• Świętujemy Dzień Głośnego Czytania i Dzień Języków Obcych

      29.09.2022

      29 września 2022 r. osiem uczennic klasy II TT wzięło czynny udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Języków Obcych oraz corocznego Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, ustanowionego z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Trzy dni wcześniej na świecie obchodzi się Dzień Języków Obcych. Z tych okazji nasze uczennice po raz kolejny, w ramach wieloletniej współpracy szkoły z Miejską Biblioteką Publiczną w Łomży, zorganizowały i przeprowadziły pod kierunkiem Pana Bartłomieja Pytla bardzo udane warsztaty literacko-językowe.

      Dziewczęta z klasy II TT przeczytały dzieciom z łomżyńskiego Publicznego Przedszkola nr 14 angielską wersję książki o przygodach uznanej przez najmłodszych czytelników Kici Koci. Pozycja Kitty Kotty Helps to Clean (Kicia Kocia sprząta) została uważnie wysłuchana przez uczestników, a jej tematyka stanowiła motyw przewodni spotkania. Rozmawialiśmy o obowiązkach domowych, pomieszczeniach w domu oraz jego wyposażeniu. Warsztaty były okazją do obcowania z literaturą, osłuchiwania się z językiem angielskim oraz kształtowania w dzieciach poczucia odpowiedzialności za utrzymywanie porządku i czystości oraz pomaganie w tym starszym domownikom.

      Opracował: Bartłomiej Pytel

     • Ekonomik na Czarnej Hańczy

      28.09.2022

      W dniach 19-23 września wybrani uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spływie kajakowym rzeką Czarną Hańczą. Naszą bazą wypadową była Stanica Wodna PTTK Frącki.

      W ciągu 4 dni przepłynęliśmy odcinek rzeki od Wysokiego Mostu do dwukomorowej śluzy Paniewo. Trzeciego dnia mieliśmy przerwę w pływaniu kajakami. Dla odmiany tego dnia odbyły się zajęcia z: przygotowania oraz rozpalania ogniska różnymi metodami, poruszania się i orientacji w terenie prowadzone przez żołnierza WOT, zajęcia z łucznictwa oraz integracyjna gra terenowa na terenie Puszczy Augustowskiej.

      Klimat wyjazdu niezaprzeczalnie tworzyły codzienne ogniska trwające do późnych godzin nocnych. W ostatni wieczór odbyła się również dyskoteka. Atmosferę wyjazdu niewątpliwie wzbogaciły także nocne kąpiele w rzece, pod gwiazdami, w połączeniu z korzystaniem z sauny fińskiej i bani ruskiej.

      Pomimo zimnych nocy, pogoda podczas spływu jak na tę porę roku była bardzo dobra. Byliśmy w tym czasie jedynymi gośćmi tego urokliwego miejsca. Wyżywienie podczas wyjazdu było bardzo dobre, a w środę podczas obiadu gospodarze uraczyli nas regionalnymi specjałami.

      Gospodarze miejsca przyjęli nas życzliwie i serdecznie, wykazali się profesjonalizmem w organizacji naszego pobytu i prowadzonych zajęć. Dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejne spływy kajakowe.

      Organizatorami wyjazdu ze strony szkoły byli: p. Aneta Zadroga, p. Grzegorz Bielicki oraz p. Piotr Rogalski.

      Organizatorami całej imprezy byli z kolei właściciele stanic wodnych w Jałowym Rogu oraz we Frąckach, których usługi serdecznie polecamy.

       

      Tekst: Piotr Rogalski

      Zdjęcia: Grzegorz Bielicki

     • Malwina Szewczyk z kolejnymi medalami

      27.09.2022

      Malwina Szewczyk, uczennica klasy IV TLp naszej szkoły, zakończyła właśnie zmagania w Mistrzostwach Świata Kobiet Niesłyszących zdobywając 2 brązowe medale. Zawody odbywały się w Warszawie w dniach 14-24 września 2022 r. Malwina wywalczyła medal w turnieju szachów błyskawicznych - Blitzu oraz wspólnie z Drużyną Kobiet w szachach klasycznych. W Mistrzostwach uczestniczyły zawodniczki z Ukrainy, Litwy, Łotwy, Kazachstanu, Węgier, Chorwacji, Włoch, Ekwadoru i Polski.

      To już ósmy i dziewiąty medal Malwiny zdobyty dla Reprezentacji Polski. Wysoki poziom w szachach osiągnęła głównie dzięki solidnej pracy przy wsparciu jej trenera i dziadka Sławomira Sobocińskiego.

