• Nowy rok szkolny rozpoczęty

      04.09.2023

      Ponad siedmiuset uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży rozpoczęło dziś w towarzystwie swoich nauczycieli rok szkolny 2023/2024. Zebranych na placu apelowym serdecznie powitał dyrektor szkoły Pan Paweł Drożyner, który wygłosił okolicznościowe przemówienie oraz zapoznał wszystkich z treścią listów skierowanych do społeczności szkolnej przez Ministra Edukacji i Nauki dr. hab. Przemysława Czarnka oraz Prezydenta Miasta Łomży dr Mariusza Chrzanowskiego.

      W uroczystości wzięli też udział zaproszeni goście: przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji kapitan Adam Jarnutowski oraz porucznik Adam Ozga z 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, który przekazał szkole wyjątkowy Kalendarz z mundurem.

     • Szkolne egzaminy poprawkowe

      14.08.2023

      Szkolne egzaminy poprawkowe odbędą się w dniach 23 i 24 sierpnia 2023 r. od godz. 9.00

      23 sierpnia w środę odbędą się poprawki z przedmiotów:

      • j. polski
      • język angielski zawodowy
      • procesy magazynowe
      • planowanie procesów transportowych
      • strategia w reklamie
      • fizyka

      24 sierpnia w czwartek odbędą się poprawki z przedmiotów:

      • matematyka 
      • język angielski
     • Egzaminy maturalne w sesji poprawkowej

      14.08.2023

      Maturalne egzaminy poprawkowe odbędą się we wtorek 22 sierpnia 2023 r. o godz. 9:00.

      Przypominamy, że do poprawki z matury przystępują absolwenci, którzy nie zdali egzaminu z jednego przedmiotu.

      • Język angielski Formuła 2023 – czytelnia
      • Język angielski Formuła 2015 – sala 7
      • Matematyka Formuła 2023 – sala 14
      • Matematyka Formuła 2015 – sala 14
      • Język polski Formuła 2015 – sala 14

      Listy zdających są dostępne na holu głównym przed sekretariatem oraz na drzwiach poszczególnych sal.

      Prosimy o przybycie na egzamin wcześniej, tj. ok. godz. 8:40.

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

      23.06.2023

      Za nami 10 miesięcy intensywnej pracy i nauki. Dziesiejszy upalny, pogodny poranek rozpoczął upragnione wakacje. Zanim to jednak nastąpiło, zebraliśmy się na szkolnym placu apelowym, by w obecności zaproszonych gości podsumować rok szkolny 2022/2023.

      Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk Pana Dyrektora Pawła Drożynera świadectwa z wyróżnieniem, a zwycięzcy rozmaitych konkursów przedmiotowych - nagrody. Nie zabrakło również okolicznościowych przemówień.

      Po głównych uroczystościach, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami, podczas których podziękowali za całoroczną opiekę i otrzymali życzenia udanego, bezpiecznego wypoczynku.

      Do zobaczenia we wrześniu!

     • Mistrzostwa Ekonomika w siatkówce

      21.06.2023

      19 czerwca 2023 roku zostały rozegrane mistrzostwa Ekonomika w siatkówce, w których udział wzięło 9 zespołów 7 osobowych. Rozgrywki prowadzone były w 3 fazach. Pierwsze dwie była to gra w grupach, natomiast trzecia była fazą finałową. W sumie dało to nam 18 meczy jednego dnia.

      Wiele spotkań było bardzo emocjonujących i zaciętych. Nie brakowało też niespodzianek na każdym etapie zawodów, a najlepszym przykładem może być mecz finałowy, w którym to spotkały się dwie drużyny z klasy 2 TL OPW. Drużyna 2TL OPW II wygrała z drużyną 2 TL OPW pomimo, że pierwszego seta przegrała dość wysoko. Ostatecznie potrafiła ona odwrócić losy spotkania i okazała się zwycięzcą tych mistrzostw. Na najniższym stopniu podium uplasowała się 3TL OPW. Bardzo miło jest oglądać rywalizację tych klas, zawsze w duchu fair play. Widać, jak napędzają siebie nawzajem, dzięki czemu podnoszą swoje umiejętności. Czwarte miejsce zdobyła drużyna składająca się z dziewcząt z klasy 4 TAp. Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników biorących udział w mistrzostwach oraz podziękowania dla licznie zgromadzonej publiczności.

