• Przedsiębiorca turystyczny w Ekonomiku

      30.03.2023

      29 marca z wizytą w naszej szkole zjawił się Pan Piotr Olszewski – właściciel Stanic Wodnych PTTK Frącki i Jałowy Róg oraz instruktor turystyki kwalifikowanej i offroad’u. Obie stanice znajdują się na terenie Puszczy Augustowskiej, nad jednym z najpopularniejszych i najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce – Czarną Hańczą.

      W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas turystycznych: 3TT, 4TT oraz 4TTp. Nasz gość opisał czym się zajmuje, jaką działalność prowadzi oraz o swojej pasji i zamiłowaniu do turystyki oraz przygody. Pan Piotr skupił się głównie na turystyce kwalifikowanej, ale opowiadał również o grach terenowych, strzelaniu z łuku, o terenowej jeździe samochodem czyli o off-road’zie, o obozach dla młodzieży, zimowych i nocnych spływach kajakowych. Swój wykład wzbogacił o ciekawe zdjęcia oraz filmy. Spotkanie trwało 90 minut, było bardzo ciekawe, a nasz gość zaprezentował spojrzenie na turystykę z trochę innej, własnej, oryginalnej perspektywy.

      Tekst i zdjęcia: Piotr Rogalski

     • „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”

      27.03.2023

      10.03.2023 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży został przeprowadzony I etap konkursu „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. Tegoroczna edycja dotyczyła drugiego co do wielkości państwa niemieckojęzycznego – Austrii.

      Uczniowie w trzyosobowych zespołach rozwiązywali test z wiedzy o Austrii. W naszej szkole do rywalizacji konkursowej przystąpiło 8 drużyn z klas 1- 4 technikum. Test zawierał pytania otwarte jak i zamknięte z zakresu podstawowych informacji o Austrii, geografii, gospodarki, historii, kultury, typowego jedzenia i picia, osobistości pochodzących z tego kraju oraz polityki i sportu. Wiedza bardzo rozległa i szczegółowa. Oto kilka przykładów:

      • Hymn narodowy Austrii ma tytuł ….
      • Samochodowa tablica rejestracyjna Austrii ma literę …..
      • Gdzie znajduje się pałac Schönbrunn?
      • Z jakim małym państwem graniczy Austria od zachodu?
      • Najważniejszym źródłem prądu w Austrii jest …….
      • Kto w XIX wieku spopularyzował walca?
      • Najbardziej znany tort Wiedeński nazywa się ….

      Najlepiej z pytaniami testowymi poradziła sobie drużyna z klasy I TL w składzie: Lena Siudakiewicz, Julia Pezowicz i Mikołaj Ruszczyk zdobywając 53 punkty. Miejsce II zajęła drużyna w składzie: Kacper Szymański z klasy II TL OPW, Michał Laskowski i Hubert Skalski z klasy II TR, zdobywając 40 punktów. Na miejscu III uplasował się zespół z klasy IV TLp w składzie Julia Kościelecka, Mateusz Czerwiński i Jakub Gadomski, uzyskując 37 punktów.

      Zwycięska drużyna 22 kwietnia weźmie udział w etapie regionalnym i powalczy o awans do finału konkursu ogólnopolskiego Trubolandeskunde.

      Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki w kolejnym etapie.

      Konkurs został przeprowadzony przez nauczycieli języka niemieckiego w naszej szkole: p. Sylwię Wądołowską, p. Ewę Korytkowską i p. Michała Polkowskiego.

