• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

      26.06.2022

      W miniony piątek 24 czerwca społeczność szkolna Ekonomika uroczyście pożegnała rok szkolny 2021/2022. Wśród zaproszonych gości byli m. in.: podpułkownik Adam Olszewski – szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Łomży, podpułkownik Krzysztof Rabek – zastępca dowódcy 18 Pułku Logistycznego w Łomży oraz major Jan Krysiuk – instruktor szkolenia wojskowego w Oddziałach Przygotowania Wojskowego naszej szkoły.

      Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia:

     • Bezpieczne wakacje

      18.06.2019

      Wakacje to wspaniały czas relaksu, ale także wielu zagrożeń podczas wypoczynku. Zadbaj więc, by po powrocie do szkoły mieć tylko dobre wspomnienia. Przyswój sobie kilka podstawowych zasad, które pozwolą Ci spędzić lato bezpiecznie oraz poradzić sobie w trakcie zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji. Pamiętaj, że żadna zasada nie daje 100% szans na uniknięcie zagrożeń, ale z pewnością zmniejsza i to znacznie, możliwość stania się ofiarą.

      1. Wyjeżdżając, zawsze pozostaw najbliższym informację, gdzie i z kim będziesz spędzać czas. Zostaw wszystkie możliwe numery telefonów – swoje i przyjaciół. Umów się na określone hasło, które wypowiedziane przez Ciebie będzie oznaczało, że czujesz się zagrożony i potrzebujesz natychmiastowej pomocy. To nie przesada – to podstawowe zasady bezpieczeństwa!

      2. Nie afiszuj się zbytnio posiadanymi dobrami – nigdy nie wiesz, kto może Cię obserwować. Podczas płacenia staraj się nie pokazywać zawartości portfela. Dobrym wyjściem jest np. noszenie przy sobie drobnych sum. Natomiast sposobem na natrętnych „wyłudzaczy” jest posiadanie w kieszeni drobnych „na odczepne”. Korzystaj z takiego rozwiązania, gdy sytuacja staje się napięta. Dobrze jest się wtedy oddalić obserwując, czy napastnik nie podąża za Tobą.

      3. Podróżując pociągiem zawsze zajmuj miejsca z dala od podejrzanych osób i – jeśli to możliwe – blisko konduktora, bądź służby ochrony kolei. Nie siadaj samotnie w przedziałach i trzymaj się blisko ludzi. Często to wystarczy, aby odstraszyć potencjalnego napastnika. Staraj się nie podróżować nocą. Pamiętaj – napastnik lub złodziej zawsze korzysta z okazji. Nigdy też nie podróżuj autostopem sam – zawsze w gronie przyjaciół. Nie wsiadaj do auta jeżeli kierowca od razu nie wzbudzi Twojego zaufania lub będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości. Wracając z imprezy nocą nigdy nie korzystaj z ofert podwiezienia przez obcych.

      4. Kiedy ktoś Cię zaczepia, nie wdawaj się w rozmowy – czasami lepiej udać, że się nie słyszy i iść dalej. Kiedy zaczepki się nasilą, odpowiadaj pewnie, krótko, bez wdawania się w dyskusję. Nie obrażaj napastnika. Kiedy ktoś Cię celowo potrąci, nie odwracaj się i idź dalej. Można również przeprosić – dla własnego dobra.

      5. Przebywając na plaży, pływalni czy w wakacyjnym tłumie, uważaj na swoją torbę, portfel, telefon. Nie noś portfela i dokumentów razem i nigdy nie wkładaj ich do tylnej kieszeni. Dokładnie zapinaj plecaki i torby. Torebkę trzymaj, obejmując ją całą od spodu, pamiętając przy tym, aby zawsze była zamknięta. Wartościowe rzeczy noś tylko w zamykanych kieszeniach. Jeśli bawisz się na imprezie, nigdy nie pozostawiaj swoich rzeczy bez opieki – kradzieże torebek, portfeli, telefonów komórkowych zdarzają się w klubach niezwykle często. Złodziej prowadzi wnikliwą obserwację wybierając swoje ofiary.

