szkolny 2022/2023 uroczyście rozpoczęło 1 września w dwóch klasach VI Liceum Ogólnokształcącego oraz trzydziestu dwóch oddziałach Technikum nr 6 694 uczniów. Zebrani, wśród których nie zabrakło przedstawicieli współpracującego ze szkołą 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, wysłuchali tego dnia słów skierowanych do młodzieży oraz rady pedagogicznej przez Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego.

      Dyrektor szkoły pan Paweł Drożyner szczególnie ciepło powitał w progach Ekonomika tegorocznych uczniów klas pierwszych i towarzyszących im rodziców. 

      Całej społeczności szkolnej życzymy owocnego, spokojnego roku szkolnego. Niech upłynie on w atmosferze wzajemnego szacunku, życzliwości oraz motywacji w dążeniu do zamierzonych celów.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

      29.08.2022

      Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września 2022 r. (czwartek) o godz. 9:00 na placu apelowym.

       

      Przydział sal na spotkania z wychowawcami po części ogólnej jest następujący:

       

      • Klasa ITA – wych. Monika Bukowska – sala 12
      • Klasa ITC/TRach – wych. Izabela Haponik – sala 43
      • Klasa ITR – wych. Ewa Bielak  – sala 39
      • Klasa ITL – wych. Justyna Milczarska   – sala 16
      • Klasa ITL OPW – wych. Robert Chojnowski  – sala 37
      • Klasa ITT – wych. Beata Dzięgielewska – sala 11
      • Klasa IITA – wych. Maciej Powichrowski  – sala 7
      • Klasa IITRach.T – wych. Natalia Przestrzelska – sala  26
      • Klasa IITCR – wych. Ewa Korytkowska – sala  14
      • Klasa IITL– wych. Aneta Zadroga – sala gimnastyczna
      • Klasa IITL OPW – wych. Grzegorz Bielicki – sala gimnastyczna
      • Klasa IIIA – wych. Agnieszka Janczewska – sala 15
      • Klasa IIITA  – wych. Magdalena Karwowska  – sala 44
      • Klasa IIITach.T – wych. Michał Bąkowski – sala 32
      • Klasa IIITCR – wych. Agnieszka Leśniewska – sala 38
      • Klasa IIITL OPW – wych. Magdalena Salamońska  –  sala 22
      • Klasa IVTA  – wych. Justyna Zaczek – sala 28
      • Klasa IVAp – wych. Bartłomiej Pytel  –  sala 21
      • Klasa IVTBT– wych. Magdalena Kamińska  – sala 40
      • Klasa IVTCR – wych. Anna Klimaszewska  – sala 10
      • Klasa IVTL– wych. Agnieszka Urbaniak  – sala 42
      • Klasa IVTAp – wych. Małgorzata Skrodzka  – sala 34
      • Klasa IVTBTp – wych. Piotr Rogalski  – siłownia
      • Klasa IVTCRp – wych. Iwona Listowska  – czytelnia
      • Klasa IVTLp – Michał Polkowski – sala 19
     • Łomżyński Szkolny Budżet Obywatelski

      30.08.2022

      Celem projektu pn. Aktywni młodzi obywatele! - Łomżyński Szkolny Budżet Obywatelski jest wzrost partycypacji obywatelskiej i społecznej 64 uczniów wieku 15-19 w mieście Łomża oraz 12 osób dorosłych poprzez wdrożenie Szkolnego Budżetu Obywatelskiego w okresie od 1 marca 2022 roku do 31 grudnia 2022 roku.

      W ramach projektu w 4 placówkach zostaną powołane zespoły robocze Szkolnych Budżetów Obywatelskich, w których zrealizowany zostaną warsztaty przygotowujące do zorganizowania szkolnego budżetu obywatelskiego. W projekcie będzie uczestniczyło 4 szkoły średnie w Łomży, z których każda do końca grudnia 2022 roku wdroży szkolny budżet partycypacyjny. Budżet partycypacyjny przyniesie wymierne efekty w postaci wprowadzenia konkretnych zmian w szkole, tak by uczynić ją lepiej dostosowaną do potrzeb uczniów. Da uczniom szansę na wyartykułowanie potrzeb i problemów, przedstawienie konkretnych rozwiązań, a następnie ocenienie ich wg hierarchii ważności.

