• Z wizytą w Urzędzie Miasta

      12.06.2023

      6 czerwca br. klasa IV TAp pod opieką nauczycieli: Pana Arkadiusza Bałazy i Pani Natalii Przestrzelskiej odwiedziła Urząd Miejski w Łomży. 

      Pierwszym punktem wycieczki było spotkanie z Prezydentem Miasta - Panem Mariuszem Chrzanowskim. Włodarz miasta przybliżył uczennicom zadania samorządu miejskiego oraz pracę Urzędu Miejskiego. 

      Szkolna wycieczka odwiedziła również Urząd Stanu Cywilnego i Salę Ślubów. 

      Ostatnim punktem było spotkanie z przewodniczącym Rady Miejskiej Łomży - Panem Wiesławem Grzymałą, który opowiadał o działalności tego organu miasta.

      Spotkanie odbyło się w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Łomża – wczoraj – dziś i jutro” mojego autorstwa. Była to ciekawa lekcja z wiedzy o społeczeństwie dotycząca funkcjonowania lokalnego samorządu.

       

      Opracował: Arkadiusz Bałazy

       

     • W służbie Ojczyźnie

      08.06.2023

      4 czerwca 2023 roku zakończył się Projekt Edukacyjny "W służbie Ojczyźnie", w którym brała udział klasa II TL OPW tworząc dwie sekcje pod opieką Pani Anety Zadroga-Siwek i Pana Grzegorza Bielickiego. Organizatorem był Instytut Pamięci Narodowej oddział Białystok wspólnie z 1 Podlaską Brygadą Obrony Terytorialnej.

      Projekt składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polegał na udziale w cyklu zajęć edukacyjnych prowadzonych przez historyków Instytutu Pamięci Narodowej, drugi etap to jednodniowe zajęcia proobronne. W trakcie szkolenia uczniowie zdobywali wiedzę oraz pogłębiali umiejętności m.in. z zakresu medycyny pola walki, metod określania odległości, technik survivalowych, pracy na mapie i poruszania się w terenie oraz maskowania. W kolejnej części zajęć poszczególne sekcje uczniów zmierzyły się w zawodach, podczas których należało wykazać się umiejętnościami ładowania magazynka na czas, czołgania, rozpalenia ognia, rzutu granatem do celu, holowaniu wojskowej ciężarówki i określania odległości.

      Opracował: Grzegorz Bielicki

     • W służbie prawu

      08.06.2023

      W poniedziałek 5 czerwca przedstawiciele Zakładu Karnego w Czerwonym Borze realizowali w klasach pierwszych i drugich program edukacji prawnej pt. "W służbie prawu".

      Dwa spotkania z uczniami  z zakresu edukacji prawnej młodzieży związane były z prewencją przestępstw.

      Podczas zajęć uczestnicy programu mogli się dowiedzieć:

      • od kiedy i na jakich zasadach można ponosić odpowiedzialność karną,
      • co grozi nieletnim za łamanie prawa,
      • jak wygląda życie w więzieniu,
      • jak wygląda praca w Służbie Więziennej.

      Funkcjonariuszom służby więziennej towarzyszył pies - funkcjonariusz  o imieniu "Nala", który bardzo pomaga w codziennej pracy pracownikom w wyszukiwaniu niedozwolonych „produktów”.

      Uczniowie mogli obejrzeć środki ochrony  stosowane w służbie więziennej oraz środki obezwładniania osadzonych.

      Zajęcia były interesujące, szczególne zainteresowanie dało się zauważyć, gdy poruszano obszar odpowiedzialności nieletnich.

      Liczymy na dalszą współpracę w zakresie uświadamiania młodym ludziom,  że prawo trzeba znać, aby mieć większą świadomość swojego postępowania.

      Opracował: Krzysztof Domalewski

     • Konkurs Historyczny Epoka Prymasa Tysiąclecia

      05.06.2023

      31 maja 2023 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie odbyła się XXI edycja Konkursu Historycznego "Epoka Prymasa Tysiąclecia".

      Do finału konkursu zakwalifikowało się 48 uczniów szkół ponadpodstawowych i 38 uczniów szkół podstawowych. 

      Konkurs był dwuetapowy: test, następnie odpowiedzi ustne wyłonionych finalistów na pytania problemowe z zakresu historii i biografii Prymasa.

