• Projekty edukacyjne
   • Projekty edukacyjne

   • 14.06.2021 21:51
   • Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży - "Ekonomik"  złożyło dwa wnioski o dofinansowanie projektów z obszaru kultury  w Urzędzie Miasta Łomża.
   • „ZIEMIA ŁOMŻYŃSKA - NASZA MAŁA OJCZYZNA”  

    Projekt polega na zapoznaniu młodzieży z historią ziemi łomżyńskiej w myśl powiedzenia: "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Wiąże się on ze zbliżającą się 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej oraz oraz  historią Łomży . Ze względu na rozmiar projekt podzielony został na etapy. Etap 1 teoretyczny - to ukazanie uczestnikom znaczenia i związków naszej lokalnej historii z historią Polski. W kolejnych trzech etapach młodzież pozna miejsca znaczące dla naszego miasta i regionu: zabytki Łomży, Forty w Piątnicy oraz miejsca walk 18 Dywizji Piechoty we wrześniu 1939 roku (Zambrów, Andrzejewo, Łętownica, Czerwony Bór).

     

    „PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ - MIEJSCA PAMIĘCI NARODOWEJ” 

    Projekt historyczny polega na zapoznaniu młodzieży z najnowszą historią naszego regionu.

    Uczestnicy projektu poznają miejsca pamięci na terenie miasta Łomży i ziemi łomżyńskiej oraz umocnienia - twierdze związane z frontem wschodnim I wojny i obrony niepodległości w 1920 roku ( Forty w Piątnicy, Twierdza Osowiec i Twierdza Boyen w Giżycku).

    Te dwa projekty uzyskały  dofinansowanie Urzędu Miasta. Czas realizacji pierwszego  to 15 – 31 maja 2019 r. Drugi realizowany będzie między 1 a 15 czerwca. W projektach weźmie udział głównie młodzież klas pierwszych.

     

   • Wróć do listy artykułów