Przy składaniu dokumentów do naszej szkoły, prosimy o szczególnie wnikliwe zapoznanie się i postępowanie zgodnie z:
„Instrukcją elektronicznego wysyłania dokumentów składanych do szkoły ponadpodstawowej”.
Informujemy, że 26 czerwca 2020 r., to jest w dzień zakończenia roku szkolnego 2019/2020, uczniowie naszej szkoły otrzymają świadectwa szkolne z rąk wychowawców.
Odbędzie się to z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego, według poniższego harmonogramu:
Harmonogram odbioru świadectw 2020.pdf
Prosimy o zapoznanie się z wytycznymi i ich przestrzeganie.
Jednocześnie informujemy, że uczniowie, którzy nie odbiorą świadectw 26 czerwca, będą mogli zrobić to później, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z sekretariatem (tel. +48 86-216-62-63).
W trosce o Wasze bezpieczeństwo, zachęcamy do zapoznania się z dokumentem, w którym opisana została organizacja tegorocznych egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży.
Egzamin_zawodowy_zalecenia.pdf
Ze szczegółami wytycznych MEN, MZ i GIS możecie zapoznać się czytając ten artykuł.
Inne przydatne informacje, na przykład dotyczące przyborów dozwolonych podczas części pisemnej i praktycznej egzaminów publikujemy w sekcji tematycznej na naszej stronie.
W trosce o Wasze bezpieczeństwo, zachęcamy do zapoznania się z dokumentem, w którym opisana została organizacja tegorocznych egzaminów maturalnych w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży.
Organizacja przebiegu egzaminów maturalnych w ZSEiO nr 6.pdf
Ze szczegółami wytycznych MEN, MZ i GIS możecie zapoznać się czytając ten artykuł.
Inne przydatne informacje publikujemy w sekcji tematycznej na naszej stronie.
Informujemy uczniów klas I-III Technikum oraz I-II Liceum Ogólnokształcącego, że 1 czerwca 2020 r. rozpoczną się konsultacje z nauczycielami Ekonomika.
Udział w zajęciach jest dobrowolny, a chętni uczniowie powinni "zapisywać się" na konsultacje do wybranego nauczyciela, np. poprzez wiadomość w e-dzienniku.
Do szkoły należy przyjść z oświadczeniem wypełnionym i podpisanym przez rodziców (opiekunów) lub pełnoletnich uczniów. Można je wydrukować lub napisać odręcznie.
Prosimy również o zapoznanie się i przestrzeganie wytycznych MEN, MZ i GIS dotyczących konsultacji w szkole:
Wytyczne GIS, MZ i MEN - konsultacje w szkole.pdf
Przypominamy, że w budynku szkoły nadal obowiązują zasady bezpieczeństwa - konieczne jest zasłanianie ust i nosa, dezynfekowanie rąk, a także utrzymywanie dystansu społecznego.
Harmonogram konsultacji:
Szanowni Państwo,
Drodzy Maturzyści i Uczniowie
Informuję, że zgodnie z wytycznymi MEN szkoła rozpoczyna od 18.05.2020 r. zajęcia rewalidacyjne, od 25.05.2020 r. konsultacje dla maturzystów i konsultacje z przedmiotów zawodowych dla uczniów zdających w czerwcu egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe oraz od 1.06.2020 r. konsultacje przedmiotowe dla wszystkich uczniów.
Celem tych konsultacji jest powtórzenie i usystematyzowanie wiedzy i umiejętności egzaminacyjnych, praktyczna nauka specjalistycznych programów komputerowych, poprawa lub podwyższenie oceny z przedmiotu, itp.
Wszystkie zajęcia są dla ich uczestników dobrowolne, pod warunkiem przestrzegania wytycznych MEN, GIS, MZ oraz dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6 (strona internetowa szkoły www.ekonomiklomza.pl) oraz złożenia oświadczenia – wydruk ze strony szkoły lub napisane odręcznie.
Wymiar godzin został ustalony przez dyrektora szkoły; nauczyciel prowadzący wskazuje termin zajęć nie kolidujący z prowadzonym przez niego nauczaniem zdalnym, przekazuje harmonogram swoim maturzystom/ uczniom oraz wychowawcy klasy, który tworzy klasowy harmonogram i przekazuje go dyrektorowi szkoły.
