• Kalendarz adwentowy

      02.01.2024


      19 grudnia odbyło się w naszej szkole rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy kalendarz adwentowy. W konkursie wzięło udział 9 uczniów naszej szkoły. Prace oceniała komisja w składzie: przewodniczący - pan dyrektor Paweł Drożyner oraz członkowie pani Sylwia Wądołowska, pan Michał Polkowski oraz pani Ewa Korytkowska. 

      W ocenie prac zwrócono uwagę na efekt końcowy jak i na oryginalność, estetykę i wkład pracy. Prace uczniów zawierały słownictwo oraz opis tradycji związanych z tradycją świąt Bożego Narodzenia w krajach niemieckojęzycznych.

      I miejsce przyznano Patrycji Zienkiewicz, uczennicy klasy IITA oraz Patrykowi Grużewskiemu - uczniowi klasy II TL OPW.
      II miejsce zajęły Aleksandra Grabowska z klasy II TL OPW oraz Wiktoria Pianko z klasy II TA.
      III miejsce zajęły Maja Zalewska z klasy I TT oraz Milena Gutowska z klasy IV TR.

      Przyznano również 3 wyróżnienia. Wśród nich znalazły się prace Filipa Mroczkowskiego (ucznia klasy I TC), Anety Góralczyk (uczennicy klasy I TL)  oraz Agnieszki Rogowskiej (uczennicy klasy II TRach).

      Nauczyciele języka niemieckiego

     • Ekonom 3D

      29.12.2023

      19 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie inicjatywy szkolnej w ramach projektu „Inicjatywa uchwałodawcza na rzecz programu wsparcia dzieci i młodzieży w mieście Łomża”. Projekt zakładał cykl „Lekcji Obywatelskich”, spotkanie z psycholożką/psychoterapeutką, szkolenie dla nauczycieli, ale przede wszystkim miał na celu pobudzić społeczność szkolną poprzez zgłaszanie i organizację inicjatyw szkolnych o charakterze integracyjnym.

      W naszej szkole zostały zgłoszone trzy inicjatywy: EKONOM 3D, Fashion Week Ekonomik Łomża 2023 oraz Filmowa Noc Maturalna. Poddane zostały one ocenie wszystkich uczniów w szkole, którzy mogli, poprzez oddanie głosu, wyłonić najciekawsze z nich. Zwycięzcą okazał się projekt EKONOM 3D zgłoszony przez uczniów klasy III TL OPW: Konrada Gałązkę, Wiktora Kopańczyka, Dominika Plonę, Szymona Malesę, Bartosza Chmielewskiego, Karola Konopkę. Opiekunem projektu był p. Grzegorz Bielicki.

      Głównym założeniem inicjatywy EKONOM 3D był zakup drukarki 3D oraz gra terenowa w budynku szkoły, w której udział wzięło 20 drużyn z różnych klas. Gra miała na celu odnalezienie w jak najkrótszym czasie breloczków ukrytych w najróżniejszych miejscach w budynku szkolnym. Wszystkie drużyny na starcie otrzymały broszurki z podpowiedziami gdzie mogą znaleźć ukryte przedmioty. Najszybciej i najwięcej rekwizytów odnalazła drużyna z klasy 2 TL OPW w składzie Klaudia Parzych, Karolina Sobuta, Oliwia Plona. Na drugim miejscu uplasowała się klasa 3 TT: Karolina Dyl, Weronika Długołęcka, Patrycja Jankowska. Trzecie miejsce zajęła klasa 5 TBTp: Mateusz Konopka, Bartosz Demby, Daniel Chojnowski. 3 najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe medale i statuetki, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz breloczki wydrukowane na drukarce 3D.

      Tego dnia wszyscy mogli skorzystać z wirtualnej strzelnicy, zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi postawy strzeleckiej, obsługi broni oraz oddać strzały w różnych scenariuszach przygotowanych na strzelnicy. Przez cały dzień można było skosztować kolorowej waty cukrowej oraz popcornu. Do dyspozycji była również fotobudka z której zdjęcia będą świetną pamiątką.
      Gorące podziękowania kieruję do Pana Tomasza Wróblewskiego ze Stowarzyszenia Sapere Aude odpowiedzialnego za projekt.