    • Z wizytą w Przedszkolu Publicznym nr 14
     • Z wizytą w Przedszkolu Publicznym nr 14

      24.03.2023

      24 marca 2023 r. w ramach realizowanego w ZSEiO nr 6 w Łomży projektu „Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję” w ramach Programu Rozwój Lokalny, finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021, nauczyciele naszej szkoły:  Justyna Zaczek, Hanna Cwalina,  Agnieszka Leśniewska i Maciej Powichrowski przy zaangażowaniu uczennic z klasy 2 i 3 w zawodzie technik ekonomista, zorganizowali i przeprowadzili  warsztaty dla dzieci,  w dwóch grupach 5-latków Przedszkola Publicznego nr 14 w Łomży i ich opiekunów,  pod nazwą ,,Odkrywanie talentów manualnych, technicznych wśród dzieci i młodzieży”. 

     • Drużyna Futsalu z awansem!

      24.03.2023

      Wraz z początkiem roku szkolnego 2022/2023 została reaktywowana szkolna drużyna futsalu chłopców. Uczniowie Ekonomika pod wodzą p. Sebastiana Dąbrowskiego rozpoczeli zmagania w IV lidze Licealiady Województwa Podlaskiego w futsalu.

      Do ligowych rozgrywek  w sezonie 22/23 przystąpiło 7 zespołów: ZSZ Sokółka, ZSOiZ Mońki, I LO Bielsk Podlaski, ZS 4 Bielsk Podlaski, ZST Białystok, ZSR Krzyżewo oraz łomżyński Ekonomik. Nasi podopieczni wywalczyli awans do wyższej klasy rozgrywkowej pokonując 4 zespoły i dwukrotnie uznając wyższość przeciwników, co pozwoliło im uplasować się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej.

      Wartym podkreślenia jest fakt, iż w meczu decydującym o awansie, rozgrywanym z drużyną z Bielska Podlaskiego, uczniowie Ekonomika na 12 minut przed końcowym gwizdkiem przegrywali 1:4, a mimo to zdołali wrócić do gry i wygrać mecz 5:4.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Tekst: Sebastian Dąbrowski

     • Od technika do logistyka 4.0

      23.03.2023

      23.03.2023 r. w naszej szkole odbył się pierwszy etap ogólnopolskiego konkursu logistycznego organizowanego przez Międzyuczelniane Koło Studenckie „LogPoint” Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Opolskiego wraz z Kołem Logistycznym "Sigma" z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Opolu.

      Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Technikum logistyczne  ZSEiO reprezentowało 39 uczniów klasy: II TL OPW, III TL OPW, IV TLp i IV TL. Uczniowie rozwiązywali za pomocą platformy testportal.pl  test on- line, gdzie oprócz wiedzy mierzyli się też z czasem.

      Celem organizatorów konkursu jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów szkół ponadpodstawowych problematyką logistyczną, upowszechnianie wiedzy logistycznej, promowanie postaw twórczych i przedsiębiorczych.

      Opracowanie i zdjęcia: Katarzyna Szymańska

     • Giełda Szkół

      23.03.2023

      22 marca 2023 r. w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży odbyła się Giełda Szkół – Festyn Szkół Zawodowych, w której wzięli udział uczniowie Ekonomika.

      Przedsięwzięcie miało na celu zapoznanie ósmoklasistów z Łomży i okolic z ofertą miejskich szkół ponadpodstawowych. Stoisko naszej szkoły odwiedziło wielu spośród 1200 uczestników wydarzenia.

     • Pierwszy dzień wiosny

      23.03.2023

      21 marca corocznie wyznacza oczekiwany początek wiosny. W naszej szkole był on okazją do spędzenia czasu nieco inaczej niż zwykle. Część uczniów przyszła bez plecaków, przynosząc podręczniki w walizkach czy transporterach dla zwierząt lub przywożąc je w dziecięcych wózkach. Inni integrowali się przy wspólnych posiłkach lub grach planszowych.

      Niewątpliwie jednak największą atrakcją był mecz piłki siatkowej rozegrany przez drużyny uczniów i nauczycieli w obecności pełnej galerii kibiców. Rozgrywka, która wszystkim dostarczyła niezapomnianych wrażeń, odbyła się w przyjaznej atmosferze, z zachowaniem zasad fair play. Zwycięzcami zostali nieco bardziej doświadczeni zawodnicy z grona pedagogicznego, którym serdecznie gratulujemy!