Zajęcia mogą być prowadzone, z zastrzeżeniem, że w danych salach lekcyjnych może być 9 uczestników (8 uczniów i nauczyciel, uczniowie siedzą w co 2 ławce – małe sale będą nieczynne). W salach komputerowych limit osób wynosi:
s. 29 – 11 uczn. + 1 n-l s. 28 – 8 uczn. + 1 n-l
s. 32 – 8 uczn. + 1 n-l s. 39 – 9 uczn. + 1 n-l
W związku z tym, uczniowie powinni zapisywać się na konsultacje do wybranego nauczyciela. Uczeń, który nie zapisał się na konsultacje, może w nich uczestniczyć, jedynie pod warunkiem, że limit miejsc w klasie nie został wyczerpany – w przeciwnym razie nauczyciel nie wyraża zgody na jego udział w zajęciach.
Dyrektor ZSEiO nr 6 w Łomży
mgr Paweł Drożyner
Terminy konsultacji dla maturzystów 2020.pdf
Konsultacje_przed_egzaminem_zawodowym.docx
Wytyczne GIS, MZ i MEN dla uczniów - konsultacje z nauczycielami w szkole.pdf
Procedury postepowania na wypadek podejrzenia o zakażenie COVID-19.pdf
Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi dotyczącymi organizowania i przeprowadzania w 2020 r. egzaminów: maturalnego (EM i potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (EPKwZ).
Zdający oraz inne osoby biorące udział w organizowaniu i przeprowadzaniu egzaminów:
Środki bezpieczeństwa osobistego:
Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających lub po podejściu zdających do stanowiska egzaminacyjnego w przypadku EPKwZ i EZ. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5-metrowego odstępu).
Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy: podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie; wychodzi do toalety; podchodzi do niego egzaminator, aby ocenić rezultat pośredni (w części praktycznej EPKwZ i EZ); kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
W przypadku EG, EM, EPKwZ oraz EZ zdający nie mogą przebywać w sali egzaminacyjnej podczas przerw między poszczególnymi zakresami, sesjami lub zmianami egzaminu, ze względu na konieczność przeprowadzenia dezynfekcji tych miejsc oraz – jeżeli to konieczne – znajdujących się w nich sprzętów.
Środki bezpieczeństwa związane z organizacją przestrzeni, budynków, pomieszczeń:
Dodatkowe procedury bezpieczeństwa w dniu egzaminu:
Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.
W przypadku EM, EPKwZ i EZ zdający potwierdzają swoją obecność na egzaminie, podpisując się w wykazie, korzystając z własnego długopisu.
Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.
Źródło: Wytyczne MEN, GIS i MZ
Zgodnie z komunikatem dyrektora CKE z 24 kwietnia 2020 r. egzaminy maturalne w terminie głównym odbęda się według poniższego harmonogramu:
Poziom podstawowy:
Poziom rozszerzony:
Zasady przeprowadzania egzaminów w 2020 r. - regulacje prawne
Harmonogram przeprowadzania egzaminu maturalnego w 2020 r. po aktualizacji z 20 maja 2020 r.
24 kwietnia 2020 r. żegnamy kolejny rocznik Absolwentów naszej szkoły.
Jest inaczej, niż zazwyczaj - nie ma uroczystego spotkania, bukietów wiosennych kwiatów, statuetek i dyplomów. Nie ma uścisków dłoni, ani wzruszających przemówień...
Są za to ciepłe wspomnienia: wrześniowego poranka, kiedy przekraczaliście próg Ekonomika, przyjaźni na całe życie, życzliwych nauczycieli, pełnych przygód wycieczek...
Podczas lat spędzonych w murach szkoły, bywały też takie dni, kiedy chmury przysłaniały niebo, a los rzucał kłody pod nogi...
To już za Wami - jesteście dojrzałymi, młodymi ludźmi, przed którymi pełne przygód dorosłe życie. Niech kolejne karty jego kroniki zapełnią się tylko pięknymi wydarzeniami. Bądźcie szczęśliwi!
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości, odpoczynku przy rodzinnym stole, mnóstwa wiosennego optymizmu oraz wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym ślą Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie Ekonomika.
W dniach 2-8 kwietnia 2020 r. odbędą się w kraju próbne egzaminy maturalne.
Arkusze z przedmiotów zdawanych obowiązkowo na poziomie podstawowym udostępnione zostaną:
Wszelkie materiały niezbędne do przystąpienia do prób egzaminacyjnych, tj. arkusze, nagrania i karty odpowiedzi, pobrać należy samodzielnie we wskazanych wyżej terminach ze strony internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej lub Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży.
Powodzenia!
Komunikat CKE dotyczący przeprowadzenia próbnych egzaminów maturalnych.