      Uczennica naszej szkoły, Anna Kadyszewska z klasy IVTAp zdobyła tytuł finalisty w/w konkursu, zajmując szóste miejsce.
       

      Opracował: Arkadiusz Bałazy

       

     • Łomża na starej fotografii

      31.05.2023

      25 maja 2023 r. w murach Ekonomika gościliśmy Pana Michała Kaczyńskiego, pracownika Archiwum Państwowego w Białymstoku Odział w Łomży, który wygłosił prelekcję na temat: „Łomża wczoraj i dziś”. Uczennice z klasy IVTAp miały okazję obejrzeć Łomżę na starej fotografii. Prelegent wyświetlał zdjęcia miejsc na mapie Łomży na zasadzie retrospekcji.

      Opracował: Arkadiusz Bałazy

     • Mistrzostwa Ekonomika w piłce nożnej

      30.05.2023

      26 maja 2023 r. odbył się wewnątrzszkolny turniej piłki nożnej, który dzięki wspaniałej pogodzie został rozegrany na boisku szkolnym przy ulicy Kopernika 16. Uczniowie, którzy zgłosili się do rywalizacji w turnieju, spędzali piątkowy poranek na zmaganiach sportowych, a koledzy i koleżanki ze szkoły dopingowali swoich faworytów.

      Do rozgrywek zgłosiło się 9 drużyn, które składały się łącznie z 60 uczniów naszej szkoły.

      Współzawodnictwo przebiegało w miłej, koleżeńskiej atmosferze, zgodnie z duchem gry fair play. Uczestnicy turnieju rozegrali łącznie 18 spotkań, które pozwoliły wyłonić najlepsze 3 drużyny oraz najlepszych zawodników  turnieju.  

      I miejsce - klasa 4TLp w składzie: Bartosz Frąckiewicz, Mateusz Czerwiński, Adam Zadroga, Krystian Poliński, Dawid Krzewski, Jakub Gadomski

      II miejsce - klasa 2TL OPW w składzie: Jakub Kochanowski, Kamil Marczak, Adam Górski, Karol Konopka, Krzysztof Wiśniewski, Kacper Szymański

      III miejsce - klasa 3 TL OPW w składzie: Kacper Zając, Karol Śliwka, Maciej Szulc, Bartosz Lipka, Wiktor Cychol, Adrian Jarnutowski, Piotr Cencelewicz

      Najlepszy Zawodnik - Maciej Szulc

      Najlepszy Bramkarz - Kacper Szymański

      Król Strzelców - Adam Zadroga

      Opracował: Sebastian Dąbrowski

     • Wizyta na strzelnicy

      26.05.2023

      24 maja członkowie szkolnego koła strzeleckiego wybrali się na strzelnicę sportową w Piątnicy. Wcześniej, podczas zajęć w szkole, na szkolnych wiatrówkach, uczyli się obsługi broni, postaw strzeleckich, zasad bezpieczeństwa podczas strzelania oraz oczywiście ćwiczyli celność, technikę oddychania i skupienie na celu.

      Wizyta na strzelnicy rozpoczęła się od wprowadzenia, instruktarzu w posługiwaniu się bronią palną oraz bezpieczeństwem na strzelnicy. Instruktorzy opowiedzieli w skrócie o funkcjonowaniu klubu strzeleckiego i zachęcali młodzież do zapisywania się do klubu. Następnie, pod opieką instruktorów młodzież mogła postrzelać zarówno z pistoletu jak i z karabinka. W międzyczasie uczestnicy wycieczki chętnie piekli kiełbaski na ognisku.

      Atmosfera podczas wyjścia była bardzo przyjazna, a pogoda piękna. Instruktorzy ze strzelnicy chwalili młodzież zarówno za kulturę osobistą oraz za posiadane już umiejętności w posługiwaniu się bronią.

      Autor: Piotr Rogalski

     • Pomóżmy spełnić marzenie Krzyśka

      22.05.2023

      Kilkanaście lat temu absolwent Ekonomika - Krzysztof Blusiewicz - uległ tragicznemu w skutkach wypadkowi komunikacyjnemu. Skutkiem tego było porażenie czterokończynowe, powodujące znaczną niepełnosprawność Krzyśka. Żeby móc choć trochę uniezależnić się od pomocy innych, potrzebuje elektrycznego napędu do wózka inwalidzkiego. Taka przystawka to koszt ok. 27 tysięcy złotych. Pomóc można wpłacając środki na zbiórkę prowadzoną przez portal zrzutka.pl.

     • Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      22.05.2023

      3 Maja - cóż to za data? Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic nie znaczących uroczystości. Dziś na początku kolejnego tysiąclecia, żyjąc w zwariowanym tempie, negujemy wszelkie wartości, odrzucamy jakiekolwiek formy czczenia przeszłości, wysuwając na plan pierwszy życie teraźniejszością. Buntujemy się więc przeciwko pompatycznym i górnolotnym słowom. Nudzą nas wiece, uroczystości, apele, rocznice, święta. Ale czy tak musi i powinno być?

      Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości. Dlaczego więc czcimy 3 Maja?

      Ponieważ Konstytucja 3 Maja z 1791 roku była jedną z najważniejszych ustaw w Polsce. Powszechnie przyjmuje się, że była to pierwsza w Europie i druga na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesna, spisana ustawa zasadnicza. Ponieważ Konstytucja 3 Maja była jedną z ostatnich prób ratowania Polski przed zaborcami. Wprowadziła dziedziczność tronu, ograniczyła znacząco demokrację szlachecką, gwarantowała równe prawa mieszczanom i szlachcie, brała chłopów pod opiekę państwa, wprowadziła zawodową armię, zlikwidowała liberum veto. Mimo, że obowiązywała jedynie 14 miesięcy to przez wieki była symbolem wolności, dumy narodowej i patriotyzmu.

      I to są powody dla których powinniśmy upamiętniać i przypominać takie wydarzenia z naszej przeszłości.

      18 maja to święto zostało przypomniane społeczności Ekonomika przez klasę 2 TCR podczas apelu szkolnego w krótkim montażu słowno-muzycznym.

      Nasi przodkowie żyjący 232 lat temu wiedzieli, rozumieli, czym jest prawdziwa wolność i potrafili znaleźć wyjście dla upadającej Ojczyzny. Największą ich wartością była Ojczyzna! Wiwat im!

      Tekst: Sylwia Wądołowska

      Zdjęcia: Krzysztof Domalewski

    • Spotkania z Rodzicami
     • Spotkania z Rodzicami

      16.05.2023

      W dniu 25 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży i Szkole Podstawowej nr 4 w Łomży odbyły się spotkania rodziców uczniów klas VIII z doradcą zawodowym i przedstawicielem pracodawców z branży handlowej.

     • Uczniowie technikum w Łodzi

      15.05.2023

      Podróże to jedyna rzecz na którą wydajemy pieniądze a stajemy się bogatsi.”

      W dniach 10-12 maja 42 uczniów naszej szkoły z klas I, II i III w zawodzie technik reklamy pod opieką nauczycieli: p. Ewy Bielak, p. Agnieszki Wądołowskiej-Pieniek, p. Lidii Drozdowskiej i p. Justyny Milczarskiej pojechało na 3-dniową wycieczkę Łódź-Warszawa.

      Uczestnicy przez 2 pierwsze dni poznawali walory turystyczne miasta, a kolejny dzień spędzili na warsztatach w Warszawskiej Szkole Reklamy w Warszawie.

      Pierwszym punktem programu było Orientarium w Łodzi, czyli najnowocześniejszy kompleks prezentujący faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej. Największy słoń indyjski w Europie, rekordowych rozmiarów krokodyl gawialowy, krytycznie zagrożone w naturze orangutany sumatrzańskie oraz podwodny tunel, z którego podziwiać można przepływające nad głowami rekiny i płaszczki – to tylko część atrakcji, które mogliśmy podziwiać w Łodzi. 

      Drugim punktem było EC1 - Miasto Kultury w Łodzi - obszar byłej elektrociepłowni. Centrum Nauki i Techniki EC1 to 150 stanowisk i eksponatów na ponad 8.000 m2 powierzchni wystawienniczej. W obiekcie zwiedziliśmy trzy ścieżki dydaktyczne: „Przetwarzanie energii”, „Rozwój wiedzy i cywilizacji”, "Mikroświat — makroświat" oraz na piątym piętrze taras widokowy rozciągający się na piękną Łódź. Młodzież miała okazję również skorzystać z strefy sferycznej Planetarium i uczestniczyć w dwóch seansach filmowych pt: „Jesteśmy gwiazdami” oraz „Jesteśmy kosmitami”.