      Wszyscy chętni mogli spróbować tego dnia wyśmienitej waty cukrowej ufundowanej przez Samorząd Uczniowski, produkowanej na miejscu przez niezawodne dziewczęta z kl. 3 TA.

       

     • Targi Wojskowe

      22.03.2023

      W piątek 17 marca 2023 r. uczniowie klas 1 i 3 Oddziałów Przygotowania Wojskowego wybrali się na Targi Wojskowe w Wysokiem Mazowieckiem. Targi miały na celu zachęcenie młodych przyszłych żołnierzy do nowych wyzwań. Młodzież miała okazję porozmawiać z zawodowymi żołnierzami i zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt ich wyszkolenia, a na koniec spróbować smacznej wojskowej grochówki.

      Tekst i zdjęcia: Julia Malesa, Agata Sadłowska

     • Sukces na Bank

      22.03.2023

      22 marca 2023 rok uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskim turnieju wiedzy o finansach i ekonomii dla szkół średnich „Sukces na Bank”.  W skład drużyny wchodzili:  Oliwia Rydzewska, Izabela Zawłocka, Marcin Sokalski, Marcin Urbanowski oraz Krystian Zawalich. Opiekunem drużyny była p. Agnieszka Leśniewska. Drużyna odpowiadała na 40 pytań i uzyskała 34 punkty. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Tekst i zdjęcia: Agnieszka Leśniewska

    • Spotkania z rodzicami
     • Spotkania z rodzicami

      22.03.2023
      26 marca 2023 r., w niedzielę, odbędą się spotkania z rodzicami. 
       
      Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień  w Łomży dotyczące uzależnień współczesnej młodzieży.
      Rodziców klas I i II zapraszamy o godz. 9.00 do sali gimnastycznej na 30-minutowe spotkanie z terapeutą
     • Uczniowie Ekonomika na wycieczce w Warszawie

      16.03.2023

      10 marca 2023 r. trzydzieścioro sześcioro uczniów technikum Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży wzięło udział w wycieczce w ramach projektu „Kształcenie zawodowe  szansą na lepszy start w dorosłość” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

      Młodzież naszej szkoły mogła poszerzyć swoją wiedzę na temat kształcenia na Uniwersytecie Warszawskim odpowiadającego potrzebom współczesnego rynku pracy.  Dużym zainteresowaniem uczniów kształcących się na kierunku technik ekonomista cieszyło się zwiedzanie Centrum Pieniądza  NBP w Warszawie. Wiele emocji dostarczył uczestnikom wycieczki film „Filip”, który obejrzeli w Multikinie Złote Tarasy. Tematyka wojenna przedstawiona została z perspektywy zwykłego chłopaka, który ucieka przed wojną.

      Tekst i zdjęcia: Iwona Listowska

     • Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

      16.03.2023

      14 marca 2023 roku w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki  i Transportu we Wrocławiu odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej we współpracy z Ministerstwem  Edukacji i Nauki. 

      Naszą szkołę reprezentowali, uzyskując tytuł finalisty: Partycja Panach, Jakub Górecki, Milena Mertens, Kamila Sarnacka i Julia Tyszkiewicz. Wszyscy finaliści  są  uczniami klasy IV TL. Znaleźli się oni w gronie najlepszych w zawodzie technik logistyk. W finale zetknęli się z pytaniami dotyczącymi wyzwań współczesnej ekologistyki, która była przewodnim tematem olimpiady. Sama olimpiada jako główny cel zakłada podniesienie poziomu kształcenia zawodowego, odkrywanie oraz rozwijanie uzdolnień i pasji uczniów w obszarze branży TSL, a także lepsze przygotowanie uczniów do nauki w szkołach wyższego stopnia (kształcących na kierunkach Logistyka i/lub Transport) lub do wykonywania zawodu.