      Życzymy sukcesów w kolejnych rozgrywkach, a w szczególności zdobycia medalu podczas Olimpiady Zimowej 2023 w Insbruku!

      Tekst i zdjęcia: Magdalena Sobocińska

     • Narodowe Czytanie 2022

      26.09.2022

      W piątek 23 września 2022r. społeczność szkolna Ekonomika miała przyjemność uczestniczyć w Narodowym Czytaniu „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Ta ogólnopolska akcja publicznej lektury wybitnych polskich dzieł literatury odbywa się od 2012 r. pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

      Program tegorocznego wydarzenia został opracowany przez panią Natalię Przestrzelską. Społeczność szkolna w trakcie długiej przerwy wysłuchała fragmentów ballady „Romantyczność” zaprezentowanych przez uczniów klas czwartych.

      Tegoroczna edycja nie tylko promowała czytelnictwo w naszej szkole, ale także ukazała piękno Rzeczypospolitej, z jej kulturą tradycyjną, z jej niezwykłą przyrodą, malowniczymi krajobrazami.

      Opracowała: Natalia Przestrzelska

     • Ślubowanie uczniów klas pierwszych

      18.09.2022

      16 września br. 178 uczniów klas pierwszych Ekonomika ślubowało uroczyście na sztandar ZSEiO nr 6 w Łomży. Młodzi ludzie obiecali w obecności zgromadzonych wychowawców i rodziców systematycznie i wytrwale pracować nad wzbogacaniem swojej wiedzy, dbać o honor szkoły, szanować jej dobre tradycje, być koleżeńskim oraz postępować uczciwie i sprawiedliwie.

      Po uroczystości odbyły się pierwsze zebrania rodziców uczniów klas I z wychowawcami.

      Zapraszamy do wysłuchania krótkiego konceru uczniów oraz obejrzenia zdjęć z uroczystości.

     • Zaproszenie

      08.09.2022

      Szanowni Państwo,

      zapraszam na ślubowanie Waszych córek i synów, a naszych uczniów klas pierwszych oraz pierwsze, organizacyjne spotkanie z wychowawcami.

      Uroczystość odbędzie się 16 września br. o godz. 16 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

      Bezpośrednio po ślubowaniu, ok. godz.16.20, odbędą się spotkania z wychowawcami:

      • klasa technik ekonomista - 1 TA - wychowawca Pani Monika Bukowska - sala 12
      • klasa technik handlowiec i technik rachunkowości - 1 TCRach - wychowawca Pani Izabela Haponik - sala 43
      • klasa technik reklamy -  1 TR - wychowawca Pani Ewa Bielak - sala 39
      • klasa technik logistyk - 1 TL - wychowawca Pani Justyna Milczarska - sala 16
      • klasa technik logistyk wojskowy - 1 TL OPW -wychowawca Pan Robert Chojnowski - sala 7
      • klasa technik organizacji turystyki - 1 TT - wychowawca Pani Beata Dzięgielewska - sala 11

      Paweł Drożyner

      dyrektor szkoły 

     • Inauguracja nowego roku szkolnego

      01.09.2022

      Rok szkolny 2022/2023 uroczyście rozpoczęło 1 września w dwóch klasach VI Liceum Ogólnokształcącego oraz trzydziestu dwóch oddziałach Technikum nr 6 694 uczniów. Zebrani, wśród których nie zabrakło przedstawicieli współpracującego ze szkołą 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, wysłuchali tego dnia słów skierowanych do młodzieży oraz rady pedagogicznej przez Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego.

      Dyrektor szkoły pan Paweł Drożyner szczególnie ciepło powitał w progach Ekonomika tegorocznych uczniów klas pierwszych i towarzyszących im rodziców. 

      Całej społeczności szkolnej życzymy owocnego, spokojnego roku szkolnego. Niech upłynie on w atmosferze wzajemnego szacunku, życzliwości oraz motywacji w dążeniu do zamierzonych celów.

    • Kontakt

     • Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży
     • administrator: admin@ekonomiklomza.pl
     • (+48) 86-216-62-63
     • ul. M. Kopernika 16, 18-400 Łomża
      Poland
     • sekretariat@ekonomiklomza.pl; zselomza@poczta.onet.pl
     • IOD Paweł Stankowski kontakt@iod24.eu
    • Logowanie