• Zagadki, kalambury, naklejki i balony na warsztatach zorganizowanych dla oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży
   • Zagadki, kalambury, naklejki i balony na warsztatach zorganizowanych dla oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży

   • 30.10.2023 14:25
   • 25 października 2023 r. miałyśmy przyjemność odwiedzić dzieci z  oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży - grupę 0D. Sześciolatki żywiołowo uczestniczyły w zajęciach warsztatowych z obejmujących zagadnienia z takich branż jak: reklamowa, turystyczna i logistyczna prowadzonych przez nauczycieli: p. Ewę Bielak, p. Lidię Drozdowską i p. Katarzynę Szymańską.
     
   • Zajęcia zaczęłyśmy od krótkiego omówienia zawodów związanych z kierunkami kształcenia w Technikum nr 6 w Łomży. Dzieci przy pomocy różnych gier słownych i skojarzeń poznawały zawód logistyka, przewodnika turystycznego czy pracownika agencji reklamowej. Rozmowy kierowane typu "Czym zajmuje się magazynier?", "Kto nam pomaga zorganizować podróż w czasie wakacji?", "Jakimi pojazdami jeździmy na wakacje?", "Czy widzieliście reklamy?", "Jak możemy reklamować wakacje?” spowodowały burzę mózgów i mnóstwo pytań dzieciaków. Następnie podzieliłyśmy 6-latki na pięć grup i z naszą pomocą, a czasami nawet i bez, :) dzieci układały mapę Polski oraz odgadywały miejsca wakacyjne w naszym kraju. Kolejna część warsztatów to zabawy z chustą animacyjną i piłkami. Jedno z dzieci siedziało na środku sali, a pozostałe  trzymały za rogi chusty,  śpiewały piosenkę „Stary niedźwiedź mocno śpi”  i chodziły  wkoło sali  aż do momentu skręcenia się chusty, po czym, po energicznym i szybkim  pociągnięciu dziecko siedzące na środku traciło równowagę. Śmiechom nie było końca i każde dziecko chciało siedzieć w środku. Na koniec zostawiliśmy to co najlepsze - konkurs „Mam talent”- karty pracy z naklejkami. Każda grupa musiała wybrać naklejki odpowiednie do każdego zawodu i nakleić przy odpowiedniej postaci technika: logistyka, turystyka i reklamy. Oczywiście w naszych konkursach wszyscy są wygrani, więc każde dziecko otrzymało dyplom ukończenia warsztatów, torbę z gadżetami, nie zapomnieliśmy również o słodkim upominku. Maluchom zostawiliśmy też balony zwierzątka, które skręcać pomagali nam kilka dni wcześniej  uczniowie klasy 2 w zawodzie technik reklamy.

    Spotkanie z przedszkolakami odbyło się w ramach realizowanego w ZSEiO nr 6 w Łomży projektu „Łomża – Miasto w którym żyję i pracuję” - Program Rozwoju Lokalnego, finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.


    Tekst i zdjęcia:  Lidia Drozdowska, Katarzyna Szymańska, Ewa Bielak
     

    Kliknij w zdjęcie, żeby przejść do albumu fotograficznego:

     

   • Wróć do listy artykułów