      Tekst i zdjęcia: Katarzyna Szymańska

     • II Mistrzostwa Ekonomika Klas Mundurowych

      10.03.2023

      Dla uczczenia pamięci naszych Bohaterów, z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych,  po raz drugi odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Ekonomika Klas Mundurowych. Zawody przeprowadzone zostały 27 lutego 2023 roku. Udział wzięły trzy Oddziały Przygotowania Wojskowego. Tytułu mistrza, z jesieni 2022 roku, broniła klasa 3 TL OPW.

      Rywalizacja była zacięta i wyrównana, jednak wszystko odbyło się w przyjacielskiej atmosferze i  zachowaniem zasad fair-play. Młodzież rywalizowała w następujących konkurencjach: rzut granatem, tor przeszkód, drużynowy rzut do kosza, bieg łączony, konkurencja siłowa, transport rannego. Zawody kończył test dotyczący tematyki związanej z Żołnierzami Wyklętymi Niezłomnymi.

      Rywalizację wygrała klasa 2 TL OPW, zdobywając o 1 punkt więcej od klasy 3 TL OPW. Trzecie miejsce zajęła klasa 1 TL OPW.

      Zawody zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego.  

       

      Składy drużyn II Mistrzostw Ekonomika klas mundurowych:

       

      • 1 miejsce - 2 TL OPW: Jarnutowska Dominika, Górski Adam, Malesa Szymon, Konopka Karol, Brzeziak Aleksandra, Gadomska Julia, Solińska Kinga.
      • 2 miejsce - 3 TL OPW: Duda Marcin, Szulc Maciej, Zając Kacper, Śliwka Karol, Zaręba Natalia, Żebrowska Aleksandra, Dąbrowska Karolina.
      • 3 miejsce - 1 TL OPW: Demby Kacper, Sobuta Karolina, Parzych Klaudia, Brzózka Gabriel, Sejnowski Kacper, Łada Aleksandra, Grabowska Aleksandra.

      Opracował: Piotr Rogalski

     • Dzień Kobiet 2023

      08.03.2023

      Zgodnie z wieloletnią tradycją, społeczność szkolna zebrała się dziś w sali gimnastycznej, żeby wspólnie uczcić Dzień Kobiet.

      Na głowną część uroczystości złożyły się wzruszające życzenia, ktore w imieniu męskiej części naszej społeczności skierował do płci pięknej Pan Dyrektor Paweł Drożyner, po czym wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego przygotowanego pod kierunkiem Pana Krzysztofa Domalewskiego. O scenografię zadbała młodzież z technikum reklamy wraz z PaniąEwą Bielak.

      Zapraszamy do obejrzenia foto- i videorelacji.

     • Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna

      06.03.2023

      3 marca 2023 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim  odbył się etap okręgowy VII Edycji Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej Uniwersytetu Gdańskiego. Swoją wiedzę z zakresu szeroko rozumianej logistyki i spedycji sprawdzało ponad siedemdziesięciu uczniów szkół średnich z województwa podlaskiego i mazowieckiego.

      Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV TL i IV TLp: Banach Patrycja, Chrostowski Maksymilian, Jankowska Paulina, Mertens Milena, Sarnacka Kamila i Czerwiński Mateusz. Celem olimpiady organizowanej przez Wydział Ekonomiczny jest przede wszystkim zainteresowanie uczniów szkół ponadpodstawowych problematyką spedycyjną i logistyczną z perspektywą kontynuacji tych zainteresowań w charakterze studentów Uniwersytetu Gdańskiego.

      Tekst i  zdjęcia: Katarzyna Szymańska

     • "Ponieważ żyli prawem wilka, historia o nich głucho milczy..."

      04.03.2023

      1 marca 2023 roku odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten obchodzony jest dla uczczenia bohaterów tragicznych wydarzeń z 1951 r., kiedy to wykonano wyroki śmierci na kierownictwie IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. 1 marca 1951 r. w więzieniu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie zamordowano Łukasza Cieplińskiego, Adama Lazarowicza, Mieczysława Kawalca, Józefa Rzepkę, Franciszka Błażeja, Józefa Batorego i Karola Chmiela.