      6. Zawsze i wszędzie pilnuj swoich napojów. Przypadki dosypywania i dolewania różnych specyfików są coraz większym problemem. Po takich substancjach nabierasz niewyobrażalnej ochoty na seks, tracisz samokontrolę, łatwo jest Cię nakłonić do robienia różnych rzeczy, a nazajutrz niczego nie pamiętasz. Nigdy nie przyjmuj napojów od nieznanych lub mało znanych Ci osób. Jeśli idziesz na parkiet, napoje zostaw pod opieką osoby zaufanej.

      7. Nigdy nie wybieraj się na dyskotekę sam – zawsze w gronie znajomych. Nie wychodź z dyskoteki samotnie – staraj się wracać do miejsca zamieszkania w towarzystwie przyjaciół. Wychodząc z dyskoteki włóż wierzchnie okrycie i wygodne obuwie – bardzo „swobodny” strój często prowokuje agresję. Dobrze jest również nosić przy sobie miotacz gazu lub żel obezwładniający. Pamiętaj jednak, że jest to przedmiot służący do obrony, więc stosuj go zgodnie z przeznaczeniem!

      8. Wakacje to okres wzmożonej działalności dealerów narkotykowych. Pamiętaj, że mitem jest, iż „dopalacze” pomagają w dobrej zabawie. Narkotyki zrobią Ci z mózgu kogel–mogel. Naucz się być asertywnym! Naucz się odmawiać. PAMIĘTAJ – NIE ISTNIEJE BEZPIECZNE BRANIE NARKOTYKÓW!

      9. Wakacje to czas relaksu i zabawy, ale nie każdy pomysł na zabawę jest dobry. Nierzadko ostatni szkolny dzwonek czy ostatni egzamin na studiach jest dla młodych ludzi sygnałem rozpoczynającym wielkie pijaństwo, a wraz z nim – wielkie ryzyko. Nie daj szans, aby wakacyjne picie powiększyło związane z tym statystyki tragicznych wydarzeń. Alkohol wzmaga agresję, a jednocześnie nietrzeźwy nastolatek jest łatwiejszą ofiarą przestępstwa. Nadmiar alkoholu nierzadko też prowadzi do ryzykownych zbliżeń seksualnych, a ryzykowny seks to groźba zakażenia chorobami wenerycznymi lub HIV. Alkohol, zwłaszcza w nadmiarze, potęguje też ryzyko stosunków z pogranicza gwałtu, przypadkowe inicjacje i niechciane ciąże.

      10. Okres wakacji to również intensywny werbunek prowadzony przez sekty. Nie opowiadaj nowo poznanym ludziom o swoich kłopotach czy marzeniach. Możesz być zaproszony na „bardzo ważne spotkanie”. Jeżeli osoba jest bardzo życzliwa, ale nie chce odpowiedzieć na Twoje pytanie o cel spotkania i osoby lub instytucje je organizujące: „bo tam się wszystkiego dowiesz”, bądź ostrożny. Nie idź, jeżeli wcześniej nie sprawdzisz, kim są ludzie, którzy Cię zapraszają i o co im chodzi.

      Prosimy rodziców i młodzież o zapoznanie się z materiałami zamieszczonymi poniżej. To tylko kilka podstawowych zasad, które pozwolą spędzić lato bezpiecznie oraz znacznie zmniejszy możliwość stania się ofiarą.

      Przydatne linki:

      Przeczytaj także uwagi w prezentacji w załączniku
      (Dla programu edukacyjnego „Bezpieczny uczeń – jak unikać zagrożeń” opracowała Mariola Bartela i Andrzej Filipowski Policealna Szkoła Detektywów i Pracowników Ochrony O’CHIKARA)

      Opracowała: Elżbieta Szleszyńska

       

       

     • Selfie z książką

      18.06.2022

      W naszej szkole odbył się niedawno konkurs pt. "Selfie z książką”, skierowany do wszystkich uczniów klas I technikum. Polegał on na wykonaniu przez uczestników fotografii z wybraną przez siebie okładką książki wypożyczoną z biblioteki szkolnej.

      Na konkurs wpłynęło wiele fantastycznych prac, które możemy zobaczyć na wystawie w holu głównym na parterze. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć!

