• Absolwenci Ekonomika 2022

      30.04.2022

       

      29 kwietnia 2022 r. pożegnaliśmy kolejny rocznik Absolwentów naszej szkoły. Świadectwa ukończenia VI Liceum Ogólnokształcącego lub Technikum nr 6 w Łomży odebrało w tym dniu 119 osób. 

      Wszystkim Absolwentom życzymy szerokiej drogi i powodzenia na nowym, ekscytującym etapie życia. Wierzymy, że w dorosłość wkroczycie pewnym krokiem, wyposażeni w cenną wiedzę i umiejętności zdobyte w murach Ekonomika, a towarzyszyć Wam będą przyjaciele, z którymi jeszcze niedawno przemierzaliście szkolne korytarze. Bądźcie szczęśliwi!

     • Etap regionalny konkursu Turbolandeskunde

      25.04.2022

      23 kwietnia 2022 r. w gościliśmy w szkole uczestników etapu regionalnego kolejnej edycji konkursu „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. W tym roku uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące Niemiec.

      Do rywalizacji zgłosiło się 10  drużyn ze szkół ponadpodstawowych:

      1. I Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku – opiekun: Agnieszka Kalbarczyk
      2. II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Łomży – opiekun: Elżbieta Nieciecka
      3. III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży – opiekun: Iwona Batko
      4. I Liceum Ogólnokształcące w Zambrowie – opiekun: Beata Pietranik
      5. Liceum im. Króla Kazimierza w Wysokiem Mazowieckiem – opiekun: Joanna Piekutowska
      6. Liceum Katolickie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży – opiekun: Sylwia Bzura
      7. Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży– opiekun: Elżbieta Nieciecka
      8. Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży – opiekun: Michał Polkowski
      9. Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży – opiekun: Małgorzata Obrycka-Meja, Joanna Rogowska
      10. Zespół Szkół Technicznych w Kolnie – opiekun: Urszula Banach 

      Uczestnicy konkursu losowali pytania zawarte w prezentacji multimedialnej według wcześniej ustalonej strategii z puli pytań za jeden (pytania różnego typu w języku polskim), za dwa (test wyboru w języku niemieckim) lub za trzy punkty (pytania otwarte w języku niemieckim).
       

      Najlepszy w tej dziedzinie oraz obranej strategii okazał się zespół z I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, w składzie: Gabriela Smoluk, Julia Wesołowska, Patryk Guziak. Ten zespół będzie reprezentował nasz region w czerwcu na konkursie ogólnopolskim w Krakowie.

      Drugie miejsce zajęli uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży,  trzecie miejsce osiągnęli uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Kolnie, a czwarte uczniowie z Liceum im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem.

      Wszyscy uczniowie otrzymali zaświadczenia o udziale w konkursie, a zwycięskie drużyny dostały również drobne upominki oraz puchary i dyplomy dla szkół. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy zaangażowania, a nauczycielom dziękujemy z podjęty trud przygotowania młodzieży.


      Konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego od siedmiu lat przebiega trzyetapowo: na szczeblu szkolnym, rejonowym i ogólnopolskim. Etap rejonowy konkursu odbył się pod honorowym patronatem Akademii Nauk Stosowanych w Łomży, a został zorganizowany we współpracy z Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży oraz nauczycieli uczących języka niemieckiego w ZSEiO nr 6 w Łomży.

      Za zwycięską drużynę trzymamy kciuki w czerwcu, a pozostałym uczestnikom życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach.

      Opracowała: Ewa Korytkowska

     • Misterium Męki Pańskiej

      14.04.2022

      13 kwietnia 2022 r. społeczność szkolna Ekonomika obejrzała Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez uczniów klasy I TL OPW i III TA pod kierunkiem p. Marii Sieczki i p. Ewy Przystępskiej.

      Uroczysty apel z pewnością wprowadził zebranych w atmosferę zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

      W imieniu Dyrekcji szkoły, składamy życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych, wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia.

     • Malwina Szewczyk Mistrzynią i Wicemistrzynią Europy

      10.04.2022

      Malwina Szewczyk zdobyła złoty i srebrny medal podczas rozgrywanych w dniach 28 marca - 2 kwietnia 2022 r. w Kordobie (Hiszpania) Mistrzostw Europy Niesłyszących ICCD w Drużynowych Szachach Szybkich oraz Indywidualnych Szachach Błyskawicznych.

      Uczennica kl. III TLp Ekonomika, na co dzień trenująca w Akademii Szachowej Sobocińscy, zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy Kobiet razem ze swoją koleżanką klubową Zuzią Łukasik w Szachach Szybkich (tempo po 15 min + 15 s na ruch). Natomiast w Blitzu (szachy błyskawiczne – tempo 3 min + 2 s na ruch) Malwina była druga na podium. Podczas omawianych mistrzostw wyprzedziła m.in. reprezentantki Ukrainy, Węgier, Kazachstanu, Litwy czy Polski. To nie pierwszy duży sukces Malwiny. Ma ona na swoim koncie medal Olimpijski, z Mistrzostw Świata czy Europy. Od jakiegoś już czasu łomżynianka należy bowiem do kadry narodowej niesłyszących w szachach i reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej.

      Obecnie Malwina przygotowuje się pod okiem dziadka Sławomira Sobocińskiego do planowanych we wrześniu w Warszawie Mistrzostw Świata Niesłyszących w szachach.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Tekst i zdjęcia: Magdalena Sobocińska

    • Kontakt

     • Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży
     • administrator: admin@ekonomiklomza.pl
     • (+48) 86-216-62-63
     • ul. M. Kopernika 16, 18-400 Łomża Poland
     • sekretariat@ekonomiklomza.pl; zselomza@poczta.onet.pl
     • IOD Paweł Stankowski kontakt@iod24.eu
    • Logowanie