      Artykuł: Grzegorz Bielicki
      Zdjęcia: Tomasz Wróblewski, Konrad Gałązka

       

     • Bóg się rodzi, moc truchleje...

      23.12.2023

      22 grudnia 2023 r. społeczność szkolna Ekonomika zebrała się, zgodnie z wieloletnią tradycją, na uroczystym spotkaniu przedświątecznym.

      Główny punkt uroczystości stanowiło piękne przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów pod kierunkiem Pani Ewy Przystępskiej oraz koncert kolęd w wykonaniu niezawodnego szkolnego zespołu muzycznego pod kierunkiem Pana Krzysztofa Domalewskiego. 

      Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą spokój, radość i czas spędzony z bliskimi w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Niech miłość i pokój towarzyszą nam każdego dnia w nadchodzącym roku. Wesołych Świąt!

     • III miejsce w Pucharze Polski Karate Kyokushin dla Zuzanny Jakubiak

      21.12.2023

      16 grudnia 2023 r w Katowicach odbyły się zawody Pucharu Polski Karate Kyokushin. Karatecy z całej Polski startowali w konkurencjach kata i kumite. Łącznie wystartowało 380 zawodników z 80 klubów.

      Łomżyński Klub Karate w kategorii juniorki młodsze – 50 kg reprezentowała między innymi uczennica naszej szkoły Zuzanna Jakubiak. 

      Dla Zuzi zawody zakończyły się sukcesem i miejscem na podium. W swojej kategorii wagowej kumite zajęła trzecie miejsce. Było to kolejne osiągnięcie karateczki, która na co dzień uczy się w I klasie technikum logistycznego.

      Gratulujemy!

      Tekst: Katarzyna Szymańska

      Zdjęcie: archiwum prywatne Zuzanny

     • Mistrzostwa miasta w piłce nożnej

      18.12.2023

      W piątek 15 grudnia br. w hali ZSMiO nr 5 w Łomży odbyły się Mistrzostwa szkół ponadpodstawowych  w piłce nożnej.  Po zaciętej walce w czterech meczach, drużyna Ekonomika pod wodzą Pana Sebastiana Dąbrowskiego wywalczyła Wicemistrzostwo miasta.  Uczniowie naszej szkoły na boisku pokazali ducha walki nie przegrywając żadnego pojedynku i jako jedyni remisując ze zwycięzcą (ZSMiO nr 5 w Łomży). Turniej obfity był w wielkie emocje, zwroty akcji i wyrównaną walkę, co pokazują wyniki naszej drużyny:

       

      Ekonomik 2:1  II LO

      Ekonomik 4:4 ZSMiO nr 5

      Ekonomik 3:3 I LO

      Ekonomik 2:2 ZSWiO nr 7

       

      Wicemistrzostwo wywalczyli: Mateusz Czerwiński ,Bartosz Frąckiewicz, Gadomski Jakub, Dawid Krzewski, Wiktor Cychol, Kacper Zając, Palczewski Dawid, Mikołaj Bednarczyk, Odachowski Brajan, Mateusz Góralczyk, Kamil Marczak, Hubert Kamiński, Adrian Śmiarowski, Jakub Kochanowski.

      Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!  

      Opracował: Sebastian Dąbrowski

     • Gabrysia laureatką konkursu skrzypcowego!

      15.12.2023

      Gabriela Małachowska, uczennica klasy IV LO, zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej w I Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Online Wrocław Con Corde. Wzięło w nim udział 152 muzyków z całego świata, a ich występy oceniało Jury w składzie: prof. dr hab. Sławomir Tomasik (UMFC) - przewodniczący, Zoya Vevgodovska (GER), Aneta Olszewska, Spasoje Spasojevic (SRB).

      Gabrysia została laureatką grupy C, skupiającej uczestników urodzonych w latach 2004-2008 oraz otrzymała nagrodę pozaregulaminową Dolnośląskiego Towarzystwa im. F. Chopina we Wrocławiu, którą jest udział w koncercie organizowanym przez DTiFC w 2024 roku.