      Nasz program na drugi dzień zaczęliśmy realizować od odwiedzin w jednym z najciekawszych a jednocześnie najstarszych łódzkich parków – Źródliska, w którym znajduje się zupełnie inna roślinność, a znaleźć ją można w parkowej Palmiarni. Park Źródliska to rosnące wiekowe dęby pamiętające jeszcze porastającą te tereny przed dwustu laty Puszczę Łódzką. Z tego miejsca poprowadził nas w dalsze zakątki Łodzi przewodnik Krzysztof Olkusz pokazując nam miasto rozwinięte dzięki przemysłowi. Księży Młyn - to dawne imperium rodziny Scheiblerów, gdzie obok fabryk zachowała się rezydencja właścicieli, osiedle domów robotniczych, nazywanych w Łodzi famułami, a także szkoła, sklep, szpital czy remiza straży pożarnej. Miejsce to posiada wyjątkowy klimat, a dzięki systematycznie odnawianym budynkom, nabiera blasku. Kontynuowaliśmy zwiedzanie szlakiem zabytków techniki - Centralne Muzeum Włókiennictwa. To miejsce, mieszczące się w najstarszej łódzkiej fabryce, gromadzi wszelkie przejawy historii związanej z włókiennictwem. Ekspozycję tworzy tu nie tylko ogromna kolekcja maszyn włókienniczych (w tym również sprawnych, puszczanych w ruch), ale także historyczna kotłownia z oryginalną maszyną parową oraz wystawy poświęcone ubiorom i artystycznym tkaninom. Uzupełnieniem muzeum jest znajdujący się przy nim Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej, gdzie odtworzona została łódzka ulica z XIX w. Potem spacerowaliśmy po ulicy Piotrkowskiej. Jest to ulica mierząca aż 4 kilometry. Okazałe kamienice, pokazujące pełne bogactwo architektury XIX wieku, do tego miejskie pałace, oryginalne pomniki, a w podwórzach kolejne wyjątkowe miejsca do odkrycia – ogrody, fabryki. Zwiedzanie z przewodnikiem zakończyliśmy na Manufakturze, czyli zabytkowej fabryce, która kilka lat temu przekształcona została w centrum wielkomiejskiej rozrywki. Dawny kompleks fabryczny rodziny Poznańskich od 2006 r. jest otwarty dla wszystkich. Zabytkowe budynki wykorzystywane są na muzea, teatr, kino, a także pełne spektrum różnych lokali gastronomicznych. 

      Nasza przygoda się jeszcze nie kończy...

      Nauka, nauka, nauka …to temat przewodni inego artykułu.

      Opracowała: Ewa Bielak

     • Warsztaty w Warszawskiej Szkole Reklamy

      15.05.2023

      „Inwestowanie w wiedzę, zawsze przynosi największe zyski”

      Nauka, nauka, nauka…

      Grupa uczestników wycieczki Łódź-Warszawa zakończyła swoją wycieczkę na warsztatach w Warszawskiej Szkole Reklamy, gdzie klasy I-III TR uczestniczyły w zajęciach wykładowo-warsztatowych.

      W świat studiów wyższych ze struktury organizacyjnej wprowadził nas p. Andrzej Sągin. Podział klas na wykładach ułożył się następująco:

      Klasa trzecia uczestniczyła w zajęciach z animacji. Poznali oni podstawy animacji, budowanie postaci oraz sami na tabletach graficznych mogli wykonać animację poklatkową (prowadzący zajęcia p. Alicja Witkowska).

      Klasa druga zagłębiła się w zajęcia reklamowe „Od produktu do sloganu" - warsztat z design thinking (prowadzący warsztat p. Grzegorz Rusinek).

      Klasa pierwsza natomiast poznała ciężką pracę produkcji telewizyjnej, czyli podstawy pracy w studiu telewizyjnym, nad  scenariuszem oraz ćwiczenia z realizacji telewizyjnej (prowadzący wykład p. Julia Jabłońska - absolwentka jednej z łomżyńskich szkół).

      Na koniec każdy z uczestników otrzymał dyplom uczestnictwa w warsztatach Warszawskiej Szkoły Reklamy oraz Wyższej Szkoły Biznesu, Mediów i Reklamy.

