• Uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów 

      30.04.2019

      26 kwietnia odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów Ekonomika, w której wzięli udział dyrektorzy szkoły, nauczyciele, rodzice, młodzież kończąca naukę oraz uczniowie z klas młodszych. Była to okazja do podsumowania pracy ostatnich  trzech lat nauki uczniów liceum a czterech  technikum.

      Dyrektor ZSEiO nr 6 w Łomży Pan Paweł Drożyner wręczył uczniom świadectwa z wyróżnieniem i nagrody za wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe oraz pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Podziękowania za zaangażowanie się w sprawy szkoły otrzymali również rodzice.

      Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez tegorocznych absolwentów i ich młodszych kolegów
      z klasy trzeciej technikum. Wzruszeń i radości dostarczyły uczestnikom uroczystości teksty poetyckie, scenka rodzajowa oraz piosenki w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego, którego opiekunem jest Pan Krzysztof Domalewski. Zgromadzeni na sali gimnastycznej obejrzeli również film o tegorocznych absolwentach oraz prezentację fotograficzną. Tradycyjnie wręczono też wszystkim uczniom kończącym szkołę pamiątkowe tablo.

      „Cieszymy się, że pewien etap naszego życia mamy już za sobą. Opuszczamy mury Ekonomika, ale wszystkie chwile tutaj spędzone będziemy chcieli ocalić od zapomnienia. Zabieramy ze sobą bagaż doświadczeń oraz wspomnień i wyruszamy w dalszą drogę. W naszych sercach zawsze pozostaną wspomnienia o tym miejscu i jego wspaniałej atmosferze, a w szczególności o ludziach, których mieliśmy zaszczyt tutaj poznać.”

      Absolwenci 2019

       

      Tekst: I. Listowska, zdjęcia: J. Chojnowska


     • Uczeń kl. IV TL w finale III Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej 

      28.04.2019

      Piotr Choiński został finalistą OSL organizowanej już po raz trzeci przez Uniwersytet Gdański pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jednocześnie wygrał indeks Wydziału Ekonimicznego UG. Trzeci etap rozegrał się 5 kwietnia 2019 r. w Sopocie.

      Finał olimpiady poprzedzony był wyjazdem uczniów i opiekunów do Portu Gdańskiego, a przede wszystkim do DCT Gdańsk. Była to wyjątkowa możliwość zobaczenia specyfiki funkcjonowania portu wraz z funkcjonującymi tam terminalami przeładunkowymi, w tym największym terminalem kontenerowym w Polsce utworzonym na Morzu Bałtyckim po to, by przyjmować głębokowodne, transoceaniczne kontenerowce. Przy okazji można było podpatrzeć rozładunek jednego z największych kontenerowców na świecie - OOCL Indonesia, który ma 399,9 m długości, 58,8 m szerokości oraz 16 m zanurzenia, a na pokład przyjmuje aż 21 413 TEU /kontenerów/.

      Niewątpliwą atrakcją zorganizowaną przez uczelnię gdańską było również zwiedzanie wspaniałej  gdańskiej starówki oraz poznanie historii tego miasta. Wydarzeniami towarzyszącymi olimpiadzie były również wykłady zorganizowane bezpośrednio na terenie uczelni, zarówno dla uczestników, jak i ich opiekunów. Dotyczyły one w głównej mierze transportu morskiego kontenerowego oraz powstawania nowych dróg transportowych w świetle rozwijających się rynków azjatyckich, takich jak np. chiński.

      Należy zauważyć, iż olimpiada była możliwością zmierzenia się z najlepszymi uczniami techników logistycznych lub spedycyjnych z całego kraju, a być może kolejnym krokiem w karierze zawodowej. Piotrkowi Choińskiemu gratulujemy i życzymy logistycznych sukcesów.


      Tekst i zdjęcia: Katarzyna Szymańska

     • Wielkanoc 2019

      17.04.2019

      Zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych, radości z przeżywania Zmartwychwstania Pańskiego tak, by Jego chwała rozpaliła nadzieję i wiarę na lepsze jutro życzy Dyrekcja, pracownicy i młodzież Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6 w Łomży.

       

     • Milion na Bank!

      01.04.2019

      Umiejętność gospodarowania własnymi zasobami finansowymi można zaliczyć do grupy najważniejszych kompetencji, które przydadzą się każdemu młodemu człowiekowi kończącemu edukację szkolną.

      W listopadzie 2018 r. uczniowie klasy IV TA przystąpili do konkursu organizowanego przez Warszawski Instytut Bankowości oraz Fundację  Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy Think! - MILION NA BANK. Celem Konkursu było upowszechnianie wiedzy na temat rynku kapitałowego i jego produktów oraz umiejętności inwestowania i zarządzania finansami osobistymi. 

      Uczestnicy wzięli udział w internetowej grze, która była symulacją inwestowania. Miała ona charakter zabawy edukacyjnej. Zadaniem ucznia było zgromadzenie wirtualnego kapitału w wysokości co najmniej 1.000.000,00 zł w jak najmniejszej liczbie tur. Gracz otrzymał wirtualny kapitał początkowy w postaci kwoty 10.000,00 zł; do jego decyzji pozostawał wybór produktów finansowych.

      Konkurs rozstrzygnięto w marcu 2019. Najlepszy graczem w województwie podlaskim jest tegoroczna maturzystka z kl. IV TA -  Wiktoria Jankowska. Gratulujemy!

      Tekst: M. Skrodzka