      Impreza odbyła się w ramach projektu „Młody – Aktywny – Obywatel: Inicjatywa szkolna!”, realizowanego przez Stowarzyszenie Sapere Aude. Serdeczne podziękowania dla Pana Tomasza Wróblewskiego.

      Nagrody indywidualne otrzymali:

      • MVP mistrzostw dziewcząt Brzeziak Aleksandra (2TLopw)
      • MVP mistrzostw chłopców Cwalina Dawid (2TLopw)
      • Nagrodę odkrycie turnieju zdobyła Klaudia Krajewska (4TAp)

      Klasyfikacja końcowa : 

      • 1 miejsce 2TL OPW II
      • 2 miejsce 2TL OPW
      • 3 miejsce 3TL OPW
      • 4 miejsce 4TAp
      • 5 miejsce 1 TL
      • 6 miejsce 4TLp
      • 7-9 miejsca 4 TLp, 3TTr/ach, 4TT/Bp

      Opracował: Grzegorz Bielicki

     • Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam” w naszej szkole

      21.06.2023

      16 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Każdy mógł przynieść swoją ulubioną książkę lub wypożyczyć w bibliotece. Celem spotkania było przede wszystkim zachęcenie młodzieży do czytania książek i pokazanie tym, którzy nie czytają, że nie jest to czynność niemodna, nudna czy też wstydliwa. Książki pobudzają naszą wyobraźnię, dzięki czemu możemy się przy tym również wspaniale bawić. Jeśli lektura jest ciekawa, to nie potrzebujemy innych dodatkowych zajęć, chcemy ją po prostu jak najszybciej przeczytać i dowiedzieć się, jak się zakończy. Jak napisał Umberto Eco: „Kto czyta książki, żyje podwójnie”.

      Tekst i zdjęcia: Natalia Przestrzelska

     • Gra terenowa

      19.06.2023

      16 czerwca 2023 r. uczniowie kształcący się w zawodzie technik organizacji turystyki wzięli udział w “Grze terenowej po Drozdowie i okolicy” zorganizowanej w ramach projektu “O przyrodzie dla każdego - mozaikowe działania edukacyjne w województwie podlaskim”. Wycieczka odbyła się na zaproszenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.

      Zabawa polegała na odebraniu w siedzibie Parku karty gry z mapą, a następnie dotarciu do oznaczonych na niej 10 punktów rozmieszczonych w różnych częściach Drozdowa i rezerwatu Kalinowo, na szlaku o długości ok. 3,5 km. W każdym z tych punktów uczestnicy musieli rozwiązać zagadkę i wpisać rozwiązanie na kartę, co pozwoliło odkryć główne hasło. 

      Uczniowie wzięli również udział w warsztatach “Czy przyrodzie trzeba pomagać?”. Dyrektor Parku Pan Mariusz Sachmaciński opowiadał w jaki sposób pracownicy Parku pomagają zwierzętom, które uległy wypadkowi bądź zostały porzucone przez rodziców. Nie obyło się bez niespodzianki. Uczniowie mogli sami nakarmić małe osierocone jeże oraz  zobaczyć, jak karmione jest wyrzucone z gniazda pisklę bociana.  

      Poza grą i warsztatami na uczniów czekały stoiska przyrodnicze, na których odpowiadali na pytania, zdobywali nagrody oraz pieczątki. Za rozwiązanie łamigłówki szkoła otrzymała sadzonki kwiatów wieloletnich, które uatrakcyjnią teren szkoły. 

      Tekst i zdjęcia: Magdalena Kamińska

       

     • Na poligonie

      18.06.2023

      W dniach 29-31 maja oraz 15-16 czerwca uczniowie z klas I, II i III TL OPW odbyli długo wyczekiwany wyjazd na poligon w okolicach wsi Morgowniki. Zajęcia poprowadzili żołnierze z 18 Pułku Logistycznego w Łomży.

      Podczas majowych zajęć kadeci zdobywali wiedzę oraz pogłębiali umiejętności m. in. z zakresu maskowania i doskonalenia pozycji strzeleckich. Uczyli się poruszać w marszu ubezpieczonym oraz wykonywali okop. 