      Tekst i zdjęcia: Ewa Bielak

       

     • Żegnamy kolejny rocznik Absolwentów

      28.04.2023

      Dziś, punktualnie o godz. 12, zabrzmiał dla kolejnego rocznika uczniów Ekonomika ostatni dzwonek. Wtedy to rozpoczęła się uroczystość pożegnania 224 Absolwentów Technikum nr 6 oraz 22 Absolwentek VI Liceum Ogólnokształcącego w Łomży.

      W imieniu swoim i całej Rady Pedagogicznej tegorocznych Maturzystów pożegnał Pan Dyrektor Paweł Drożyner:

      Z kolei w imieniu wychowawców klas IV przemówił Pan Bartłomiej Pytel:

      W kolejnej części uroczystości głos zabrały przedstawicielki Absolwentów, które w imieniu swoich koleżanek i kolegów dziękowały za poświęcony czas, czteroletnią opiekę i okazane serce Wychowawcom:

      • Pani Justynie Zaczek - klasa IV TA
      • Pani Magdalenie Kamińskiej - klasy IV TB i IV TT
      • Pani Annie Klimaszewskiej - klasy IV TC i IV TR
      • Pani Agnieszce Urbaniak - klasa IV TL
      • Panu Bartłomiejowi Pytlowi - klasa IV Ap.

      Nie zabrakło również wyrazów wdzięczności skierowanych do wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, obdarowanych pamiątkowymi zakładkami do książek ozdobionych następującą sentencją:

      "Największym darem, jaki możesz komuś dać, jest Twój czas,

      ponieważ kiedy dajesz swój czas,

      oddajesz część swojego życia, której nigdy nie odzyskasz".

       

      W dalszej części uroczystości świadectwa ukończenia szkoły otrzymali z rąk Pana Dyrektora uczniowie wyróżniający się w nauce, a reprezentanci szkoły w różnych dyscyplinach sportu oraz finaliści olimpiad przedmiotowych otrzymali pamiątkowe tabliczki, nagrody książkowe i puchary.

      Tegorocznych Maturzystów pożegnali również młodsi koledzy, którzy przygotowali pod kierunkiem nauczycieli wzruszającą część artystyczną. Dla równowagi, salwy śmiechu wywołał w zebranych krótki film przygotowany przez Absolwentów, żartobliwie podsumowujący czteroletni trud nauki w Ekonomiku:

      Naszym tegorocznym Absolwentom życzymy "połamania piór" podczas egzaminów dojrzałości, satysfakcjonujących studiów na uczelniach wyższych, wymarzonej pracy i wszelkiej pomyślności w przyszłym życiu prywatnym i zawodowym.

      Zapraszamy do obejrzenia pozostałych relacji foto/video z dzisiejszej uroczystości:

     • "Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego"

      28.04.2023

      22 kwietnia w Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży odbył się etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu "Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego". Do rywalizacji zgłosiło się 14  drużyn ze szkół ponadpodstawowych:

      1. Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży 
      2. Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży
      3. III Liceum Ogólnokształcące w Łomży
      4. VIII Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Białymstoku
      5. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach
      6. Zespół Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku
      7. Zespół Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego Grota w Zambrowie
      8. Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem
      9. Zespół Szkół Technicznych w Kolnie
      10. I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Kolnie
      11. Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży
      12. II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Łomży
      13. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży
      14. Zespół Szkół Nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego w Ostrowi Mazowieckiej

      Uczestnicy konkursu losowali pytania zawarte w prezentacji multimedialnej wg wcześniej ustalonej strategii z puli pytań za jeden (pytania różnego typu po polsku), za dwa (test wyboru po niemiecku) lub za trzy punkty (pytania otwarte po niemiecku). Tematyką konkursu w tym roku była Austria. Najlepszy w tej dziedzinie oraz obranej strategii okazał się zespół z Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem, w składzie: Małgorzata Kruszewska, Marcin Tomaszewski, Jakub Dołęgowski. Do konkursu uczniów przygotowała pani Joanna Piekutowska. Ten zespół będzie reprezentował nasz region na konkursie ogólnopolskim w czerwcu w Krakowie. 

      Drugie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży w składzie: Lena Siudakiewicz, Julia Pezowicz i Mikołaj Ruszczyk. Uczniów do konkursu przygotowała pani Sylwia Wądołowska. Warto podkreślić, iż różnica między zespołami z miejsca pierwszego i drugiego wyniosła tylko jeden punkt. Trzecie miejsce osiągnęli uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach,  a czwarte uczniowie z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży.

