• Spotkania z Rodzicami
   • Spotkania z Rodzicami

   • 16.05.2023 10:18
   • W dniu 25 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży i Szkole Podstawowej nr 4 w Łomży odbyły się spotkania rodziców uczniów klas VIII z doradcą zawodowym i przedstawicielem pracodawców z branży handlowej.
   • Doradca zawodowy poruszył temat „Rola rodziców w podejmowaniu decyzji zawodowej przez dziecko”, zwrócił uwagę na rolę i zadania rodziców jako pierwszych i najważniejszych doradców zawodowych w życiu dziecka. Wskazał drogi i sposoby pomocy młodzieży w bardzo istotnym dla nich momencie, jakim jest wybór szkoły ponadpodstawowej. W czasie spotkania zostały dokładnie przedstawione i omówione czynniki wyboru dalszej drogi edukacyjnej tj.: zainteresowania, uzdolnienia, cechy temperamentu i osobowości oraz czynniki zdrowotne, które mają znaczący wpływ na podejmowanie decyzji o wyborze szkoły i przyszłego zawodu. Rodzice zostali zapoznani z możliwymi ścieżkami edukacji po szkole podstawowej, szczególnie w Technikum nr 6 w Łomży oraz wyposażeni w ulotki promujące zawody nauczane w szkole oraz osiągnięcia ZSEiO nr 6 w Łomży.

    Przedstawiciel pracodawców z branży handlowej przedstawił informacje o możliwościach zatrudnienia w branży, nie  tylko na rynku łomżyńskim, ale także w dużych ogólnopolskich sieciach, jako przedstawiciel handlowy oraz  wynagrodzeniu za wykonywana pracę. 

    Spotkania odbyły się w ramach w ramach realizowanego w ZSEiO nr 6 w Łomży projektu „Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję”,  Programu Rozwój Lokalny, finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.

     

    Kliknij na zdjęcie, aby przejść do albumu fotograficznego:

     

     

    Tekst: Małgorzata Rogalska

    Zdjęcia: Lidia Drozdowska

     

   • Wróć do listy artykułów