      Natomiast pierwszego czerwcowego dnia szkolenia przed kadetami zostało postawione zadanie stworzenia ukrytego tymczasowego schronienia z dostępnych w lesie materiałów. Po krótkim instruktażu, przedstawieniu zasad bezpieczeństwa i podzieleniu na 4-osobowe sekcje uczniowie zabrali się do pracy. Po godzinie ich budowle zostały skrupulatnie ocenione przez instruktorów pod względem trwałości i walorów maskujących. 

      Następnego dnia kadeci podzieleni na klasy wzięli udział w marszu ubezpieczonym. Zadaniem II TL OPW było pokonanie odcinka 1 kilometra, ponosząc możliwie najmniejsze straty, natomiast celem III TL OPW było maksymalne utrudnienie zadania swoim młodszym kolegom.                                       

      Kadeci musieli wykazać się pomysłowością w tworzeniu pułapek, sprytem, spostrzegawczością, zdolnościami kamuflażu, zdecydowaniem oraz odpowiedzialnością za siebie i swoich towarzyszy broni.

      Nie obyło się bez „ofiar”, „rannych”, jeńców, brawurowych szturmów i  kontrolowanych odwrotów na z góry ustalone pozycje.  Po zakończeniu zajęć wszyscy polegli ożyli i udali się w miłej atmosferze na ognisko.

      Tekst: Konrad Gałązka, klasa II TL OPW

      Zdjęcia: Grzegorz Bielicki

       

     • Integracja na łonie natury

      18.06.2023

      W dniach 12-14 czerwca 2023 roku, klasa 2TL OPW uczestniczyła w wyjeździe integracyjno-rekreacyjnym, gdzie doskonaliła umiejętności pływania kajakiem po Czarnej Hańczy oraz poruszania się po terenie leśnym. 

      Początek wyprawy zaczął się w miejscowości Wysoki Most, gdzie po instruktażu zachowania się na wodzie oraz technik płynięcia w kajaku, wyruszamy na spływ malowniczym odcinkiem do miejscowości Frącki, w której to mamy naszą bazę noclegową (Stanica Wodna PTTK Frącki), mijając niejednokrotnie po drodze rodziny łabędzi oraz różne gatunki kaczek, ptaków i innych zwierząt. Na miejscu czeka na nas pyszny obiad oraz wiele atrakcji w postaci gier i zabaw. Rozgrywamy mecze siatkówki, gramy w darta, bule. Wieczorem korzystamy z sauny i bani, po których zażywamy orzeźwiających kąpieli w rzece. Wieczorem rozpalamy ognisko i do późnych godzin w wesołej atmosferze integrujemy się w grupie.

      Drugi dzień rozpoczynamy śniadaniem, a zaraz po nim ponownie ruszamy w wyprawę kajakami dopływając do miejscowości Okółek, w której zaczynamy naszą grę terenową. Dzielimy się na grupy, wybieramy, kto jaką funkcję będzie pełnił w danej grupie i wyposażeni w sprzęt jesteśmy gotowi podjąć wyzwanie, jakie na nas czekało. Ruszamy, a po drodze odnajdujemy ukryte skrzynie, wykonujemy zadania i po kilkugodzinnym marszu każda z grup bezbłędnie dociera do bazy. Zmęczeni ale uśmiechnięci siadamy do obiadu i ponownie oddajemy się pięknym widokom. Regenerujemy się w saunie i bani połączonym z wejściem do rzeki. W czasie wolnym rozgrywamy mecze w siatkówkę. Późnym wieczorem organizujemy dyskotekę połączoną z ogniskiem. Trzeciego dnia, po porannej toalecie i śniadaniu, dzielimy się na grupy. Jedna część kontynuuje grę w siatkówkę, natomiast druga doskonali umiejętności strzeleckie z wiatrówek. Po południu wyruszamy w drogę powrotną do domu.

      Dziękujemy za ciepłe przyjęcie właścicielom stanic wodnych w Jałowym Rogu oraz we Frąckach, których usługi serdecznie polecamy.

      Tekst i zdjęcia: Grzegorz Bielicki

     • Kamil Sobociński w gronie zwycięzców Wojewódzkiego Konkursu Logistycznego

      17.06.2023

      16 czerwca 2023 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Staszica w Białymstoku odbył się I Wojewódzki Konkurs Logistyczny w ramach projektu "# Staszic Team - program wsparcia kształcenia zawodowego". W gronie zwycięzców, zajmując III miejsce, znalazł się Kamil Sobociński z klasy IV TLp. Uczniowie z podlaskich szkół zmierzyli się z szerokimi zagadnieniami z obszarów magazynowania, dokumentacji, przepisów prawnych dotyczących transportu, formowania jednostek ładunkowych i ich transportu.