      Utalentowana skrzypaczka z powodzeniem łączy naukę w klasie maturalnej oraz w VI klasie Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Łomży, gdzie kształci się pod kierunkiem p. Beaty Stankiewicz. 

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Tekst: Magdalena Karwowska

      Zdjęcie: archiwum prywatne Gabrieli

     • Zgodnie z prawem...

      10.12.2023

      8 grudnia br. mieliśmy przyjemność gościć na terenie Technikum nr 6 pracowników Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży.

      Wizyta służb mundurowych, miała na celu uświadomienie młodym ludziom, jakie są konsekwencje prawne czynów zabronionych i  wyjaśnienie, czym jest demoralizacja. "Sanepid" natomiast zwrócił uwagę na negatywne zjawiska występujące u współczesnej młodzieży, takie jak palenie tytoniu i e-papierosów.

      Policjanci omówili zagadnienia związane z przepisami karnymi wynikającymi z ustawy o przeciwdziałaniu demoralizacji, w tym skutki nie przestrzegania zasad społecznych oraz regulaminu szkolnego. Mówili również o uzależnieniach i działaniach profilaktycznych. Informowali o prawnych aspektach i skutkach popełnianych czynów. Apelowali o rozsądek i rozwagę w podejmowaniu młodzieżowych decyzji, które czasami maja wpływ na
      dalsze, dorosłe życie.

      Opracowała: Ewa Bielak

     • Mikołajki 2023

      10.12.2023

      6 grudnia w naszej szkole odbył się Dzień Świątecznego Swetra/Pidżamy. oraz O rganizatorami imprezy byli uczniowie klasy 2 TR pod kierunkiem p. Ewy Bielak.

      Z dalekiej Laponii przybył do nas św. Mikołaj, który uszczęśliwiał uczniów oraz nauczycieli słodkimi upominkami. Naszemu Mikołajowi towarzyszyły urocze Śnieżynki, częstujące uczniów pysznymi cukierkami.

      Zapach popcornu i śnieżnej waty cukrowej, świąteczna atmosfera i magiczny kącik fotograficzny, to dodatkowe atrakcje tego dnia, które tak jak wyśmienite wypieki dostępne w kawiarence, cieszyły się ogromnym powodzeniem, a nasza szkoła przybrała klimatyczny, świąteczny nastrój.

      Wszyscy spisali się świetnie!

      Opracowała: Ewa Bielak

     • Gry z IPN

      10.12.2023

      6 grudnia w naszych szkolnych murach mieliśmy zaszczyt gościć pracowników Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku, którzy zapoznali nas z bardzo ciekawymi grami planszowymi o tematyce historycznej. W warsztatach udział wzięły klasy IV oraz III TL Oddział Przygotowania Wojskowego. Uczniowie z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem toczyli boje na planszach.  

      Oferta gier jest również dostępna online na stronie: gry.ipn.gov.pl.

      Opracował: Grzegorz Bielicki

     • Współzawodnictwo sportowe szkół ponadpodstawowych

      10.12.2023

      4 grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży odbyło się miejskie podsumowanie współzawodnictwa sportowego, w którym nasza szkoła odegrała jedną z głównych ról zajmując miejsca na podium.

      Na drugim miejscu uplasowała się drużyna dziewcząt. Na ten wynik składa się mistrzostwo w tenisie stołowym, zwycięstwo w lidze lekkoatletycznej, vice mistrzostwo w siatkówce, brązowy medal w koszykówce oraz  V miejsce w biegach przełajowych.

      Na najniższym stopniu podium uplasowali się chłopcy. Na ten wynik składa się zwycięstwo w lidze lekkoatletycznej, III miejsce w szachach, IV miejsce w koszykówce, IV miejsce w biegach przełajowych, VI miejsce w tenisie stołowym oraz V miejsce w siatkówce.

