• Nasz Region, Nasza Mała Ojczyzna

            15.02.2019

            „Nasz Region, Nasza Mała Ojczyzna Odzyskanie Niepodległości 1918-1919” to konkurs historyczny, którego organizatorem był Oddział instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku.

            To konkurs, którego celem było upamiętnienie lokalnych bohaterów, mniej znanych w historii Polski, a jednak bardzo zasłużonych w walce o niepodległość. Przecież na historię narodu i Państwa składają się historie małych społeczności czy regionów.

            14 lutego odbyła się gala wręczenia nagród finalistom i laureatom. Monika i Urszula Serwatko z kl. IVTA przygotowały film o naszym łomżyńskim bohaterze niepodległości Leonie Kaliwodzie.

            Ich  Dzieło, bo tak chyba należy określić ich pracę, uzyskało najwyższą lokatę w ocenie jury i dziewczęta zajęły I miejsce. Gratulujemy i dziękujemy.

            Przypomnę, że to już kolejny sukces dziewcząt. Przed rokiem ich film zdobył III miejsce w międzynarodowym konkursie „Na Tropie”.


            Opr. K. Domalewski

          • Zawód z przyszłością

            12.02.2019

             

            Bezpłatna nauka atrakcyjnych zawodów, brak opłat za zakwaterowanie i wyżywienie, a także pełne umundurowanie i "kieszonkowe" w wysokości ok. 1500 zł miesięcznie to tylko niektóre zalety studiowania na państwowych uczelniach wojskowych.

            11 lutego 2019 r. gościliśmy w szkole reprezentanta łomżyńskiej Wojskowej Komendy Uzupełnień kapitana R. Sokołowskiego, który wraz z podchorążymi z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni przybliżył tegorocznym maturzystom proces rekrutacji do tzw. służby kandydackiej.

            Kapitan Sokołowski omówił także możliwość wstąpienia młodzieży do formowanych w kraju Wojsk Obrony Terytorialnej.

             

            Przydatne linki:

          • Epoka Prymasa Tysiąclecia

            08.02.2019

            7 lutego br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie odbył się finał XVII edycji konkursu historycznego ,,Epoka Prymasa Tysiąclecia", w którym zmierzyło się ponad sześćdziesięciu uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z województwa podlaskiego i Ostrołęki. 

            Zakres historyczny konkursu obejmował życie i działalność  Prymasa S. Wyszyńskiego (1901-1981) oraz sytuację społeczno-polityczną  w Polsce do 1970 roku.

            Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą historyczną w części ustnej i pisemnej, a jury przyznało puchary i nagrody w kategoriach drużynowych i indywidualnych. 

            W kategorii szkół ponadpodstawowych nasza drużyna w składzie: Ewa Lemańska (kl. IVTB), Patrycja Żbikowska (kl. IVTA) i Sebastian Sztejna (kl. IIIA) zajęła pierwsze miejsce.  

            Zwycięzcą indywidualnym w kategorii szkół ponadpodstawowych została Ewa Lemańska, a czwarte miejsce zajął Sebastian Sztejna.

            Gratulujemy!

            opr.: Krzysztof Domalewski

          • Zebrania z rodzicami

            05.02.2019

             

            W niedzielę 10 lutego 2019 r. o godz. 10 odbędą się semestralne spotkania z rodzicami:

             

            • IA – sala  16 – Sylwia Wądołowska
            • ITA – sala 19 – Aneta Drozd
            • ITCR – sala 12 – Emilia Zalewska
            • ITL – sala  37 – Katarzyna Szymańska   
            • ITT – sala 11  – Beata Dzięgielewska
            • IIA – sala 44 – Magdalena Karwowska
            • IITA – sala 43 – Izabela Haponik
            • IITB – sala 6 – Beata Raczkowska
            • IITC – sala 20 – Grażyna Mirkowska
            • IITL – sala  26 – Ewa Walewska   
            • IITT – sala 28 – Agnieszka Wądołowska - Pieniek
            • IIIA – sala 10 – Anna Klimaszewska
            • IIITA – sala 14 – Agnieszka Janczewska
            • IIITC – sala 38 – Hanna Cwalina
            • IIITL – sala 22 – Magdalena Salamońska   
            • IIITR – sala 39 – Ewa Bielak 
            • IIITT – sala 41 – Michał Polkowski
            • IVTA – sala 34 – Małgorzata Skrodzka
            • IVTB – sala 32 – Michał Bąkowski
            • IVTCR – sala 7 – Iwona Listowska
            • IVTL – sala 42 – Agnieszka Urbaniak
            • IVTT – sala 40 – Barbara Jałbrzykowska

             

            Pozostali nauczyciele będą obecni w godz. 1000-1200.

            Serdecznie zapraszamy!