      Konkurs miał charakter indywidualny - uczestnicy rozwiązywali test i zadanie praktyczne oraz drużynowy. Zadanie dla zespołów opracowała firma DPD Polska, która przygotowała nietypowy ładunek do wysłania. Wcześniej należało odpowiednio go zabezpieczyć, zapakować i  sporządzić list przesyłowy firmy kurierskiej DPD. Naszą szkołę dzielnie i z zaangażowaniem reprezentowali  również: Julia Frydrych, Mateusz Czerwiński, Hubert Jabłonowski, Rafał Jarnutowski i Przemysław Piekarski (wszyscy z klasy IV TLp).

      Tekst i zdjęcia: Katarzyna Szymańska

    • Handel ludźmi
     • Handel ludźmi

      12.06.2023
      Podlaski Kurator Oświaty przypomina, że "wakacje to dla wielu uczniów szkół ponadpodstawowych nie tylko czas odpoczynku, ale również wyjazdów za granicę do pracy. Absolwenci tych szkół również podejmują decyzje o wyjeździe na stałe. Taki wyjazd może być szansą na zmianę życia na lepsze, ale wiąże się również z różnymi zagrożeniami. Młodzi ludzie stają się mimowolnie potencjalnymi ofiarami działalności przestępczej, jaką jest handel ludźmi".
     • Technik Organizacji Turystyki na lekcji terenowej 

      12.06.2023

      Już za chwilę kończy się kolejny rok szkolny. Czas na podsumowanie materiału oraz analizę tego, co i w jakim stopniu udało się opanować. 25 maja 2023 roku uczniowie klas turystycznych, dzięki swoim nauczycielom p. Magdalenie Kamińskiej i p. Mariuszowi Sachmacińskiemu, wzięli udział w lekcjach terenowych. Czym są lekcje terenowe? To nic innego jak doświadczenie tego, czego uczymy się w szkole z podręczników, poza budynkiem szkoły. 

      Celem zajęć było pokazanie uczniom:

      • zadań i obowiązków pilota oraz przewodnika turystycznego;
      • atrakcji turystycznych Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi
      • czym są ścieżki edukacyjne i przyrodnicze;
      • po co tworzy się Rezerwaty Przyrody;
      • zasad funkcjonowania punktu informacji turystycznej oraz omówienie sposobu kategoryzacji takich miejsc;
      • możliwości i sposobu przekazywania informacji dotyczących atrakcji turystycznej.
      • ocena stopnia zapamiętanych informacji.

      Uczniowie pod opieką pracownika Łomzyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi odwiedzili Rezerwat Przyrody Kalinowo, mieli okazję zapoznać się z celami ochrony rezerwatu, sposobem oznaczania ścieżek edukacyjnych oraz bogactwem flory i fauny tego terenu.

      Pracownik Punktu Informacji Turystycznej dokładnie przedstawił grupie wyposażenie oraz  wymagania, którym musi sprostać jednostka, aby móc świadczyć usługi w takim zakresie.

      Uczniowie mieli okazję zobaczyć czym jest wystawa stała oraz poznać zasady jej przygotowywania. Zapoznali się z gatunkami zwierząt, które występują na obszarze parku, posłuchali ciekawostek z nimi związanych.

      Przewodnik turystyczny zabrał grupę na ścieżkę przyrodniczą i pokazał, jak dużą atrakcją turystyczną może być “zwykła” łąka. Zdradził tajniki swojej pracy, pokazał jak opowiadać aby zaciekawić. 

      Na zakończenie grupa wspólnie dokonała “burzy mózgów”, podczas której uczniowie spontanicznie wymieniali informacje usłyszane podczas lekcji. 

      Nie obyło się bez sprawdzianu, z którym uczniowie poradzili sobie bez najmniejszego problemu, mimo, iż do łatwych nie należał. 

      Można śmiało stwierdzić, iż taki sposób przeprowadzenia lekcji sprzyja utrwalaniu wiedzy i stwarza możliwość przeprowadzania analiz na podstawie przeżyć i doświadczeń. Daje duże możliwości pracy dla nauczyciela i ucznia.