      Całej sportowej społeczności szkolnej, zawodnikom oraz nauczycielom wychowania fizycznego: p. Anecie Zadrodze-Siwek, p. Andrzejowi Drozdowskiemu, p. Piotrowi Rogalskiemu, p. Sebastianowi Dąbrowskiemu i p.  Grzegorzowi Bielickiemu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

      Opracował: Grzegorz Bielicki

     • Zuzanna Jakubiak z I TL wśród zwycięzców IKO WARSAW OPEN

      06.12.2023

      Uczennica klasy I TL, zawodniczka Łomżyńskiego Klubu Karate, stanęła na najwyższym podium Ogólnopolskiego Turnieju  Karate Kyokushin, który odbył się w 27 listopada 2023 r., w Białołęce. W zawodach IKO Warsaw Open rywalizowało ponad 300 zawodników z 36 klubów. Zuzia okazała się bezkonkurencyjna w swojej kategorii wagowej. Od wielu lat trenuje  w łomżyńskim klubie pod okiem  senseia Dariusza Syrnickiego. 

      Nasza uczennica startowała w kategorii Kumite. Dla Zuzi był to ostatni sprawdzian przed Pucharem Polski w Katowicach.

      Opracowała: Katarzyna Szymańska

     • Wielki sukces naszego ucznia

      04.12.2023

      Jakub Warchoł uczeń klasy II TR zajął 2. Miejsce w XVII Międzynarodowym Konkursie Gry na Zestawie Perkusyjnym Young Drum Hero w swojej kategorii wiekowej.

      Znamy Kubę jako skromnego, życzliwego ucznia i kolegę, natomiast od strony muzycznej jako perkusistę mogliśmy Kubę poznać podczas uroczystości szkolnych.

      Oprócz nauki w naszej szkole Kuba jest uczniem IV klasy Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Łomży, w której uczy się gry na ksylofonie. Gra również w Łomżyńskiej Orkiestrze Dętej pod batutą Waldemara Borusiewicza.

      To, co Kuba pokazał podczas kolejnych etapów Konkursu w Opolu to prawdziwa wirtuozeria.

      Gra na perkusji to ciężka praca, która wymaga nie tylko kondycji fizycznej, a też poczucia rytmu i niesamowitej koordynacji ruchowej.

      Jak widzimy, oprócz fascynacji instrumentem konieczna, jest ciężka praca. By grać tak jak Kuba, potrzeba wiele godzin ćwiczeń.

      Ogromne gratulacje Kuba!

      Opracował: Krzysztof Domalewski

     • Podróże kształcą... w Wenecji, Padwie i Weronie

      29.11.2023

      “...przyjazd do Wenecji to spełnienie mojego marzenia…” “...przełamałam moją barierę językową…”; “...mogłam wykorzystać wiedzę zdobytą w szkole w praktyce”; “…obserwacja różnorodności i piękna włoskich miast oraz codziennego życia…”, “…najbardziej podobały mi się zadania z funkcji pilota…”, “...życzliwość ludzi, którzy po prostu się uśmiechali…”; “...udowodniłam sobie, że potrafię odnaleźć się w innym kraju ćwicząc przy tym zadania praktyczne z zakresu technika organizacji turystyki…”, “...poznałam inną kulturę..”, “...doświadczanie nowych rzeczy - lot samolotem…”, “...praktykowaliśmy wiele rzeczy związanych z naszym kierunkiem, takich jak odpraw lotniskowa, podróż komunikacją miejscą - pociągami, rozmowy w języku angielskim…” “...piękne widoki, które zostaną ze mną do końca życia…”; “...Wenecja, Werona, typowo włoskie uliczki, widoki i atmosfera, która tam panowała była czymś o czym nawet nie śniłam…”, “...z całego wyjazdu najlepiej będę wspominać dzień w Weronie. Miałam wtedy okazję pierwszy raz chodzić po mieście z papierową mapą otrzymaną w  Punkcie Informacji Turystycznej, na początku było ciężko mi się z nią odnaleźć, ale później było już tylko lepiej…”

       

      Takie wspaniałe doświadczenia i wspomnienia przywieźli uczniowie klasy IV Technikum Organizacji Turystyki z 5-dniowego wyjazdu studyjnego do Włoch. 