      Opracowała kl. 1TA

     • Wspólne wyjście do Akademii Nauk Stosowanych

      08.06.2022

      13 maja klasy technikum reklamy naszej szkoły wzięły udział w XVIII Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki w Akademii Nauk Stosowanych w Łomży.

      Mieliśmy wówczas szansę zobaczyć jak wykonuje się profesjonalne zdjęcia produktów. Mogliśmy również zapozować do zdjęcia, które następnie zostało obrobione w programie komputerowym, a potem przeniesione na koszulkę za pomocą drukarki z tuszem sublimacyjnym. Mieliśmy też okazję wysłuchać bardzo ciekawego wykładu pt. „Pokaz filmów reklamowych - czyli bliskie spotkanie z reklamą.”

      Mamy nadzieję, że będzie nam dane w przyszłości wybrać się na kolejne wydarzenie tego typu.

                                                                                                                                                 Tekst: Julia i Natalia 1TR

     • Matura… i co dalej???

      27.05.2022

      Do wyboru pracy w służbie więziennej jako sposobu na realizację kariery i planów zawodowych zachęcali uczniów klas trzecich  naszej szkoły funkcjonariusze Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze i Oddziału Zewnętrznego w Grądach-Woniecku. Spotkanie odbyło się 26 maja br.

      Oprócz specyfiki pracy funkcjonariusze przybliżyli młodzieży wymogi jakie stawiane są kandydatom do służby oraz możliwościom jakie ona daje.

      Prelekcje wzbogacały prezentacje dotyczące historii służby więziennej, Zakładu Karnego w Czerwonym Borze i jego Oddziału Zewnętrznego w Grądach Woniecko oraz Wyższej Szkoły Wymiaru Sprawiedliwości jako ścieżki  kształcenia po maturze.

      Po prezentacjach funkcjonariusze zademonstrowali środki ochrony osobistej, które są na wyposażeniu funkcjonariuszy.

      Spotkanie było ciekawe i wzbudzało duże zainteresowanie, szczególnie w ostatniej części, co widać na poniższych fotografiach.

      Opracował: Krzysztof Domalewski

     • Nauka nie tylko w szkole - kl. III TBT i III TT w podróży

      27.05.2022

      Podróżowanie to przyjemność, na którą wydajemy mnóstwo pieniędzy, a która jednocześnie sprawia, że stajemy się niesamowicie bogaci. 

      Wyjazd do Warszawy został zaplanowany, przygotowany, zrealizowany i rozliczony przez uczniów Technikum Organizacji Turystyki, w ramach praktycznej nauki zawodu. 

      W trakcie wycieczki uczniowie przeżyli m. in. podróż w czasie i przestrzeni dzięki Muzeum Techniki i Wystawie Transportu w PKiN. Ponadto, odbyli zajęcia terenowe na lotnisku F. Chopina przygotowane przez Specjalistę Kadr Turystyki Radosława Szafranowicz-Małozięć, które umożliwiły poznanie największego lotniska w Polsce. Przemierzanie ścieżki pasażera i wysłuchanie ciekawostek związanych z lotnictwem utwierdziło młodzież w przekonaniu, że wybrali ciekawy i potrzeby zawód - technika organizacji turystyki.

      W finale wycieczki przenieśliśmy się w kosmos, czyniąc naszą podróż nieziemską i niezapomnianą. 

      Opracowała: Magdalena Kamińska

     • Mobilny Punkt Poboru Krwi

      26.05.2022

      6 czerwca 2022 r. od godz. 0830 do 1300 na parkingu Wojskowego Centrum Rekrutacji w Łomży zorganizowany będzie Mobilny Punkt Poboru Krwi. Dodatkowo, dzięki uprzejmości Komendanta Policji Miejskiej w Łomży, będzie możliwość darmowego oznakowania rowerów. Swoje stoiska ze sprzętem wojskowym wystawią również żołnierze z 13 batalionu lekkiej piechoty i 18 pułku logistycznego. Wydarzenie będzie doskonałą okazją, aby osoby zainteresowane służbą wojskową mogły zasięgnąć informacji dotyczących warunków pełnienia służby wojskowej. 