      Podczas rozdania nagród swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele uczelni, które objęły patronat nad naszym przedsięwzięciem: dr Izabela Sekścińska, prodziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Akademii Nauk Stosowanych w Łomży, dr inż. Piotr Ponichtera, dziekan ds. nauk społecznych, medycznych i nauk o zdrowiu Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży oraz mgr Dorota Dąbrowska – wicedyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży.

      Wszyscy uczniowie otrzymali zaświadczenia o udziale w konkursie, a zwycięskie drużyny dostały również drobne upominki oraz dyplomy i puchary dla szkół. Fundatorami nagród byli: Ambasady Niemiec i Szwajcarii, Instytut Austriacki w Warszawie, Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży, Akademia Nauk Stosowanych w Łomży oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Łomża. Dyplomy zostały przygotowane w Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy serdecznie zaangażowania, a nauczycielom dziękujemy za podjęty trud przygotowania młodzieży.
       

      Konkurs organizowany jest przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego od ośmiu lat i przebiega trzyetapowo: na szczeblu szkolnym, regionalnym i ogólnopolskim.

      Za zwycięską drużynę trzymamy kciuki w czerwcu, a pozostałym uczestnikom życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

       

     • Konkurs międzyszkolny „Różne oblicza księstwa Liechtensteinu”

      28.04.2023

      20 kwietnia odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Różne oblicza księstwa Liechtensteinu”. Na konkurs wpłynęły 64 prace z 32 szkół z naszego regionu. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica 3 klasy TR ZSEiO nr 6 w Łomży Milena Gutowska, zajmując 2 miejsce.

      Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli języka niemieckiego Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży we współpracy z Oddziałem Łomża Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży. Honorowy patronat nad konkursem objął pan Mariusz Chrzanowski, prezydent Miasta Łomży.

      Celem podjętej inicjatywy było 

      • rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań językiem niemieckim;
      • poszerzenie wiedzy na temat krajów niemieckiego obszaru językowego;
      • motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego w ciekawy i przyjemny sposób;
      • rozwijanie kreatywności, wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej;
      • rozwijanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy i korzystania z różnych źródeł informacji,
      • zacieśnienie współpracy z rodziną książęcą von und zu Liechtenstein.

      Najlepsze prace zostaną zamieszczone w specjalnie przygotowanym kalendarzu na rok 2024, który zostanie przesłany do rodziny książęcej w Lichtensteinie.

     • Mistrzostwa miasta w siatkówce

      27.04.2023

      27 kwietnia odbył się turniej o Mistrzostwo Miasta Łomża w siatkówce dziewcząt. Zawodniczki reprezentujące naszą szkołę pod opieką p. Anety Zadrogi-Siwek i p. Grzegorza Bielickiego pokazały się ze świetnej strony zajmując II miejsce.

      Skład drużyny:

      • Marta Wygnał
      • Anna Wiśniewska
      • Aleksandra Brzeziak
      • Aleksandra Łada
      • Zuzanna Staniórska
      • Marta Mroczkowska
      • Weronika Kryś
      • Gabriela Baczewska
      • Aleksandra Żebrowska
      • Karolina Dąbrowska
      • Aleksandra Cimochowska
      • Natalia Modzelewska

      Ogromne brawa i życzenia dalszych sukcesów dla Dziewcząt!

      Natomiast Zawodnicy reprezentujący naszą szkołę w finale chłopców (opiekun p. Aneta Zadroga-Siwek) zajęli V miejsce.

       

      Skład drużyny:

      • Dawid Resko
      • Jakub Kochanowski 
      • Robert Modzelewski
      • Krystian Mrozek
      • Dawid Palczewski
      • Mateusz Czerwiński
      • Jakub Gadomski
      •  Mateusz Grala

      Gratulacje dla zawodników.

       

      Tekst i zdjecia: Grzegorz Bielicki

   • Kontakt

    • Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży
    • administrator: admin@ekonomiklomza.pl
    • (+48) 86-216-62-63
    • ul. M. Kopernika 16, 18-400 Łomża Poland
    • sekretariat@ekonomiklomza.pl; zselomza@poczta.onet.pl
    • IOD Paweł Stankowski kontakt@iod24.eu
   • Logowanie