      Po kilku miesiącach przygotowań, wielu spotkaniach z pracownikiem biura podróży, opracowaniu programu wyjazdu, przydzieleniu zadań i mnóstwie formalności, grupa 12 uczniów pod opieką Pani Magdaleny Kamińskiej i Pani Beaty Raczkowskiej wyruszyła 20 listopada 2023 roku w podróż, której prawdopodobnie nie zapomną do końca życia. Był to praktyczny test ich wiedzy z zakresu pilotażu, przewodnictwa, pracy z grupą oraz współpracy z biurem podróży. Znajomość procedur lotniskowych, meldunkowych czy transferowych okazała się być bardzo przydatna. 

      Podróże kształcą i rozwijają  na bardzo wielu płaszczyznach, dlatego cieszę się, że w naszej szkole - Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 im. 18 Dywizji Piechoty możemy w taki właśnie sposób wzbudzać pasję do podróżowania, nie tylko ucząc o podróżowaniu ale również podróżując.

      Opracowała: Magdalena Kamińska

       

     • Krytycy sztuki z Ekonomika na lekcji języka angielskiego w lirycznym świecie

      29.11.2023

      29.11.2023 r. uczniowie klasy II TC, wraz ze swoim nauczycielem języka angielskiego - Panem Bartłomiejem Pytlem, po raz kolejny wybrali się do łomżyńskiej Galerii Sztuki Współczesnej. Wizyta w placówce została podzielona na dwie części.

      W pierwszej oglądaliśmy wystawę prac graficznych i rysunków Konrada Srzednickiego, która została zatytułowana „Liryczne światy”. Zachwycaliśmy się niezwykłą twórczością, dzięki której artyście nadano zaszczytny tytuł „Poeta grafiki”. Zaprezentowane dzieła, w których symbolika, metafora, abstrakcja, realizm oraz liryzm tworzą spójną całość, wywarły na nas ogromne wrażenie. 

      W drugiej części wizyty uczniowie doskonalili umiejętność pracy w grupie oraz opisywania dzieła sztuki w języku angielskim. Ponadto wcielili się w rolę krytyka, oceniali wybraną pracę artysty oraz dzielili się swoimi sugestiami odnośnie do treści i formy dzieła. 

      Uczniowie pracowali pod kierunkiem Pana Bartłomieja Pytla oraz Pani Karoliny Skłodowskiej, która przygotowała ekspozycję i kieruje galerią.

      Opracował: Bartłomiej Pytel

     • Licealiada – grupa zachodnia w szachach

      27.11.2023

      25.11.2023 r. w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży, odbył się turniej licealiady grupy zachodniej w szachach. Naszą szkołę reprezentowali: Szewczyk Malwina, Mroczkowska Eliza, Rutkowski Maksymilian, Urbanowski Marcin. Zawodnicy spisali się bardzo dobrze zajmując II miejsce, z taką samą liczbą dużych punktów co drużyna z I miejsca, przegrywając w tabeli jedynie na małe punkty. Tym samym nasza drużyna uzyskała awans do finału wojewódzkiego.

      Serdecznie gratulujemy zawodniczkom i zawodnikom i życzymy powodzenia w finale.

      Opracował: Grzegorz Bielicki

     • "Lepszy własny biznes niż praca na etacie" – debata oxfordzka w ZSMiO nr 5

      21.11.2023

      17 listopada uczniowie naszej szkoły, w składzie: Marcin Sokalski, Krystian Zawalich, Jakub Karwowski oraz Bartłomiej Krajewski brali udział w międzyszkolnej debacie oksfordzkiej w ZSMiO nr 5 w Łomży na temat "Lepszy własny biznes niż praca na etacie". Wszyscy z wyżej wymienionych zaprezentowali wysoki poziom merytoryczny, a Krystian Zawalich w świetnym stylu zdobył tytuł najlepszego dyskutanta, przyczyniając się do wygranej swojego zespołu, zyskując przy tym jednocześnie gromkie brawa ze strony publiczności.