      Materiał nadesłany

     • Profilaktyka uzależnień

      24.05.2022

      24 maja 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prelekcji pt. "Tytoń - zagrożenie dla naszego środowiska" prowadzonej przez pracownice Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży: p. Elżbietę Kruszewską, p. Paulinę Krysiak oraz p. Wiesławę Malinowską. Prezentacja związana była ze zbliżającym się Światowym Dniem Bez Tytoniu przypadającym w tym roku na 31 maja.

      Młodzież miała szansę dowiedzieć się, jak destrukcyjny wpływ na zdrowie człowieka oraz środowisko naturalne ma uprawa tytoniu, produkcja wyrobów tytoniowych oraz czynne i bierne palenie papierosów.

      Gościliśmy tego dnia również panią Małgorzatę Jórzak z Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Łomży, która zaznajomiła uczniów z prawnymi konsekwencjami palenia tytoniu w miejscach publicznych,

     • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      19.05.2022

      12 maja 2022 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić to doniosłe wydarzenie z historii Polski, uczennice z klasy 3 TA przygotowały program o patriotycznej wymowie, w którym zostały przybliżone okoliczności ustanowienia konstytucji z 1791 roku.

      Uczniowie mogli także wysłuchać interpretacji utworów Marka Grechuty w wykonaniu Martyny Truskolaskiej z klasy 3 TRp (utwór „Ojczyzna”) oraz Julii Wojciechowskiej z klasy 3 TA (utwór „Wolność”).

      Apel przygotowała klasa 3 TA pod kierunkiem pani Justyny Zaczek i pana Michała Bąkowskiego.

       

      Tekst: Justyna Zaczek

      Zdjęcia: Ewa Bielak i Amelia Zaorska

     • Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa

      17.05.2022

      Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej - pod takim hasłem w sobotę 21 maja w godz. od 13.00 do 17.00 będzie funkcjonował mobilny punkt rekrutacyjny na Łomżyńskich Bulwarach, w którym będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej: ile trwa, kto może do niej przystąpić i na czym polega.

      Na miejscu można będzie wypełnić wniosek o powołanie (dlatego warto zabrać dowód osobisty). Kandydat do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego ma teraz do wyboru 3 rodzaje służby wojskowej: zawodową służbę wojskową, terytorialną służbę wojskową, dobrowolną zasadniczą służbę wojskową oraz dodatkowo - dwa rodzaje służby w rezerwie: aktywną i pasywną rezerwę.

      Jeżeli kandydat wybierze dobrowolną zasadniczą służbę wojskową to:

      • przejdzie przez 2 etapy służby - 28-dniowe szkolenie podstawowe w jednostce wojskowej lub centrum szkolenia, zakończone przysięgą oraz 11-miesięczne szkolenie specjalistyczne w jednostce wojskowej (w tym czasie będzie miał wybór - nie musi być skoszarowany);
      • będzie mu przysługiwało wynagrodzenie w okresie szkolenia jak pensja żołnierza zawodowego - 4560 zł, ale także: - prawo do urlopu wypoczynkowego, - możliwość wstąpienia do rezerwy aktywnej lub Wojsk Obrony Terytorialnej (po ukończeniu 28-dniowego szkolenia), - prawo ubiegania się o powołanie do zawodowej służby wojskowej i pierwszeństwo w naborze (po 11-miesięcznym szkoleniu specjalistycznym, - pierwszeństwo w zatrudnieniu w administracji publicznej (po spełnieniu wymagań określonych dla danego stanowiska;
      • na czas służby będzie miał zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, mundur, ekwipunek oraz ubezpieczenie; − będzie mógł wliczyć czas szkolenia do okresu odbywania służby wojskowej lub do okresu zatrudnienia; − będzie mógł przerwać służbę w dowolnym momencie.

      Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa została wprowadzona Ustawą o obronie Ojczyzny. Lokalizacja mobilnego punktu rekrutacyjnego:

      ul. Żydowska 10, 18-400 Łomża Łomżyńskie Bulwary

     • Ekonomik ponownie Złotą Szkołą NBP

      13.05.2022

      Zespół Szkół Ekonomicznych nr 6 w Łomży po raz drugi z rzędu został nagrodzony tytułem Złotej Szkoły NBP w II edycji konkursu Złote Szkoły NBP - programu skierowanego do środowisk szkolnych, którego ideą jest rozwijanie kompetencji ekonomicznych młodego pokolenia.

      Celem programu jest aktywizowanie nauczycieli i uczniów oraz stworzenie sieci szkół zaangażowanych w poszerzanie edukacji ekonomicznej. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 385 szkół z całej Polski. W trakcie realizacji zadań konkursowych uczniowie poruszyli następujące treści: 

      • Gotówka jako powszechnie akceptowana forma płatności w Polsce. Jak bezpiecznie korzystać z polskich banknotów i rozpoznawać ich zabezpieczenia?
      • Podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie korzystania z bankowości elektronicznej i mobilnej.
      • Ochrona danych i pieniędzy przed cyberzagrożeniami. Jakie konsekwencje finansowe niesie kradzież tożsamości?
      • Zagrożenia związane z produktami finansowymi oferującymi wysoką stopę zwrotu.
      • Bezpieczne przechowywanie pieniędzy. Jak są chronione depozyty w bankach?
      • Ryzyko pułapki rosnącego zadłużenia. Co trzeba wiedzieć o szybkich pożyczkach?
      • Sztuka zawierania zobowiązań finansowych tj. kredyt lub pożyczka. Jak korzystać z praw konsumenckich przy podpisywaniu umów?

      Serdecznie dziękujemy uczniom kl. 3TBp, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu przyczynili się do zdobycia tego tytułu. Są to następujące osoby: Bartosz Demby, Bartłomiej Krajewski, Marcin Sokalski, Marcin Urbanowski, Dominika Wojsław i Krystian Zawalich. 

      Opiekę merytoryczną nad realizacją poszczególnych zadań konkursowych sprawowali:

      1. Zadanie Lekcja z Ekonomią - p. Monika Bukowska
      2. Warsztat uczniowski - p. Anna Śleszyńska-Świderska
      3. Zadanie Debata Szkolna - p. Maciej Powichrowski
      4. Koordynacja projektu- Maciej Powichrowski

      ​​​​​​​Opracował: Maciej Powichrowski

     • Stypendia Prezesa Rady Ministrów

      06.05.2022

      Stypendium Premiera przyznanawane jest uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazując szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy.

      Na rok szkolny 2021/2022 Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki przyznał 4 stypendia uczniom naszej szkoły. Są nimi:

      • Wiktoria Czarnecka, kl. III Ap
      • Sandra Kuklińska, kl. III A
      • Natalia Modzelewska, kl. III TT
      • Krystian Zawalich, kl. III TBp

      Serdecznie gratulujemy!

     • Absolwenci Ekonomika 2022

      30.04.2022

       

      29 kwietnia 2022 r. pożegnaliśmy kolejny rocznik Absolwentów naszej szkoły. Świadectwa ukończenia VI Liceum Ogólnokształcącego lub Technikum nr 6 w Łomży odebrało w tym dniu 119 osób. 

      Wszystkim Absolwentom życzymy szerokiej drogi i powodzenia na nowym, ekscytującym etapie życia. Wierzymy, że w dorosłość wkroczycie pewnym krokiem, wyposażeni w cenną wiedzę i umiejętności zdobyte w murach Ekonomika, a towarzyszyć Wam będą przyjaciele, z którymi jeszcze niedawno przemierzaliście szkolne korytarze. Bądźcie szczęśliwi!

     • Etap regionalny konkursu Turbolandeskunde

      25.04.2022

      23 kwietnia 2022 r. w gościliśmy w szkole uczestników etapu regionalnego kolejnej edycji konkursu „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. W tym roku uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące Niemiec.