      Projekt zakłada: warsztaty metodyczne i praktyczne na temat metodologii projektowej oraz BO, utworzenie regulaminu oraz formularza projektowego, Lekcje Obywatelskie - spotkania z autorami projektów, które otrzymały dofinansowanie w Łomżyńskim Budżecie Obywatelskim, składanie przez uczniów propozycji zadań, kampanii informacyjnej, głosowanie, realizacja projektów, ewaluacja projektu, upowszechnienie całego projektu w mediach. W ramach projektu zostanie sfinansowanych 8 inicjatyw zgłoszonych w 4 placówkach szkolnych, które uzyskają największa liczbę głosów. Budżet inicjatyw będzie wynosił 7000 zł - każda palcówka szkolna; dodatkowo będzie można sfinansować kampanię promocyjną w szkołach oraz proces głosowania np. wydruk kart do głosowania. W każdej ze szkół zostanie zorganizowany Piknik Inicjatyw Szkolnych celem podsumowania SBO. Na podstawie doświadczeń opracowane zostaną uniwersalne zasady szkolnych budżetów partycypacyjnych odpowiadające potrzebom różnych łomżyńskich placówek edukacyjnych.

       

      Projekt jest realizowany przez Łomżyński Klaster Ekonomii Społecznej.

      Projekt dofinasowany z Narodowego Instytutu Wolności.

      Tekst nadesłany

     • Terminy szkolnych egzaminów poprawkowych

      16.08.2022

      Szkolne egzaminy poprawkowe dla uczniów, którzy w rocznej klasyfikacji otrzymali oceny niedostateczne z jednego lub dwóch przedmiotów, odbędą się w następujących terminach: 24 sierpnia 2022 r. (środa), godz. 9:00:   

      • matematyka
      • fizyka

      25 sierpnia 2022 r. (czwartek) godz. 9:00:

      • język polski
      • język angielski
      • procesy magazynowe

      Powyższe terminy dotyczą wyłącznie egzaminów szkolnych.

       

      Poprawkowe egzaminy maturalne odbędą się natomiast 23 sierpnia br.

     • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

      26.06.2022

      W miniony piątek 24 czerwca społeczność szkolna Ekonomika uroczyście pożegnała rok szkolny 2021/2022. Wśród zaproszonych gości byli m. in.: podpułkownik Adam Olszewski – szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Łomży, podpułkownik Krzysztof Rabek – zastępca dowódcy 18 Pułku Logistycznego w Łomży oraz major Jan Krysiuk – instruktor szkolenia wojskowego w Oddziałach Przygotowania Wojskowego naszej szkoły.

      Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia:

     • Selfie z książką

      18.06.2022

      W naszej szkole odbył się niedawno konkurs pt. "Selfie z książką”, skierowany do wszystkich uczniów klas I technikum. Polegał on na wykonaniu przez uczestników fotografii z wybraną przez siebie okładką książki wypożyczoną z biblioteki szkolnej.

      Na konkurs wpłynęło wiele fantastycznych prac, które możemy zobaczyć na wystawie w holu głównym na parterze. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć!

      Opracowała kl. 1TA

     • Wspólne wyjście do Akademii Nauk Stosowanych

      08.06.2022

      13 maja klasy technikum reklamy naszej szkoły wzięły udział w XVIII Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki w Akademii Nauk Stosowanych w Łomży.

      Mieliśmy wówczas szansę zobaczyć jak wykonuje się profesjonalne zdjęcia produktów. Mogliśmy również zapozować do zdjęcia, które następnie zostało obrobione w programie komputerowym, a potem przeniesione na koszulkę za pomocą drukarki z tuszem sublimacyjnym. Mieliśmy też okazję wysłuchać bardzo ciekawego wykładu pt. „Pokaz filmów reklamowych - czyli bliskie spotkanie z reklamą.”

      Mamy nadzieję, że będzie nam dane w przyszłości wybrać się na kolejne wydarzenie tego typu.

                                                                                                                                                 Tekst: Julia i Natalia 1TR