      Tekst i zdjęcia: Magdalena Kamińska

       

     • Z wizytą w Urzędzie Miasta

      12.06.2023

      6 czerwca br. klasa IV TAp pod opieką nauczycieli: Pana Arkadiusza Bałazy i Pani Natalii Przestrzelskiej odwiedziła Urząd Miejski w Łomży. 

      Pierwszym punktem wycieczki było spotkanie z Prezydentem Miasta - Panem Mariuszem Chrzanowskim. Włodarz miasta przybliżył uczennicom zadania samorządu miejskiego oraz pracę Urzędu Miejskiego. 

      Szkolna wycieczka odwiedziła również Urząd Stanu Cywilnego i Salę Ślubów. 

      Ostatnim punktem było spotkanie z przewodniczącym Rady Miejskiej Łomży - Panem Wiesławem Grzymałą, który opowiadał o działalności tego organu miasta.

      Spotkanie odbyło się w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Łomża – wczoraj – dziś i jutro” mojego autorstwa. Była to ciekawa lekcja z wiedzy o społeczeństwie dotycząca funkcjonowania lokalnego samorządu.

       

      Opracował: Arkadiusz Bałazy

       

     • W służbie Ojczyźnie

      08.06.2023

      4 czerwca 2023 roku zakończył się Projekt Edukacyjny "W służbie Ojczyźnie", w którym brała udział klasa II TL OPW tworząc dwie sekcje pod opieką Pani Anety Zadroga-Siwek i Pana Grzegorza Bielickiego. Organizatorem był Instytut Pamięci Narodowej oddział Białystok wspólnie z 1 Podlaską Brygadą Obrony Terytorialnej.

      Projekt składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polegał na udziale w cyklu zajęć edukacyjnych prowadzonych przez historyków Instytutu Pamięci Narodowej, drugi etap to jednodniowe zajęcia proobronne. W trakcie szkolenia uczniowie zdobywali wiedzę oraz pogłębiali umiejętności m.in. z zakresu medycyny pola walki, metod określania odległości, technik survivalowych, pracy na mapie i poruszania się w terenie oraz maskowania. W kolejnej części zajęć poszczególne sekcje uczniów zmierzyły się w zawodach, podczas których należało wykazać się umiejętnościami ładowania magazynka na czas, czołgania, rozpalenia ognia, rzutu granatem do celu, holowaniu wojskowej ciężarówki i określania odległości.

      Opracował: Grzegorz Bielicki

     • W służbie prawu

      08.06.2023

      W poniedziałek 5 czerwca przedstawiciele Zakładu Karnego w Czerwonym Borze realizowali w klasach pierwszych i drugich program edukacji prawnej pt. "W służbie prawu".

      Dwa spotkania z uczniami  z zakresu edukacji prawnej młodzieży związane były z prewencją przestępstw.

      Podczas zajęć uczestnicy programu mogli się dowiedzieć:

      • od kiedy i na jakich zasadach można ponosić odpowiedzialność karną,
      • co grozi nieletnim za łamanie prawa,
      • jak wygląda życie w więzieniu,
      • jak wygląda praca w Służbie Więziennej.

      Funkcjonariuszom służby więziennej towarzyszył pies - funkcjonariusz  o imieniu "Nala", który bardzo pomaga w codziennej pracy pracownikom w wyszukiwaniu niedozwolonych „produktów”.

      Uczniowie mogli obejrzeć środki ochrony  stosowane w służbie więziennej oraz środki obezwładniania osadzonych.

      Zajęcia były interesujące, szczególne zainteresowanie dało się zauważyć, gdy poruszano obszar odpowiedzialności nieletnich.

      Liczymy na dalszą współpracę w zakresie uświadamiania młodym ludziom,  że prawo trzeba znać, aby mieć większą świadomość swojego postępowania.

      Opracował: Krzysztof Domalewski

     • Konkurs Historyczny Epoka Prymasa Tysiąclecia

      05.06.2023

      31 maja 2023 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie odbyła się XXI edycja Konkursu Historycznego "Epoka Prymasa Tysiąclecia".

      Do finału konkursu zakwalifikowało się 48 uczniów szkół ponadpodstawowych i 38 uczniów szkół podstawowych. 