      W zwycięskim zespole, popierającym wyższość prowadzenia działalności gospodarczej nad pracą na etacie, spośród uczniów naszej szkoły znaleźli się Krystian Zawalich (mówca) oraz Bartłomiej Krajewski (doradca).

      Przeciwnej tezy bronili Marcin Sokalski (mówca) oraz Jakub Karwowski (doradca).

      Organizatorami wydarzenia byli Urząd Miejski w Łomży oraz ZSMiO nr 5 w Łomży.

      Wszystkim wyżej wymienionym gratulujemy doskonałego występu.

      Opracował: Maciej Powichrowski

     • Mistrzostwa miasta w tenisie stołowym

      21.11.2023

      18 listopada w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży, odbyły się Mistrzostwa Miasta Łomża w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali:

      Drużyna dziewcząt:

      • Eliza Modzelewska
      • Julia Gadomska
      • Julia Galińska
      • Aleksandra Brzeziak

      Drużyna chłopców:

      • Krystian Zawalich
      • Adam Górski
      • Bartosz Demby

      Mistrzowskiego tytułu z poprzedniego roku broniły nasze zawodniczki. Wykonały swoje zadanie perfekcyjnie, wygrywając wszystkie spotkania i zostając Mistrzem Miasta po raz kolejny z rzędu. Chłopcom tak dobrze nie poszło i zajęli 5 miejsce.

      Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom oraz ich trenerowi Panu Drozdowskiemu Andrzejowi serdecznie gratulujemy sukcesu.

      Opracowal: Grzegorz Bielicki

     • Licealiada w koszykówce chłopców

      20.11.2023

      16 listopada rozpoczęliśmy kolejny sezon w pierwszej lidze licealiady województwa podlaskiego w koszykówce chłopców. Jako jedyna szkoła z Łomży reprezentujemy miasto w województwie na tym szczeblu rozgrywek. W inauguracyjnym turnieju przypadła nam rola gospodarza. Gościliśmy zespoły z Białegostoku oraz drużynę z Puńska. Przy gorącym dopingu z trybun, nasza drużyna wywalczyła jednobzwycięstwo i jedną porażkę.

      Skład drużyny:
      Adam Szablanowski (kapitan drużyny), Bartosz Szymański, Wojciech Gardocki, Adam Górski, Szymon Malesa, Mateusz Konopka, Paweł Chyliński, Rafał Drozdowski, Bartosz Chmielewski, Kamil Krystowczyk, Alan Celiński, Fabian Niziński

      W szerokiej kadrze:
      Bartosz Borawski, Szymon Trzcinka, Konrad Wądołowski, Jakub Karwowski, Kacper Szymański, Kacper Demby, Filip Konopka, Paweł Dobrogowski, Jakub Nieciecki, Karol Karwowski, Marcel Rurkowski, Oliwier Wójcicki, Damian Butkiewicz, Jakub Ciuchnicki, Szymon Szczyrski, Adam Zadroga

      Opracował: Grzegorz Bielicki

     • Święto Niepodległości

      14.11.2023

      10 listopada br. w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Z tej okazji zorganizowany został apel, który miał formę wędrówki przez historię walki Polski o niepodległość od czasów rozbiorów aż do odzyskania niepodległości w 1918 r.   

      Część artystyczna przygotowana przez uczniów klas 1TL, 2TA,  2TR, 2 TRach, 2 TT,  3TL OPW i 5 TCp składała się z recytacji wierszy klasyki polskiej poezji patriotycznej oraz poruszających interpretacji utworów i pieśni, związanych z tematyką walki społeczeństwa polskiego o odzyskanie niepodległości.  

      Za organizację całego wydarzenia serdecznie dziękujemy Pani Monice Bukowskiej, Panu Krzysztofowi Domalewskiemu oraz klasie 2 TA.

      Tekst: Monika Bukowska

   • Kontakt

    • Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży
    • administrator: admin@ekonomiklomza.pl
    • (+48) 86-216-62-63
    • ul. M. Kopernika 16, 18-400 Łomża Poland
    • sekretariat@ekonomiklomza.pl; zselomza@poczta.onet.pl
    • IOD Paweł Stankowski kontakt@iod24.eu
   • Logowanie