Obecna sytuacja epidemiologiczna w kraju narzuciła na szkoły konieczność zmiany organizacji pracy z uczniami. Jedyną dostępną formą kształcenia jest w tej chwili zdalne nauczanie.
Zdalne nauczanie, zwane często e-learningiem, to kształcenie na odległość z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wymaga ono dostępu do sieci internetowej i urządzeń typu komputer, tablet, czy smartphone.
Do pracy z uczniami, w zależności od specyfiki przedmiotu oraz możliwości i potrzeb grupy, nauczyciele Ekonomika będą wykorzystywali między innymi: dziennik elektroniczny Librus Synergia, pocztę elektroniczną, platformę edukacyjną Moodle, aplikacje i komunikatory typu Facebook czy Messenger, zasoby multimedialne Internetu, własne materiały dydaktyczne w formie elektronicznej i wiele innych.
Bardzo ważną kwestią jest uwzględnienie przy tym zasad higieny pracy. Nasi uczniowie powinni poświęcać na samodzielną naukę pod kierunkiem nauczycieli ok. 2-3 godziny dziennie. Powinni odpowiednio wypoczywać biernie (sen) i czynnie (aktywność fizyczna w dostępnej formie), właściwie się odżywiać, nie spędzać zbyt dużo czasu przed ekranami telewizorów, tabletów, czy smartphonów.
Ponieważ nauka na odległość to przede wszystkim praca w Internecie, prosimy o szczególne zachowanie zasad bezpieczeństwa, to jest:
Kształcenie na odległość - poradnik
Rodziców i opiekunów naszych uczniów zachęcamy także do lektury przewodnika przygotowanego przez p. Julitę Chojnowską - psychologa szkolnego:
Jak_wspierać_i_motywować_dzieci_do_systematycznego_uczenia_sie_poza_szkola..docx
Poniżej publikujemy linki do bezpłatnych zasobów edukacyjnych, które ułatwią utrwalanie wiedzy i umięjętności. Zachęcamy do korzystania z nich w ramach samodzielnej nauki:
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, funkcjonowanie szkoły zostało zawieszone. Oznacza to, że w dniach 12-25 marca 2020 r. zajęcia dydaktyczno-wychowawcze nie odbędą się.
Zalecane jest śledzenie na bieżąco komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanych przez dziennik elektroniczny i zamieszczanych na stronie internetowej szkoły.
Uczniu,
Szczegółowe informacje na temat zawieszenia zajęć można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.
9 marca 2020 r. wyróżniono 18 uczniów Ekonomika, którzy w I semestrze bieżącego roku szkolnego osiągnęli najwyższą średnią ocen. Byli to:
Ponadto, nagrody otrzymali uczniowie, których frekwencja na zajęciach w I semestrze wyniosła 100% (21 osób) i 99% (24 osoby):
Wszyscy wymienieni uczniowie otrzymali pamiątkowe upominki z logo szkoły. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W tym roku mija 110 lat od ustanowienia Międzynarodowego Dnia Kobiet. 8 marca, w kilkudziesięciu krajach świata, płeć piękna przyjmuje życzenia z okazji swojego święta.
Społeczność szkolna Ekonomika zebrała się dzisiaj, żeby wysłuchać montażu słowno-muzycznego, przygotowanego przez uczniów pod kierunkiem Pana Krzysztofa Domalewskiego.
Wszystkim Paniom raz jeszcze życzymy wszelkiej pomyślności!
Bieżące informacje i zalecenia dotyczące koronawirusa oraz ochrony przed zakażeniem znaleźć można na rządowej stronie internetowej:
https://www.gov.pl/web/koronawirus
Poniżej publikujemy również informację Głównego Inspektora Sanitarnego związaną z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem:
6 marca 2020 r. odbyły się w naszej szkole okręgowe zawody IV Edycji Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej. Organizatorem olimpiady jest Uniwersytet Gdański - Wydział Ekonomiczny.
Do etapu okręgowego przystąpiło 26 uczniów, którzy zmierzyli się z testem wielokrotnego wyboru potwierdzającym szeroką wiedzę i umiejętności zarówno z ekonomii, logistyki, jak i spedycji.
Jednym z celów olimpiady jest poszerzanie nauczanych treści ponad podstawy programowe kształcenia w zawodzie technika spedytora, technika logistyka, technika eksploatacji portów i terminali oraz magazyniera-logistyka, a także wykształcenie kompetencji społecznych w zakresie transportu, spedycji i logistyki.
Tekst i zdjęcia: Katarzyna Szymańska
Powered by aSc EduPage