      Konkurs był dwuetapowy: test, następnie odpowiedzi ustne wyłonionych finalistów na pytania problemowe z zakresu historii i biografii Prymasa.

      Uczennica naszej szkoły, Anna Kadyszewska z klasy IVTAp zdobyła tytuł finalisty w/w konkursu, zajmując szóste miejsce.
       

      Opracował: Arkadiusz Bałazy

       

     • Łomża na starej fotografii

      31.05.2023

      25 maja 2023 r. w murach Ekonomika gościliśmy Pana Michała Kaczyńskiego, pracownika Archiwum Państwowego w Białymstoku Odział w Łomży, który wygłosił prelekcję na temat: „Łomża wczoraj i dziś”. Uczennice z klasy IVTAp miały okazję obejrzeć Łomżę na starej fotografii. Prelegent wyświetlał zdjęcia miejsc na mapie Łomży na zasadzie retrospekcji.

      Opracował: Arkadiusz Bałazy

     • Mistrzostwa Ekonomika w piłce nożnej

      30.05.2023

      26 maja 2023 r. odbył się wewnątrzszkolny turniej piłki nożnej, który dzięki wspaniałej pogodzie został rozegrany na boisku szkolnym przy ulicy Kopernika 16. Uczniowie, którzy zgłosili się do rywalizacji w turnieju, spędzali piątkowy poranek na zmaganiach sportowych, a koledzy i koleżanki ze szkoły dopingowali swoich faworytów.

      Do rozgrywek zgłosiło się 9 drużyn, które składały się łącznie z 60 uczniów naszej szkoły.

      Współzawodnictwo przebiegało w miłej, koleżeńskiej atmosferze, zgodnie z duchem gry fair play. Uczestnicy turnieju rozegrali łącznie 18 spotkań, które pozwoliły wyłonić najlepsze 3 drużyny oraz najlepszych zawodników  turnieju.  

      I miejsce - klasa 4TLp w składzie: Bartosz Frąckiewicz, Mateusz Czerwiński, Adam Zadroga, Krystian Poliński, Dawid Krzewski, Jakub Gadomski

      II miejsce - klasa 2TL OPW w składzie: Jakub Kochanowski, Kamil Marczak, Adam Górski, Karol Konopka, Krzysztof Wiśniewski, Kacper Szymański

      III miejsce - klasa 3 TL OPW w składzie: Kacper Zając, Karol Śliwka, Maciej Szulc, Bartosz Lipka, Wiktor Cychol, Adrian Jarnutowski, Piotr Cencelewicz

      Najlepszy Zawodnik - Maciej Szulc

      Najlepszy Bramkarz - Kacper Szymański

      Król Strzelców - Adam Zadroga

      Opracował: Sebastian Dąbrowski

     • Wizyta na strzelnicy

      26.05.2023

      24 maja członkowie szkolnego koła strzeleckiego wybrali się na strzelnicę sportową w Piątnicy. Wcześniej, podczas zajęć w szkole, na szkolnych wiatrówkach, uczyli się obsługi broni, postaw strzeleckich, zasad bezpieczeństwa podczas strzelania oraz oczywiście ćwiczyli celność, technikę oddychania i skupienie na celu.

      Wizyta na strzelnicy rozpoczęła się od wprowadzenia, instruktarzu w posługiwaniu się bronią palną oraz bezpieczeństwem na strzelnicy. Instruktorzy opowiedzieli w skrócie o funkcjonowaniu klubu strzeleckiego i zachęcali młodzież do zapisywania się do klubu. Następnie, pod opieką instruktorów młodzież mogła postrzelać zarówno z pistoletu jak i z karabinka. W międzyczasie uczestnicy wycieczki chętnie piekli kiełbaski na ognisku.

      Atmosfera podczas wyjścia była bardzo przyjazna, a pogoda piękna. Instruktorzy ze strzelnicy chwalili młodzież zarówno za kulturę osobistą oraz za posiadane już umiejętności w posługiwaniu się bronią.

      Autor: Piotr Rogalski

   • Kontakt

    • Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży
    • administrator: admin@ekonomiklomza.pl
    • (+48) 86-216-62-63
    • ul. M. Kopernika 16, 18-400 Łomża
     Poland
    • sekretariat@ekonomiklomza.pl; zselomza@poczta.onet.pl
    • IOD Paweł Stankowski kontakt@iod24.eu
   • Logowanie