      Podczas apelu przedstawiono 3 sceny ukazujące postacie wyklętych: Mariana Plucińskiego pseud. „Mścisław”, Henryka Wieliczko pseud. „Lufa”, Tadeusza Zielińskiego pseud. „Igła” oraz Anatola Radziwonika, pseud. „Olech” Przybliżono także zebranym postać Danuty Siedzikówny, ps. „Inka” zamordowanej przez komunistycznych oprawców w sierpniu 1946 roku w gdańskim więzieniu przy ul. Kurkowej 12. Odegrano także scenę partyzantów rozmawiających w lesie. Całość dopełniła ciekawa scenografia, kostiumy uczniów i utwory muzyczne w wykonaniu szkolnego zespołu kierowanego przez Pana Krzysztofa Domalewskiego.

      Uroczystość przygotowali uczniowie klasy II TL OPW wraz z wychowawcą Panem Grzegorzem Bielickim. Godnym uwagi jest fakt, że zaangażowała się i czynny udział wzięła w przygotowaniach do apelu praktycznie cała klasa.

      Po apelu nastąpiło podsumowanie i wręczenie nagród II edycji zawodów klas mundurowych, oraz wyróżnieni zostali uczniowie z najwyższą średnią i najwyższą frekwencja w szkole.

       

      Uczniowie ze stuprocentową frekwencją na zajęciach w I semestrze roku szkolnego 2022/2023:

       

      • 1TA Bartosz Rogowski
      • 1TC Alicja Dąbrowska
      • 1TL Adam Mioduszewski
      • 1TL Lena Siudakiewicz
      • 1TL OPW Klaudia Parzych
      • 1TL OPW Karolina Sobuta
      • 1TRach. Patrycja Gacka
      • 1TRach. Aleksandra Galińska
      • 1TT Julia Bukowska
      • 1TT Karolina Olszewska
      • 2TL Damian Boguski
      • 2TR Weronika Przestrzelska
      • 3TT Magdalena Kochanowska
      • 4TA Magdalena Gadomska
      • 4TTp Aleksandra Wykowska

      Uczniowie z najwyższą średnią ocen w I semestrze roku szkolnego 2022/2023:

       

      • 4TT Kossakowski Dawid - średnia ocen 5,31 - zachowanie wzorowe
      • 4TT Modzelewska Natalia - średnia ocen 5,29 - zachowanie wzorowe
      • 4TA Kryś Weronika - średnia ocen 5,27 - zachowanie wzorowe
      • 4A p Pawelczyk Wiktoria - średnia ocen 5,17 - zachowanie bardzo dobre
      • 1TA Zienkiewicz Patrycja - średnia ocen 5,16 - zachowanie bardzo dobre
      • 4A p Bechta Zuzanna - średnia ocen 5,14 - zachowanie wzorowe
      • 1TA Przyborowska Ewelina - średnia ocen 5,11 - zachowanie bardzo dobre
      • 4TA Baczewska Gabriela - średnia ocen - 5,00 - zachowanie wzorowe
      • 4TBp Sokalski Marcin - średnia ocen 5,00 - zachowanie wzorowe
      • 4TL Mertens Milena - średnia ocen 5,00 - zachowanie bardzo dobre

       

      Tekst: Grzegorz Bielicki

      Foto/video: Magdalena Karwowska

    • Kontakt

     • Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży
     • administrator: admin@ekonomiklomza.pl
     • (+48) 86-216-62-63
     • ul. M. Kopernika 16, 18-400 Łomża Poland
     • sekretariat@ekonomiklomza.pl; zselomza@poczta.onet.pl
     • IOD Paweł Stankowski kontakt@iod24.eu
    • Logowanie