      Do rywalizacji zgłosiło się 10  drużyn ze szkół ponadpodstawowych:

      1. I Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku – opiekun: Agnieszka Kalbarczyk
      2. II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Łomży – opiekun: Elżbieta Nieciecka
      3. III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży – opiekun: Iwona Batko
      4. I Liceum Ogólnokształcące w Zambrowie – opiekun: Beata Pietranik
      5. Liceum im. Króla Kazimierza w Wysokiem Mazowieckiem – opiekun: Joanna Piekutowska
      6. Liceum Katolickie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży – opiekun: Sylwia Bzura
      7. Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży– opiekun: Elżbieta Nieciecka
      8. Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży – opiekun: Michał Polkowski
      9. Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży – opiekun: Małgorzata Obrycka-Meja, Joanna Rogowska
      10. Zespół Szkół Technicznych w Kolnie – opiekun: Urszula Banach 

      Uczestnicy konkursu losowali pytania zawarte w prezentacji multimedialnej według wcześniej ustalonej strategii z puli pytań za jeden (pytania różnego typu w języku polskim), za dwa (test wyboru w języku niemieckim) lub za trzy punkty (pytania otwarte w języku niemieckim).
       

      Najlepszy w tej dziedzinie oraz obranej strategii okazał się zespół z I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, w składzie: Gabriela Smoluk, Julia Wesołowska, Patryk Guziak. Ten zespół będzie reprezentował nasz region w czerwcu na konkursie ogólnopolskim w Krakowie.

      Drugie miejsce zajęli uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży,  trzecie miejsce osiągnęli uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Kolnie, a czwarte uczniowie z Liceum im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem.

      Wszyscy uczniowie otrzymali zaświadczenia o udziale w konkursie, a zwycięskie drużyny dostały również drobne upominki oraz puchary i dyplomy dla szkół. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy zaangażowania, a nauczycielom dziękujemy z podjęty trud przygotowania młodzieży.


      Konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego od siedmiu lat przebiega trzyetapowo: na szczeblu szkolnym, rejonowym i ogólnopolskim. Etap rejonowy konkursu odbył się pod honorowym patronatem Akademii Nauk Stosowanych w Łomży, a został zorganizowany we współpracy z Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży oraz nauczycieli uczących języka niemieckiego w ZSEiO nr 6 w Łomży.

      Za zwycięską drużynę trzymamy kciuki w czerwcu, a pozostałym uczestnikom życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach.

      Opracowała: Ewa Korytkowska

     • Misterium Męki Pańskiej

      14.04.2022

      13 kwietnia 2022 r. społeczność szkolna Ekonomika obejrzała Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez uczniów klasy I TL OPW i III TA pod kierunkiem p. Marii Sieczki i p. Ewy Przystępskiej.

      Uroczysty apel z pewnością wprowadził zebranych w atmosferę zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

      W imieniu Dyrekcji szkoły, składamy życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych, wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia.

     • Malwina Szewczyk Mistrzynią i Wicemistrzynią Europy

      10.04.2022

      Malwina Szewczyk zdobyła złoty i srebrny medal podczas rozgrywanych w dniach 28 marca - 2 kwietnia 2022 r. w Kordobie (Hiszpania) Mistrzostw Europy Niesłyszących ICCD w Drużynowych Szachach Szybkich oraz Indywidualnych Szachach Błyskawicznych.

      Uczennica kl. III TLp Ekonomika, na co dzień trenująca w Akademii Szachowej Sobocińscy, zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy Kobiet razem ze swoją koleżanką klubową Zuzią Łukasik w Szachach Szybkich (tempo po 15 min + 15 s na ruch). Natomiast w Blitzu (szachy błyskawiczne – tempo 3 min + 2 s na ruch) Malwina była druga na podium. Podczas omawianych mistrzostw wyprzedziła m.in. reprezentantki Ukrainy, Węgier, Kazachstanu, Litwy czy Polski. To nie pierwszy duży sukces Malwiny. Ma ona na swoim koncie medal Olimpijski, z Mistrzostw Świata czy Europy. Od jakiegoś już czasu łomżynianka należy bowiem do kadry narodowej niesłyszących w szachach i reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej.

      Obecnie Malwina przygotowuje się pod okiem dziadka Sławomira Sobocińskiego do planowanych we wrześniu w Warszawie Mistrzostw Świata Niesłyszących w szachach.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Tekst i zdjęcia: Magdalena Sobocińska